У Козачій Лопані на Харківщині, з якої втекли окупанти, відновлять українське енергопостачання

У Козачій Лопані на Харківщині, з якої втекли окупанти, відновлять українське енергопостачання

У Козачій Лопані на Харківщині, з якої втекли окупанти, відновлять українське енергопостачання
Станція "Козача Лопань", 2014 рік. Фото: 1ua.com.ua

Окупанти незаконно під'єднали Козачу Лопань Дергачівської громади до російської лінії енергопостачання. У селищі відновлять українське енергопостачання.

Про це в ефірі національного марафону повідомив голова громади Вячеслав Задоренко 13 вересня.

"Зараз на звільнених територіях, зокрема, в Козачій Лопані, є світло, частково воно було пошкоджене при звільненні. Зараз його відновлюють. Світло поки що надходить з території Росії, безплатно. Сьогодні світло з Росії вже відключиться. Але швидко світло не відновити — дуже зруйновані підстанції, опори, газогони. Але всі зараз включилися, щоб якомога швидше все відновити", — розказав Задоренко.

За його словами, на деокупованих територіях йде також робота з розмінування.

"Працюють сапери, розміновують шляхи, готують проїзди через підірвані переправи для того, щоб можна було доставити будматеріали для відновлення критичної інфраструктури, а також евакуйовувати людей та доставляти гуманітарну допомогу", м говорить голова Дергачівської громади.

"Для того, щоб дістатися, треба прибрати автошляхи. Вони всі засипані уламками снарядів. Кожен виїзд — це мінус 1-2 колеса і у військових, і у цивільних. Тому йдуть комунальні підприємства, які розчистять дороги, сапери розмінують траси, щоб були під’їзди, і потім поїдуть відновлювати інфраструктуру. Не раджу людям зараз повертатися додому", — сказав Вячеслав Задоренко.

Що відомо

  • Селище Козача Лопань розташоване у близько 10 км від кордону з РФ на півночі Харківської області. Селище окупували у перші години повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
  • Вранці 11 вересня Вячеслав Задоренко повідомив, що окупанти тікають з Козачої Лопані.
На початок