У Чернівецьку область надійшли вакцини від коронавірусу Pfizer та Johnson&Johnson

У Чернівецьку область надійшли вакцини від коронавірусу Pfizer та Johnson&Johnson

У Чернівецьку область надійшли вакцини від коронавірусу Pfizer та Johnson&Johnson
Світлина ілюстративна. Суспільне Чернівці

У Чернівецьку область надійшла партія вакцини від коронавірусу Pfizer та Johnson & Johnson. Їх розподілять по медичних закладах області.

Про це в коментарі Суспільному сказала виконувачка обов'язків директора департаменту охорони здоров'я Марія Поліщук.

За її словами, отримали приблизно 16 тисяч доз вакцини від Pfizer та 1 300 доз від Johnson & Johnson.

Препарати розподілять по всіх пунктах вакцинації області, вони розташовані у поліклініках та центрах медико-санітарної допомоги.

Загалом в області доступні три вакцини від COVID-19 — CoronaVac, Pfizer та Johnson&Johnson. Їх може отримати кожен охочий, усіма можна робити бустерне щеплення.

Як щепити дитину проти COVID-19

Дітей щеплюють вакциною Comirnaty від Pfizer-BioNTech. Дітей віком від 12 до 13 років мають вакцинувати за згодою батьків, від 14 до 17 років – на підставі власного рішення дитини.

Дитину можуть щепити проти COVID-19, якщо у неї є решта календарних вакцин. Зробити це можна через сімейного лікаря, дітей вакцинують у дитячій поліклініці.

Як отримати бустерну дозу

Бустерна доза — це третє щеплення, яке роблять через шість місяців після отримання другої дози. Вакцинують препаратами Pfizer або Moderna, незалежно від того, яким щепили раніше. За чотири місяці після отримання першої бустерної дози можна отримати ще одну дозу вакцини.

Бустерна доза потрібна, щоб зберегти ефективність вакцини, яка з часом знижується. Вона продовжує дію COVID-сертифіката. Від січня цього року бустерну дозу можуть зробити усі охочі, яким виповнилось 18 років. Нею можна щепитись у всіх пунктах та центрах вакцинації області.

Кому потрібно зробити додаткову дозу

Додаткову дозу вводять людям з ослабленим імунітетом. Щеплення роблять препаратом AstraZeneca через 28-90 днів після другого, незалежно від того, яким препаратом імунізувалися.

Третьою дозою вакцинують:

  • ВІЛ-інфікованих,
  • людей з деякими формами онкології,
  • людей після трансплантації органів,
  • людей, які проходять імуносупресивну або імуномодулюючу терапію.

Аби отримати третю додаткову дозу вакцини, людям із переліченими вище захворюваннями треба звернутися у будь-який центр або ж пункт вакцинації.

Що відомо

  • У лютому 2021 року у Чернівецькій області почали щепити від коронавірусу. Першим вакцинували дитячого анестезіолога Олександра Тесліцького. Охочі щепитися можуть зробити це у пунктах вакцинації.
  • МОЗ дозволило друге бустерне щеплення для всіх українців. Інтервал між першою — щонайменше чотири місяці.

Читайте також

Перший вакцинований, мітинг проти щеплень та третя доза: якою була вакцинація від COVID на Буковині

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected]

На початок