Київському судді повідомили про підозру за підтримку російської військової агресії

Київському судді повідомили про підозру за підтримку російської військової агресії

Київському судді повідомили про підозру за підтримку російської військової агресії
Фото: СБУ

Судді Північного апеляційного господарського суду м. Києва повідомили про підозру за антиукраїнську агітацію і підтримку російської військової агресії проти України. Про це повідомляє Служба безпеки України.

"Спецслужба зібрала вичерпну доказову базу: зловмисник виправдовував звірства окупантів, зневажливо говорив про українських захисників і підбурював знайомих до співпраці з ворогом", — розповів речник СБУ Артем Дехтяренко.

За його словами, посадовець заперечував факти руйнування росіянами об'єктів цивільної та критичної інфраструктури, мародерства, незаконного затримання місцевих мешканців, примусового їх утримання і застосування до них тортур.

У розпорядженні СБУ є записи телефонних розмов судді із членами його сім'ї, родичами та близькими друзями. Вони є документальним підтвердженням антиукраїнських поглядів посадовця, сказав Дехтяренко.

Така позиція є грубим порушенням "Присяги судді", що уповноважує особу, яка її склала, здійснювати правосуддя від імені України, працюючи для реалізації верховенства права на благо всього народу, зазначають в СБУ.

Судді повідомили про підозру за трьома статтями: ч. 3 ст. 436-2 виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників, вчинені службовою особою, що карається від 5 до 8 років позбавлення волі з можливою конфіскацією майна, а також ч. 4 ст. 27 та ч. 7 ст. 111-1підбурювання до колабораційної діяльності, зокрема до добровільного зайняття громадянином України посади в незаконних правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території — карається позбавленням волі від 12 до 15 років.

Проте, попри оголошення підозри, затримати підозрюваного нині неможливо через відсутність законодавчого врегулювання Вищої ради правосуддя. Тому що ВРП – це єдиний орган, уповноважений надати дозвіл на затримання суддів, наголошують в СБУ.

Що відомо

  • Окружна прокуратура Києва повідомила про підозру колишній викладачці столичного університету у державній зраді та створенні на замовлення російських спецслужб мережі агентів для отримання даних про розташування ЗСУ і ТрО. Також повідомлено про підозру двом її спільникам.
  • Контррозвідка Служби безпеки України знешкодила агента РФ, який у перші дні повномасштабного вторгнення російських військ "провів" із Сумської до Київської області 128 одиниць техніки окупантів.

Читайте також

У Запоріжжі СБУ затримала російську агентку. Їй оголосили про підозру

Жителю Енергодара оголосили підозру за добровільну співпрацю з російськими окупантами

Працівнику Кропивницького терцентру комплектування повідомили про підозру в хабарництві

На початок