Херсонський обласний центр зайнятості працює онлайн

Херсонський обласний центр зайнятості працює онлайн

Херсонський обласний центр зайнятості працює онлайн Суспільне Херсон

Під час карантину на Херсонщині зросла кількість звернень безробітних до служби зайнятості, а пропозицій роботодавців щодо вакансій суттєво зменшилося.

Про це кореспондентам Cуспільного розказала начальниця відділу організації сприяння працевлаштуванню Херсонського обласного центру зайнятості Тетяна Загоруйко.

Другий місяць на обліку в центрі зайнятості херсонка Наталя. Ще до карантину їй було призначено на сьогодні ( 21-е квітня -ред.) зустріч з кар′єрним радником. Жінка говорить, не очікувала, що центр зайнятості працює дистанційно:

"В мене виписаний талончик на сьогодні, 21-е квітня. Я прийшла, а тут ось об′ява, хотіла зв’язатися та ніхто не бере трубку. Буду чекати до 24-го числа. Мені мають вислати, коли мені прийти".

На період карантину центр зайнятості обмежив особистий прийом відвідувачів і працює дистанційно, розказує начальниця відділу організації сприяння працевлаштуванню Тетяна Загоруйко.

Фахівці консультують клієнтів телефоном, а документи подаються – на електронну пошту. На сьогодні, говорить Тетяна Загоруйко, процес реєстрації спростився. Необхідно лише дві заяви: про надання статусу безробітного і на призначення допомоги.

"Заява, яку подає безробітна особа, має детально прописати інформацію про себе. Це і домашня адреса, останнє місце роботи, вказати документ про освіту. Людина, яка подає свої дані вона несе відповідальність. Відповідно цих даних ми даємо статус безробітного. Допомога назначається з дня реєстрації. На період карантину допомога назначається з дня подачі документів. Допомога на момент карантину збільшилася – це 1000 гривень".

За словами Тетяни Загоруйко, в службі зайнятості на сьогодні зареєстровано 12 300 безробітних. Це на 27 % більше, ніж минулого року. Під час карантину у 2,5 рази збільшилась кількість людей, які бажають оформити статус безробітного, розказує Тетяна Загоруйко:

"Це люди, які втратили роботу під час карантину і ті, які дуже давно не працювали, є ті які повернулися із-за кордону. Є люди, які працювали, але не офіційно і зараз почали звертатися до служби зайнятості".

Безробітні, які звернулися під час карантину і подали документи онлайн, говорить начальниця відділу Тетяна Загоруйко, після завершення карантину впродовж 10-ти календарних днів мають принести оригінали документів.

"10 днів це на сьогодні (21-е квітня -ред.). Ми сподіваємося, що цей термін буде збільшено. Бо дуже багато людей з документами звернулося до нас. Будемо запрошувати всіх, щоб вони принесли оригінали документів. Якщо вони цього не зроблять, буде проведено розслідування".

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди