"Росія та її керівництво будуть притягнуті до відповідальності": Боррель заявив, що ЄС шокований вбивствами в Ізюмі

"Росія та її керівництво будуть притягнуті до відповідальності": Боррель заявив, що ЄС шокований вбивствами в Ізюмі

"Росія та її керівництво будуть притягнуті до відповідальності": Боррель заявив, що ЄС шокований вбивствами в Ізюмі
Масові поховання у лісі в Ізюмі в період російської окупації міста, 16 вересня. Фото: Суспільне Харків

Євросоюз шокований масовим вбивством цивільних мешканців Ізюма Харківської області та докладе зусиль для того, щоб покарати всіх причетних до цього злочину.

Про це заявив Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель, повідомляється на офіційному сайті ЄС.

"Європейський Союз глибоко вражений виявленими українською владою масовими похованнями з більш ніж 440 тілами в Ізюмі, місті, нещодавно звільненому від вторгнення російських військ. Ми рішуче засуджуємо ці звірства", — наголосив посадовець.

Він зазначив, що агресивна війна Росії проти України залишає за собою кривавий та руйнівний слід по всій Україні.

"Тисячі мирних жителів уже вбиті, ще більше піддані тортурам, переслідуванням, сексуальним домаганням, викраденням чи насильницькому переміщенню. Ця нелюдська поведінка російських військ за повного ігнорування міжнародного гуманітарного права та Женевських конвенцій має бути негайно припинена", — підкреслив політик.

За його словами, всі причетні до воєнних злочинів будуть відповідати за свої вчинки.

"Росія, її політичне керівництво і всі, хто причетний до порушень міжнародного права та міжнародного гуманітарного права в Україні, будуть притягнуті до відповідальності. ЄС підтримує всі зусилля щодо цього", — підсумував Боррель.

Що відомо

  • 15 вересня президент Володимир Зеленський заявив, що після деокупації Ізюма Харківської області у місті виявили поховання людей.
  • У Мінреінтеграції повідомили, що в місті Ізюм в межах операції по розшуку загиблих розпочалася ексгумація тіл на локаціях масового поховання. За наявними даними, кількість загиблих в Ізюмі може перевищувати число жертв у Бучі.
  • Очільник Національної поліції України Ігор Клименко розповів, що у звільнених від окупації містах Вовчанськ, Куп'янськ, Балаклія та Ізюм виявили 10 російських катівень, з них шість — в Ізюмі.
  • За даними CNN, Організація Об’єднаних Націй направить команду до місця масових поховань в Ізюмі, виявлених після звільнення міста від російської окупації.
  • Володимир Зеленський наголосив, що країни світу мають відреагувати на масові вбивства та інші воєнні злочини, які вчинили російські збройні формування в Ізюмі під час окупації міста.
  • Посол Ізраїлю в Україні Михайло Бродський заявив, що масове вбивство мирних мешканців Ізюма, що на Харківщині, не може бути виправданим та має бути розслідуване.

Читайте також

"Росія вдалася до кожного зі шляхів геноциду" — Тімоті Снайдер про російський фашизм, майбутнє України та Зеленського

Вибір редакції

На початок