Проїзні та електронні картки в тролейбусах Чернівців: коли з'являться та скільки коштуватимуть

Проїзні та електронні картки в тролейбусах Чернівців: коли з'являться та скільки коштуватимуть

Проїзні та електронні картки в тролейбусах Чернівців: коли з'являться та скільки коштуватимуть
Суспільне Чернівці

У Чернівцях з 1 жовтня вартість проїзду у тролейбусах становитиме 10 гривень, для студентів — 5 гривень, а для учнів проїзд буде безплатний. При оплаті карткою тариф не буде меншим. Також не можна зекономити завдяки проїзним — їх у Чернівцях немає з 2018 року.

Суспільне дізналося, чому у Чернівцях немає проїзних, як це впливає на пасажирів та коли з'явиться е-квиток.

Чому проїзних немає

У проєкті рішення на голосуванні виконкому був пункт про проїзні, вартістю 600 гривень на місяць. Однак під час обговорення його виключили.

"На виконкомі йшлося про проїзні, які управління освіти купувало для учнів, що мають пільги. Через те, що ухвалили рішення про безкоштовний проїзд для всіх учнів, проїзні скасували", — говорить заступник міського голови Ігор Крохмаль.

Голова Буковинської агенції регіонального розвитку Тетяна Лебухорська вважає, що проїзні мали б передбачити для усіх пасажирів, оскільки це стимул користуватися громадським транспортом.

"Коли в тебе є проїзний, ти думаєш: "Мені якимось іншим транспортом скористатися чи використати ту поїздку, яка вже сплачена? Тобто є стимул обирати конкретний вид транспорту", — каже Лебухорська.

Завдяки проїзним люди надавали б перевагу екологічному транспорту, говорить Лебухорська.

Про електронні квитки

До кінця року у Чернівцях планують запровадити електронний квиток, каже Крохмаль. Це почнуть робити поетапно з жовтня. Для пасажирів-пільговиків замовили персоніфіковані картки.

"Аби зібрати їхні дані та видати картки потрібен певний час. У цей час зберігатиметься можливість оплатити проїзд готівкою", — каже Крохмаль.

Відтак увесь транспорт обладнають валідаторами. Пільговики платитимуть персоніфікованими картками, а усі інші — телефоном, карткою з чіпом (безконтактною) або ж електронною карткою. Її продаватимуть у магазинах за 20 гривень. Тоді запустять термінали для поповнення карток.

"Після цього, можливо, розглядатимемо питання, щоб впровадити проїзні з дешевшою ціною. Наразі це не розглядають", — каже Крохмаль.

Про безготівкову оплату зі знижкою

Якщо раніше розраховуватись карткою було дешевше — замість 5 гривень проїзд коштував 4 — то з 1 жовтня незалежно від способу оплати вартість складатиме 10 гривень.

"Нижча ціна для безконтактної оплати потрібна, щоб заохотити та привчати людей до сплати за проїзд картою, а не готівкою. Рішення виконкому не стимулює розвиток системи електронної оплати", — каже Лебухорська.

Про якість громадського транспорту після здорожчання тарифу

За словами Лебухорської, якісний громадський транспорт завжди буде збитковий і дотаційний для міста.

"Ніколи ціна проїзду не перекриє всі витрати на якісний транспорт. На жаль, коли в нас говорять про підвищення ціни, ніколи не йдеться про покращення якості або ж це може обіцятися, але не виконуватися", — каже Лебухорська.

За її словами, ціна має відповідати ринковим умовам і стану економіки в цілому.

Раніше в інтерв'ю Суспільному Ігор Крохмаль казав, що з обґрунтованим тарифом у тролейбусному управлінні планують оновлювати транспорт.

Що відомо

  • У Чернівцях виконком міськради підвищив вартість проїзду в тролейбусах до 10 гривень. Тариф почне діяти з 1 жовтня. Учні їздитимуть безкоштовно, студенти сплачуватимуть 5 гривень.
  • Раніше у коментарі Суспільному виконувач обов'язків начальника тролейбусного управління Петро Лисак повідомив, що основними причинами зміни тарифу є зростання вартості електроенергії та витрат на зарплату для працівників.
  • Востаннє вартість проїзду в тролейбусах Чернівців підвищували у березні 2020 року – до п'яти гривень. Учні сплачують одну гривню, студенти – три. У разі оплати картою чи смартфоном ціна поїздки складає чотири гривні.
  • З 15 серпня 2022 року вартість проїзду в чернівецьких маршрутках підвищили до 14 гривень. Основними причинами підвищення тарифу є здорожчання вартості палива та запчастин, а також збільшення витрат на зарплати працівникам.

Читайте Суспільне Чернівці в Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок