На Хмельниччині рятувальники презентували "Рятувальну абетку" для дітей

На Хмельниччині рятувальники презентували "Рятувальну абетку" для дітей

На Хмельниччині рятувальники презентували "Рятувальну абетку" для дітей
Фото: ГУ ДСНС в Хмельницькій області.

Педагоги навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області розробили та презентували пізнавальну "Рятувальну абетку" для дошкільнят та дітей молодшого шкільного віку. На черзі адаптація "Абетки" для дітей з особливими освітніми потребами.

Про це повідомляє головне управління ДСНС у Хмельницькій області.

Мільйони "Чому?" педагоги чують щодня, але особливо непросто роз’яснити для дітвори питання безпеки. Саме тому, кажуть хмельницькі рятувальники, педпрацівники Центру вирішили допомогти і малечі, і освітянам у відповідях на усі важливі запитання.

У Центрі зазначають, що їхні фахівці постійно працюють над пошуком нових способів доведення безпекової інформації до дітей різних вікових категорій, враховують, як освітні тенденції і вимоги Нової української школи, так і потреби інклюзивної освіти.

"У "Рятувальній абетці" від "А" до "Я" діти дізнаються значення термінів, назви рятувальних інструментів, техніки, природних і техногенних явищ, що спричиняють небезпеку. Для кращого сприйняття кожне слово проілюстроване. Так, наприклад, малюки легко засвоять не лише, хто такий рятувальник, чи, що таке вибух, а й дізнаються про такі хімічні елементи як хлор, фосфор, отримають уявлення про ядерну зброю, тероризм, електрику тощо. Вихователі та вчителі зможуть використовувати яскраву збірочку під час виховних заходів та годин спілкування. Ця збірка доступна й у електронному вигляді. Її легко можна завантажити на комп'ютер чи смартфон", — йдеться в інформації голосного управління ДСНС у Хмельницькій області.

За інформацією хмельницьких рятувальників, наразі завершується робота з адаптації "Рятувальної абетки" для використання дітьми з особливими освітніми потребами.

"За допомогою шрифту Брайля ознайомитися із нею зможуть навіть діти, що мають проблеми із зором. Саме так ми хочемо реалізувати принцип безбар’єрності освіти", — переконують у навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області.

Читайте також

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок