У селищі Кути Косівського району благодійний фонд "Карітас" облаштовує прихисток для вимушених переселенців. У будівлі, збудованій ще у 1907 році, зможуть тимчасово проживати 80 людей. Про це кореспондентці Суспільного розповів локальний менеджер проєкту Олег Глиняйлюк.
Старовинна будівля належала австрійцю Екелю, який володів трьома великими підприємствами у селищі Кути. Пізніше у цьому будинку розташовувалися суд та лікарня, однак упродовж останніх дев’яти років будівля була закинута.

Локальний менеджер проєкту Олег Глиняйлюк розповідає, що для переселенців облаштовують 12 кімнат. У користуванні нових мешканців будуть два поверхи та підвальне приміщення.
"Цей проєкт покликаний допомогти вимушено переселеним людям зі східної та південної частини України. Ініціатива стартувала ще у квітні як реакція на нагальні потреби людей у поселенні. Проєкт реалізує благодійний фонд "Карітас", — каже Олег Глиняйлюк.
З його слів, облаштування прихистку фінансують з програм українського Гуманітарного фонду та Центрального фонду реагування на надзвичайні ситуації ООН. Кошторис проєкту складає 12 млн грн.
"Якщо я не помиляюся, для коломийського "Карітасу" — це вже шостий шелтер. За масштабами він — найбільший, оскільки сюди залучена велика сума грошей. Бо будинок у такому стані, що його потрібно було повністю переробляти", — говорить Олег Глиняйлюк.

Кутська громада передала історичну будівлю благодійному фонду "Карітас" у довгострокову оренду. Для реконструкції будинку запрошували архітекторів. Вони розробили планування, яке забезпечує збереження історичної цінності приміщення. Олег Глиняйлюк каже, що по всьому будинку, де це було можливо, вони зберегли історичні елементи.
Крім цього, у деяких кімнатах залишили стару дерев’яну підлогу та вікна. Заради комфорту нових мешканців кожну кімнату облаштували своїм санвузлом. Також у будинку буде кухня та пральня. Шелтер планують зробити інклюзивним для різних груп населення.

"У будівлю ми поселимо 65 людей, які проживають у наших дитсадках. Для іншої частини внутрішніх переселенців шукатимемо приміщення у приватному секторі нашої громади", — розповідає Кутський селищний голова Дмитро Павлюк.
У новому прихистку житимуть психолог та соціальні працівники, які допомагатимуть людям з інших регіонів оговтатися після пережитого.
Наразі будівництво нового шелтеру майже завершили, каже керівник ремонтної бригади Володимир Дурда. Будівельники за кілька місяців зробили капітальний ремонт у кімнатах, проклали нову каналізацію і замінили усі батареї, двері та дах. Працювали над реконструкцією старої будівлі 25 працівників.
"Найтяжчим на початку будівельних робіт був стан конструкцій, адже вони — досить старі. Покрівля була у занедбаному стані, а деякі конструкції — гнилі. Зараз ми на завершальному етапі виконання робіт — фарбуємо стіни та завершуємо лакування підлоги", — розповідає Володимир Дурда.

Заселити людей у новий прихисток планують 20 вересня. Тоді ж, за словами Олега Глиняйлюка, закінчать роботи з благоустрою території.
Читайте також
- На Івано-Франківщині облаштовують шелтер для людей, які постраждали від насильства та військової агресії
- Де житимуть переселенці, яких прихистили у школах та садках, після початку навчального року: досвід ТГ на Прикарпатті
- У Коломиї на Франківщині ремонтують занедбаний дитсадок, щоб поселити туди переселенців
Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!