Гурти, письменники, бізнесмени: кого чекають на літературному фестивалі "П'ятий Харків"

Гурти, письменники, бізнесмени: кого чекають на літературному фестивалі "П'ятий Харків"

Гурти, письменники, бізнесмени: кого чекають на літературному фестивалі "П'ятий Харків"
Фото: facebook.com/litme.ua

Фестиваль "П'ятий Харків" відвідають близько 30 гостей. Серед них рок-гурти, письменники, харківські поети та бізнесмени.

Про те, як проходитиме фестиваль в умовах війни, "Українському Радіо Харків" розповіла директорка Харківського літературного музею Тетяна Пилипчук.

"В нас буде багато філософів, мислителів і бізнесменів, які готові взяти на себе відповідальність за те, яким буде наше місто і якою буде країна загалом. Можливо, це якраз ситуація, коли ми можемо створити ту історію, зробити ревізію своєї пам’яті — а що справді варто пам’ятати нам як українцям, як нації, і який досвід нам варто брати до уваги?" — каже Пилипчук.

На фестивалі будуть дискусії, театральні виступи, концерти, художня виставка. Очікується, що його відвідають близько 30 гостей, серед яких музиканти та поети.

"З рок-гуртів це буде Ukiez, "Kozak System", "Сестри Тельнюк", "Жадан і собаки". Також планують приїхати Андрій Любка, Руслан Горовий, будуть виступати Іван Семесюк, Сергій Жадан, будуть наші харківські поети — Наталка Маринчак, Іван Сєнін. Приїде Ірина Цимбал, Тетяна Огаркова, Вахтанг Кебуладзе. Приїде Павло Гайдай — бізнесмен і ініціатор створення інституції "Між вухами", — говорить Пилипчук.

Тетяна не виключає зміну у програмі, зважаючи на безпекову ситуацію в місті. Каже також, що організацію суттєво ускладнює збільшення кількості хворих на коронавірус.

"Двоє наших учасників, на жаль, не зможуть бути присутні. Але ми подумали про те, що вони обов’язково приїдуть окремо, і ми поговоримо про те, про що планували", — каже директорка Літмузею.

"Мені як харків’янці подобається, коли говорять, що, можливо, в Харкові і твориться ця історія. З Харкова все починається, розгортається все нове? Давайте працювати на те, щоб саме так і було. Щоб Харків справді міг задавати ті тренди, про які говорили наші письменники 20-х, про які говорили в 19-му столітті, про які говорив Григорій Сковорода", — додає Пилипчук.

На лекціях б торкнутися теми філософії Григорія Сковороди.

"Ми збираємось усі разом, поговорити, вирішити, що для нас важливо. І якщо не знайти відповіді, то хоча б поставити правильні запитання самим собі. Це будуть розмови, живі дискусії, запитання і спроба через минуле зрозуміти, куди ми йдемо і яким може бути наше майбутнє", — каже Пилипчук.

"Якщо ми не маємо твердого ґрунту, закріпленого в наративах про минуле, які ми всі приймаємо, то важкувато буде будувати майбутнє"

Під час фестивалю збиратимуть гроші на допомогу українській армії. Передати їх можна буде в Фонд Сергія Жадана або до благодійного фонду "Доброчинець":

"Уявляєте, наскільки це виклик для музею як для інституції — зробити фестиваль сьогодні? Попри те, що росіяни сьогодні руйнують наші споруди, нашу інфраструктуру, вони не можуть зруйнувати наші інституції, нашу історію, наші традиції", — упевнена Пилипчук.

Що відомо

  • Літературний фестиваль "П'ятий Харків" пройде у місті з 23 по 25 вересня
На початок