У Полтаві запрацювала громадська пральня. Нею безплатно можуть скористатися переселенці, які мешкають в обласному центрі, розповів Суспільному організатор проєкту Анатолій Бистрай. За його словами, на облаштування приміщення витратили 116 тисяч гривень. Це, зокрема, на закупівлю пральних та сушильних машин.
Богдан Бобровський завантажує речі у пральну машинку. Він волонтер у громадській пральні.
"З цього боку у нас дві сушки, одна зараз працює. А з цього боку у нас стоїть три пральні машини", - показує пральню волонтер Богдан Бобровський.

Громадська пральня у Полтаві запрацювала 12 вересня. Приносити речі сюди можуть переселенці, послуги безплатні.
"У нас є такі талончики. Переселенці можуть прийти по даті і по часу. Записаний час, вони приходять, дають талончик. Ми перемо, потім забираємо цей талончик, щоб не наплутати з іншими речами", - розповідає волонтер у громадській пральні Богдан Бобровський.

Талон на прання мають Ірина Кириченко з чоловіком. Вони переселенці із Харкова.
"Ми принесли свої речі, які ніде попрати, тому що немає умов. Ми в дитячому садочку проживаємо у Полтаві. Зараз погода така, що ніде, щоб воно (прання – ред.) посохло. Дуже зручно, щоб прийти й одразу декілька речей можна попрати і посушити", - говорить переселенка з Харкова Ірина Кириченко.

"Верхній одяг і шерстяні речі ми не приймаємо. Можуть нести білизну, куртки, сорочки, футболки, джинси. Дехто приносить покривала і ми це все приймаємо. Максимально 5,5 кілограмів", - каже Богдан Бобровський.
Облаштували пральню волонтери «Полтавського батальйону небайдужих». Гроші на це виграли у конкурсі грантів від благодійної організації «Світло надії».
"Критерії були – це найактуальніші проблеми, які виникають зараз в умовах війни. Наразі це дуже актуальна потреба, тому що внутрішньо переміщені особи, переселенці проживають в місцях компактного перебування, де не завжди є умови для належного життя. Наприклад, у школах не завжди є пральні машини. Тому це було актуально", - говорить керівниця відділу благодійної організації «Світло надії» Анна Кутова.

Грантові гроші – це 116 тисяч гривень – витратили, зокрема, на закупівлю техніки, каже Анатолій Бистрай.
"Куплено три пральні машини, дві сушильні машини, закуплено пральний порошок, закуплено інвентар для прання – це кошики, це меблі. Значна частина коштів пішла на закупівлю обладнання і техніки. Частину фінансування взяв на себе «Батальйон небайдужих». Волонтери допомагали із демонтажем, вивозили сміття", - пояснює організатор проєкту громадської пральні Анатолій Бистрай.
Як розповів Анатолій Бистрай, реалізували проєкт за півтора місяці. Працюватиме громадська пральня на вулиці Соборності, 15, п’ять днів на тиждень із 8:30 до 17:30.