Українці стартували в перших гонках чемпіоната світу з шосейного велоспорту: результат

Тобіас Фосс, AP

У перший день турніру відбулися чоловіча та жіночі "розділки".

В австралійському Воллонгонгу розпочалися змагання світової першості з шосейного велоспорту. Чемпіонат світу триватиме до кінця наступного тижня, 25 вересня.

Програма цьогорічних змагань передбачає класичні одноденні перегони та гонки з роздільним стартом серед чоловіків, жінок та юніорів. Також на чемпіонаті світу відбудеться змішана естафета.

У перший день змагань у Воллонгонгу відбулися гонки з роздільним стартом серед чоловіків та жінок. Обидва старти передбачали маршрут протяжністю в 34.2 кілометра, а титул чемпіона світу серед чоловіків мав захищати італієць Філіппо Ганна.

У стартових заявках обох гонок були присутні й представники України. У чоловічій "розділці" взяли участь Віталій Новаковський та Михайло Кононенко, у жіночій - Марина Вареник.

У підсумку українські збірники посіли місця поза топ-30. Вареник стала 37-ю, а Новаковський та Кононенко - 37-м та 43-м відповідно.

Жіночу гонку виграла нідерландка Еллен ван Дейк, минулорічна чемпіонка Європи в класичній гонці та триразова національна чемпіонка в "розділці". У чоловіків тріумфував дворазовий чемпіон Норвегії в гонках з роздільним стартом Тобіас Фосс. Новоспечений чемпіон Вуельти Ремко Евенепул здобув "бронзу".

Шосейний велоспорт. ЧС-2022. Гонка з роздільним стартом - чоловіки (34.2 км)

1. Тобіас Фосс (Норвегія) 40:02.78
  2. Штефан Кюнг (Швейцарія) +2.95
  3. Ремко Евенепул (Бельгія) +9.16

...

• 37. Віталій Новаковський (Україна) +5:56.10
  • 43. Михайло Кононенко (Україна) +7:26.24

Шосейний велоспорт. ЧС-2022. Гонка з роздільним стартом - жінки (34.2 км)

1. Еллен ван Дейк (Нідерланди) 44:28.60
  2. Ґрейс Браун (Австралія) +12.73
  3. Марлен Ройссер (Швейцарія) +41.68

...

• 37. Марина Вареник (Україна) +9:02.30

• Кононенко та Вареник продовжать виступи у Воллонгонгу в групових гонках, що відбудуться в заключні дні чемпіонату 24-25 вересня.
  • Загалом на цьогорічному чемпіонаті світу серед учасників розіграють 13 комплектів медалей.
  • Єдині представники України на рівні Світового туру UCI - Марк Падун (EF Education - EasyPost) та Юлія Бірюкова (Arkea Pro Cycling) - цьогорічний турнір пропускають.
ФутболТенісЛегка атлетикаУсик - Джошуа 2Збірна України з футболуЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонКомандні види спортуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо