Чіпування, паспорт, медогляд, вакцинація: за якими правилами потрібно вивозити тварину за кордон

Чіпування, паспорт, медогляд, вакцинація: за якими правилами потрібно вивозити тварину за кордон

Чіпування, паспорт, медогляд, вакцинація: за якими правилами потрібно вивозити тварину за кордон
ФОТО: Getty Images

Власники тварин, виїжджаючи на початку повномасштабного вторгнення за кордон, вивозили домашніх улюбленців без паспортів, нечіпованих та невакцинованих. Такі дозволи існували майже у всіх країнах ЄС. Наразі змінилися вимоги.

Про те, які документи повинна мати тварина, щоб її можна було безперешкодно вивезти за кордон, та як їх отримати, розповіли в програмі "Полудень" "Українського радіо: Чернігівської хвилі" лікар-епізоолог Микола Шульга та лікар-ветеринар Олександр Кулаков.

За словами Миколи Шульги, до початку оформлення документів, тварині потрібно зробити чіпування. Чіп має декілька типів, різних по вартості. Він обов’язково має бути сертифікованим.

Чіпування тварині робить Державна ветеринарна служба та приватні клініки.

"Це може бути будь-яка ветеринарна клініка. Головне – занести в єдину базу чіпованих тварин. До таких платформ відносять animal-id або tracer.com.ua. Це власник може зробити самостійно", – каже епізоолог Микола.

Олександр Кулаков зазначає, що у чіпі повинні зберігатися дані про тварину: вік, стать, порода, масть, окрас. Також має бути інформація про власника.

Після чіпування тварині потрібно зробити паспорт. Його видає тільки Державна міська ветеринарна служба у паперовому вигляді.

Також у паспорті встановлюється інформація:

  • Відмітки про тварину та власника;
  • Про щеплення;
  • Про дегельмінтизацію;
  • Обробку проти кліщів;
  • Виписаний номер та експертний висновок лабораторії, яка провела тест на антитіла;
  • Підпис лікаря ветеринарної медицини;
  • Фото (не обов’язкове).

Після того, як тварину чіпували та занесли усі дані в паспорт, господар разом із твариною йде до Державної ветеринарної клініки. Там відбувається клінічний огляд, сканують чіп та перевіряють, чи стоїть програма в базі даних. Також тварину вакцинують. Електронної бази даних про вакцинацію тварин не існує. Усе записують до паспорта.

"Якщо не було побічних ефектів після чіпування, то вакцинацію можна робити через три-п’ять днів. Вакцина робиться від інфекційних хвороб котів або собак та від сказу", – каже Олександр.

Перед перетином кордону потрібно робити аналіз на антитіла. Його робить Київський науково-дослідний інститут. Якщо немає змоги їхати в Київ, аналіз може зробити приватна клініка. Там беруть забір крові та відправляють до столиці. Результат має прийти (залежно від ціни й бажаного терміну), максимум через 30 днів.

Після результату господар повинен знову відвідати Державну клініку та отримати довідку за формою № 1. Її потрібно отримати за п’ять днів до виїзду за кордон.

У ній зазначається власник тварини, епізоотичне благополуччя, щеплення, вказується номер чіпу та паспорта, а також маршрут, куди прямують люди з твариною.

Цю довідку на кордоні Ветеринарна прикордонна служба переведе у міжнародний сертифікат, що дійсний протягом десяти днів.

Більш детальну інформацію про перетин кордону з домашніми тваринами можна дізнатися на сайті.

Читайте також:

Сімейна медицина в умовах воєнного стану: ситуація на Чернігівщині

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди