Додаткові котельні та поради утеплювати домівки. Яким буде опалювальний сезон у Кропивницькому

Додаткові котельні та поради утеплювати домівки. Яким буде опалювальний сезон у Кропивницькому

Додаткові котельні та поради утеплювати домівки. Яким буде опалювальний сезон у Кропивницькому
Фото: Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому до опалювального сезону готують дві додаткові котельні. Навіщо це роблять та чому чиновники закликають утеплювати свої домівки – читайте далі.

Чекати абсолютно комфортних температур – не слід

Працівники комунального підприємства "Теплоенергетик" нині готують дві котельні, які не використовувались більше 15 років. Роблять це ля того, щоб зменшити витрати газу на постачання тепла в оселі і розвантажити мережу теплопостачання, розповів начальник ремонтно-експлуатаційної служби Олександро Кукуленко.

Під час воєнного стану газ будуть економити. "Зменшимо обсяг газу, який постачатимемо таким підприємствам, як наші. Це говорить про те, що чекати абсолютно комфортних температур не слід", – сказав керівник підприємства Олександр Чельник.

У минулому році експлуатували 23 котельні. Цьогоріч будуть 25. З них відремонтованих – 19, розповів заступник міського голови Олександр Вергун. За його словами, є вірогідність, що через економію газу не всі котельні будуть працювати.

"Деякі будуть працювати на альтернативних видах палива: це тверде паливо, вугілля, деревина або пелети. Деякі котельні, можливо будуть, комбіновані. Це я кажу, як приклад".

Теплове господарство міста готове до опалювального сезону на 83%

Опалювальний сезон з меншим обсягом газу

Борг "Теплоенергетика" перед "Нафтогазом" – 900 мільйонів гривень. За словами заступника міського голови, половину боргу компенсують за рахунок грошей з державного бюджету. Другу половину реструктуризують на 84 місяці.

Важливо своєчасно та в повному обсязі оплачувати рахунки за газ, сказала піар-менеджерка газопостачальної компанії "Нафтогаз" Галина Русаневич. "Газ, який використовують українці – український. Жодної краплі російського. Саме оплата сприяє стійкості газопостачання".

Попри борги, газ Кіровоградщина отримає, сказала директорка обласного департаменту житлово-комунального господарства Ольга Довжук . "Постанова Кабміну покладає на "Нафтограз" обов'язок забезпечити газом кожне теплопостачальне підприємство. Буде чітко визначений обсяг, який вони мають надавати щомісяця".

Олександр Чельник радить жителям утеплювати свої помешкання."Містяни мають потурбуватися про утеплення своїх будинків, квартир, помешкань, сходів, під’їздів. Тому що втрати тепла в будинках – шалені".

Як готуються кропивничани, з якими говорили журналісти

Споживачами централізованого опалення у Кропивницькому є 14 з половиною тисяч родин. Кропивничанка Марія Яновська має в квартирі централізоване опалення. До зими підготувала електрообігрівач. "Якщо не дадуть опалення, то буду включать і грітися. Або ковдри".

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок