Заступник міністра інфраструктури приїхав на КПП на Буковині: відкриття одного анонсував всередині жовтня

Заступник міністра інфраструктури приїхав на КПП на Буковині: відкриття одного анонсував всередині жовтня

Ексклюзивно
Заступник міністра інфраструктури приїхав на КПП на Буковині: відкриття одного анонсував всередині жовтня
Мустафа Найєм. Фото: УНІАН

У Чернівецькій області готують до відкриття пункт пропуску "Красноїльськ". Очікують, що він запрацює всередині жовтня. Пункт пропуску "Дяківці" запрацює пізніше.

Про це у коментарі Суспільному сказав заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм.

"Ми б хотіли відкрити "Красноїльськ" в першій половині жовтня. Але навіть якщо так не вийде, я впевнений, що до кінця жовтня ми відкриємо. Там не має якихось суттєвих робіт, які б нас зупиняли. Спершу плануємо відкрити рух для легкових авто, пізніше – для порожніх вантажівок", – сказав він.

Найєм каже, що відкриття пунктів пропуску затягується через відсутність фінансування, погодні умови та необхідність проведення деяких робіт з румунського боку.

Пункти пропуску "Дяківці" та "Красноїльськ" мають розвантажити інші КПП, зокрема на кордоні з Польщею, які не можуть впоратись з потоком транспорту.

8 вересня міністр інфраструктури Олександр Кубраков повідомляв, що відкриття двох нових пунктів пропуску на кордоні з Румунією планують у найближчі тижні.

Раніше Суспільне у відео показувало чергу з вантажівок перед пунктом пропуску Порубне, яка сягає 30 кілометрів:

Що відомо

  • Від початку повномасштабної війни черги з вантажівок до кордону з Румунією почали збільшуватись. Це пов’язано з зупинкою експорту через морські порти та неготовністю автомобільних пунктів пропускати таку кількість машин. Єдиним автомобільним пунктом пропуску в Чернівецькій області було "Порубне" — черги до нього сягають 30 кілометрів.
  • Пункти пропуску "Дяківці" та "Красноїльськ" розташовані на кордоні з Румунією. У 2015 році їх розпочали будувати в межах грантового проєкту з транскордонного співробітництва.
  • У листопаді 2021 року в обласній адміністрації повідомляли, що завершують реконструкцію КПП "Дяківці" та "Красноїльськ".

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок