Стало відомо, чому померлій франківці не змогли вчасно зробити ПЛР-діагностику

Стало відомо, чому померлій франківці не змогли вчасно зробити ПЛР-діагностику

Стало відомо, чому померлій франківці не змогли вчасно зробити ПЛР-діагностику unsplash.com

Вчора у франківській лікарні на Матейка померла пацієнтка з підозрою на COVID-19, якій двічі не змогли зробити полімеразно-ланцюгову реакцію. У цій ситуації не можна однозначно звинувачувати медпрацівників у тому, що вони "не вміють чи не хочуть щось робити та халатно до цього ставляться", - каже на оперативній нараді у міськвиконкомі очільниця управління охорони здоров'я Марія Бойко.

Проблема може бути у якості інструментів для забору аналізу або недостатній кількості вірусних часток у матеріалі пацієнта.

"Матеріал повинен забиратися спеціально навченою людиною, яка вміє забрати чи носо- чи ротоглотковий змив, це перше. Друге, матеріал повинен забиратися у певне середовище, яке не завжди може спрацювати так, як має бути. Матеріал забирають у певну пробірку та певним інструментом (паличка з дакроновим волокном). Якщо десь є навіть технічний брак (пробірка не закрилася, недостатня кількість рідини у пробірці, паличка із недакроновим волокном) – ПЛР просто не спрацьовує. Тут не завжди є питання до медичного працівника, який забирає матеріал", - каже начальниця управління охорони здоров'я міськвиконкому Марія Бойко.

Важливим у аналізі є кількість вірусних часток у матеріалі хворого. Якщо їх недостатньо - то тестування потрібно переробити.

"Тобто тут питання не в тому,чи ми неправильно забрали, а в тому, якою є кількість вірусних часточок у тому чи іншому організмі, де ми беремо цей забір. Тобто не можна однозначно говорити, що ми не вміємо щось робити чи медичні працівники не хочуть цього робити та халатно до цього ставляться. На жаль, за світовою статистикою, є від 3-5% до 10% зразків матеріалу, які треба повторити", - каже Марія Бойко.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди