Відсоток депресії у футболістів під час карантину зріс удвічі — FIFPro

Відсоток депресії у футболістів під час карантину зріс удвічі — FIFPro

Відсоток депресії у футболістів під час карантину зріс удвічі — FIFPro Associated Press

Після припинення змагань через пандемію коронавірусу футболісти відчувають погіршення психологічного стану, тривожність і занепокоєння майбутнім.

Міжнародна федерація асоціацій професійних футболістів (FIFPro) провела спільне дослідження з медичним центром Амстердамського університету. Як повідомили у FIFPro, 22% опитаних футболісток та 13% футболістів повідомили про симптоми, що відповідають діагнозу "депресія". У 18% жінок та 16% чоловіків було виявлено симптоми генералізованої тривожності. Крім того, більшість опитаних турбує невизначеність їхнього футбольного майбутнього.

Ці цифри значно вищі, ніж показувало попереднє дослідження FIFPro, проведене в грудні та січні, коли футбольні сезони були активними в більшості країн. Тоді 11% футболісток та 6% футболістів повідомляли про симптоми, характерні для депресії.

"Я побоююсь, що ця статистика стосується всього суспільства, яке стикається з небаченою надзвичайною ситуацією через COVID-19. У футболі раптом молодим чоловікам і жінкам доводиться мати справу з соціальною ізоляцією, призупиненням трудового життя та сумнівами щодо свого майбутнього. Деякі з них можуть бути не бути готовими протистояти цим змінам", — наголосив головний лікар FIFPro Вінсент Гуттебарж.

Дослідження проводили серед футболістів 16 країн, де впроваджені жорсткі карантинні заходи: Австралії, Бельгії, Ботсвані, Данії, Англії, Фінляндії, Франції, Ірландії, Мальті, Нідерландах, Новій Зеландії, Норвегії, Шотландії, Південній Африці, Швейцарії та США. Загалом в опитуванні взяли участь 1 602 професійних гравці.

Що відомо

  • УЄФА переніс Євро-2020 на один рік, а ФІФА припускає, що матчі національних збірних не відбуватимуться до 2021 року.
  • Пандемія зупинила проведення всіх європейських чемпіонатів. Продовжують грати лише в Білорусі, де раніше забили видовищний гол прямим ударом з кутового.
  • Футбольний експерт дав прогнози в коментарі Суспільному, які клуби найбільше постраждають від наслідків пандемії та як економічна криза вплине на трансферний ринок.
Категорії
Олімпіада-2020Паралімпійський спортБаскетболВодний спортКомандні види спортуФормула 1MMAФехтуванняКіберспортІншеОлімпійський спортЗимовий спортPress Start