У вересні Збройні сили України почали відвойовувати втрачені території Харківської області на сході, південному сході, а також на півночі від Харкова. За даними Міноборони на 13 вересня, українська армія звільнила від російських окупантів понад 300 населених пунктів Харківської області. Суспільне Харків збирає подробиці контрнаступу ЗСУ онлайн.
Головне на цей час
- 8 вересня Генштаб ЗСУ підтвердив інформацію про звільнення понад 20 населених пунктів в результаті успішних дій Збройних сил України на Харківщині.
- На 9 вересня ЗСУ взяли під контроль понад 30 населених пунктів Харківщини, повідомив президент України Володимир Зеленський.
- Серед звільнених пунктів після пів року окупації — населені пункти Балаклія, Волохів Яр, Гракове, Артемівка, Василенкове, Шевченкове, Байрак, Щурівка, Вільхуватка. Українські прапори — у Савинцях, Козачій Лопані, в Ізюмі, Липцях. У деокупованих селах відновлює роботу українська поліція (телефони), ДБР перевірятиме інформацію про колаборантів. Є затримані з села Іванівка та міста Балаклія.
- Вранці 10 вересня 92 бригада ЗСУ опублікувала фото з Куп'янська: над містом — українські прапори. Командувач Сухопутними військами ЗСУ Олександр Сирський 10 вересня повідомив, що звільнення частини Куп'янська триває.
- Ввечері 10 вересня Зеленський повідомив про те, що від російських окупантів звільнено близько 2 тисяч кв. км України.
- Вранці 11 вересня Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний повідомив, що від початку вересня ЗСУ повернули понад 3 тис. кв. км під контроль України. І пішли не тільки на схід і південь, а й на північ Харківщини.
- Станом на 13 вересня Україна повернула під контроль понад 4 тис. кв. км території, яку захопили окупанти під час вторгнення, повідомив президент України.
- Після відступу російські війська обстрілюють Куп'янськ та прикордонні села, ракетні обстріли Харківщини продовжуються.
Бійці ЗСУ про історичне фото: хто звільняв Шевченкове на Харківщині
Селище Шевченкове на Харківщині звільняла від окупантів 112 Бригада територіальної оборони міста Києва. Про це повідомляється на сторінці бригади у Facebook.
"Тепер можемо розкрити таємницю — бійці на фото, які звільнили Шевченкове на Харківщині — це одна з рот 112 Бригади Сил територіальної оборони Збройних Сил України. Зараз бійці нашої бригади йдуть у наступ і звільняють Слобожанщину від російських окупантів! До перемоги! Слава Україні!" — йдеться у дописі.
З 21 вересня Сили оборони України взяли під контроль понад 2400 квадратних кілометрів Слобожанщини — Генштаб
За 16 днів українські військові встановили контроль над 93 населеними пунктами Слобожанщини, заявив заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу бригадний генерал Олексій Громов.
"З 21 вересня нашим військам вдалося просунутись у глибину оборони противника на 55 кілометрів, встановити контроль над 93 населеними пунктами, взяти під контроль понад 2400 квадратних кілометрів Слобожанщини", — сказав він.
Українські військові звільнили село Глушківка на Харківщині — Kraken
Село Глушківка Куп'янського району звільнене від російських окупантів, повідомив очільник спецпідрозділу Kraken Костянтин Немічев 6 жовтня.
"Зараз ми знаходимося у населеному пункті Глушківка. Тут у нас був дитячо-патріотичний табір. Але з приходом "руського мира" це все зруйнувалося. Усе це ми відбудуємо", — сказав Немічев.
На Харківщині в окупації залишаються 77 населених пунктів: дані на 5 жовтня
На 5 жовтня у Харківській області в окупованими російською армією залишаються 77 населених пунктів в чотирьох громадах.
Це 4,4% від загальної кількості населених пунктів Харківської області, сказала Суспільне Харків речниця голови ОВА Олена Шаповал.
За даними обладміністрації, в окупації перебувають населені пункти Дворічанської, Куп'янської, Курилівської та Петропавлівської громад Куп'янського району.
Поліція Борівської громади відновила роботу
Поліція закликає громадян, які під час окупації стали жертвою злочину або їх свідками, повідомляти про такі факти на лінію "102" або до чергової частини Головного управління Національної поліції в Харківській області (050) 302-20-44.
"Брали фарбу, зафарбовували символіку Росії": заступниця голови Борівської ради розповіла про деокупацію
У Борівській громаді на початок жовтня залишилось жити 9 тисяч людей. Нині українські військові оглядають будинки, посадовці досліджують загальний стан громади. Офіційно про звільнення Борової Генштаб ще не повідомляв.
Про ситуацію у громаді Суспільному розповіла заступниця голови Борівської селищної ради Каріна Шевченко.
"Загарбник поводився цинічно по відношенню до населення, до будинків. Дуже багато зруйнованих будинків. Зараз проводимо аналіз і будемо досліджувати загальний стан громади. Дуже приємно було побачити людей, які чекали українських військових. Люди брали фарби, зафарбовували символіку Росії", — повідомила Шевченко.
В деяких селах нині живе по 150 людей. Найбільше людей залишилось у Боровій. Влада попереджає людей про те, що повертатися додому ще небезпечно.
"Повертатися зарано, небезпечно. Проходять зачистки на території громади. Військові перевіряють кожну хату, бо окупанти залишили після себе багато мінувань, замінували школу, ФАП", — розповіла заступниця голови.
Найближчими днями до громади мають привезти гуманітарну допомогу.
"Будуть вирушати фури в нашому напрямку. Американські фонди також завтра планують їхати на територію нашої громади", — говорить Шевченко.
Найважливішим, за словами Шевченко, є відновлений зв'язок, завдяки якому жителі громади можуть зв'язатися зі своїми близькими:
"Ми привезли з собою вчора Starlink, під'єднали його на площі. Люди телефонували своїм рідним і казали: "Борова — це Україна".
Закопували заживо: у поліції розповіли, як військові РФ катували жителів села на Харківщині
Поліція Харківської області встановила факт катування, коли військові РФ закопували людину заживо у селі Піски-Радьківські.
Про це повідомив начальник слідчого управління поліції Харківщини Сергій Болвінов.
"На даний момент поліції точно відомо про катування закопування/викопування в землю заживо та застосування протигазу з тліючою тряпкою", — повідомив Болвінов.
Він зазначив, що після деокупації села до поліції звернулись місцеві жителі, які розповіли, що в підвалі одного з будинків утримували місцевих, воїнів АТО та бійців ЗСУ.
"Сусіди постійно чули звідти крики.Також в катівні знайдені фалоімітатор, коробку з вирваними зубними протезами, дроти з мотузками і лист з опитуванням одного з чоловіків, які були тут", — написав Болвінов.
"Слідчі та прокурори працюють над встановленням усіх фактів, які відбулися у цій катівні", — додав він.
Поліції відомі імена українських військовослужбовців, над якими знущалися російські окупанти.
На Харківщині ЗСУ деокупували 483 населені пункти — ОП
Про це повідомив заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко.
"Слідчими підрозділами Національної поліції України на Харківщині здійснюються заходи щодо реєстрації воєнних злочинів. Проводяться роботи по обстеженню електроенергетичної інфраструктури на території деокупованих населених пунктів у Харківському, Чугуївському, Куп'янському, Ізюмському та Богодухівському районах", — заявив Тимошенко.
За його словами, комунальникам вдалося повернути світло до Черкаської Лозової, Слобідського та Кутузівки. У Балаклії зі світлом нині 13 тисяч абонентів.
"Тривають роботи по відновленню газопостачання в деокупованих населених пунктах. Працюємо над відновленням роботи ЦНАПів. На території Донецької, Луганської, Миколаївської, Харківської та Херсонської областей триває відновлення роботи органів державної влади", — додав заступник керівника ОП.
Розстріл колони під Куп'янськом: люди, які вижили, розказали про напад та свій порятунок
Під час розстрілу колони під Куп'янськом Харківської області врятуватися змогли 7 людей, які 25 вересня хотіли евакуюватися якомога далі від обстрілів. Дехто з них нині — у Харкові в лікарні.
Що, за словами тих, хто вижив 25 вересня, сталося — матеріал Суспільне Харків.
У Циркунах ексгумували тіло чоловіка, в будинок якого під час окупації влучив снаряд
65-річний чоловік загинув під час окупації села Циркуни Харківської області: снаряд влучив у його будинок. Тіло чоловіка ексгумували 4 жовтня.
Про це повідомила Харківська обласна прокуратура.
"Чоловіка поховали його родичі на території його домоволодіння. Правоохоронці вилучили уламки боєприпасів. Наразі труп чоловіка направлено для проведення судово-медичної експертизи", — сказано у повідомленні.
Прокуратура зафіксувала загибель 16-річного хлопця у Куп'янську під час обстрілу у вересні
Про це повідомили 4 жовтня в Офісі генпрокурора.
"Під час фіксації злочинів, вчинених на території Харківської області, стало відомо про загибель 19 вересня в результаті обстрілу ворогом м. Куп’янськ 16-річного хлопця", — сказано у повідомленні.
Також прокурорам стало відомо, що в травні внаслідок детонації міни, на яку наїхав автомобіль з пасажирами, які намагалися евакуюватися з Куп’янська, загинули 5 людей, серед яких був 17-річний хлопець.
За даними Офісу генпрокурора, на 4 жовтня на Харківщині зафіксували 251 випадок, коли діти постраждали внаслідок війни.
У Боровій на Харківщині після пів року окупації замайорів український стяг — селищна рада
Відео з синьо-жовтим стягом оприлюднили на сторінці селищної ради вдень 3 жовтня. Офіційно про звільнення Борової у Генштабі ще не повідомляли.
"Нарешті ти вдома, нарешті це Україна", — каже на відео жінка, яка тримає в руках прапор.
Після звільнення села на Харківщині слідчі виявили 11 трупів окупантів, які їхні співслуживці лишили на узбіччях
Слідчі Нацполіції у Харківській області після деокупації села Піски-Радьківські виявили 11 трупів російських військових на узбіччях доріг.
Про це 27 вересня повідомив начальник Слідчого управління Нацполіції Харківщини Сергій Болвінов.
"Своїх не бросаєм. Слідчі після звільнення села Піски-Радьківські від окупантів виявили 11 трупів військовослужбовців рф. Трупи знаходились на узбіччях центральних доріг. Також, в житловому будинку знаходився "штаб" рашистів, де були документи та особисті речі", — написав він.
Бруд та пляшки з-під алкоголю: російські військові під час окупації жили в одній зі шкіл Чугуївського району Харківщини
Російські окупанти оселилися в навчальному закладі Чугуївського району під час окупації. По собі залишили бруд, боєприпаси та пусті пляшки.
Про це 27 вересня повідомили у Харківській обласній прокуратурі.
"Освітній заклад, де навчались маленькі українці, окупанти перетворили на смітник та центр розміщення зброї. Серед побаченого — бруд, боєприпаси, залишки російських пайків та пляшки з-під алкоголю", — йдеться у повідомленні.
Спецпідрозділ "Kraken" повідомив про звільнення селища Куп'янськ-Вузловий на Харківщині — ГУР
Сили оборони України звільнили селище Куп'янськ-Вузловий у Харківській області.
Про це 27 вересня повідомили в Головному управлінні розвідки Міноборони.
"Шановні українці! Вас вітає спецпідрозділ "Kraken" ГУР МО. Куп'янськ-Вузловий знов під українським прапором", — каже боєць підрозділу на відео.
З початку контрнаступу українські військові звільнили 454 населені пункти на Харківщині — Тимошенко
На Харківському напрямку з початку контрнаступальних дій українська армія звільнила 454 населені пункти Харківської області.
Про це 27 вересня повідомив заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко.
З Дементіївки на Харківщині забирають тіла полеглих українських воїнів
У звільненій від російських окупантів Дементіївці Дергачівської громади втретє шукають тіла загиблих військових. У селі можуть залишатися ще десяток полеглих.
Збройні сили України відбили селище Куп'янськ-Вузловий на Харківщині — Синєгубов
Про це голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов сказав 27 вересня в ефірі національного телемарафону. Офіційно про звільнення Куп'янська-Вузлового у Генштабі ще не повідомляли.
"Куп'янськ-Вузловий — це одна з найбільших логістичних залізничних розв'язок на території Харківської області. З перших днів війни вона була окупована і ворог її сильно обороняв і, відповідно, тримав. Завдяки успішній військовій операції, так, дійсно, наші Збройні сили її зараз відбили і повністю, фактично, контролюють", — заявив Синєгубов.
Поліція показала госпіталь російських окупантів в Ізюмі на Харківщині
Госпіталь російських військових правоохоронці знайшли у звільненому Ізюмі. Окупанти облаштували палати у підвалі, туди могли потрапити тільки військові РФ. Всередині приміщення поліцейські знайшли сліди крові — ймовірно, поранені лежали на підлозі, повідомила Нацполіція України.
97 жителям Ізюма на Харківщині надали психологічну допомогу після деокупації
На деокупованих територіях Харківської області разом з рятувальниками працюють психологи. Станом на 27 вересня психологи в Ізюмі надали допомогу 97 людям, повідомили в ДСНС. В Ізюмі та Балаклії продовжують розміновувати території та займатися аварійно-відновлювальними роботами.
Директор інтернату під Боровою на Харківщині вперше вийшов на зв'язок після окупації
Про це Суспільному розповів директор Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної військової адміністрації Юрій Шпарага.
"Він не залишав установи, він був під окупацією, його там пограбували. Те, що він розповів, це історія жахів. Але говорить, що зараз вже все добре", — сказав Шпарага.
Пацієнтів та медиків з інтернату не евакуйовували. На початок повномасштабної війни у медзакладі було понад 230 людей.
"В них все є, нагодовані. Ми переправляли і кошти, і медикаменти. З медикаментами там проблема, треба буде її вирішувати", — каже директор департаменту.
Директор інтернату повідомив про потреби закладу, в ОВА вирішать, як забезпечити інтернат всім необхідним.
Росіяни перед втечею з Харківщини спалили храм — ПЦУ
Православна церква України має намір відбудувати знищений храм, повідомила пресслужба.
"На початку окупації Архангело-Михайлівський храм був зухвало пограбований: двері були зламані, цінні богослужбові речі та ікони винесені невідомо куди. Проте аж до кінця літа церковна споруда залишалася цілою, хоч перебувала на самісінькій лінії фронту. В останні дні перед втечею з північних районів Харківщини окупанти спалили храм ПЦУ", — сказано у повідомленні.
Масове поховання в Ізюмі: куди звертатися рідним загиблих
"Якщо у вас поховані родичі на масовому захороненні в Ізюмі, звертайтесь до старшого слідчого Слідчого управління Подбой Людмили Леонідівни за номером телефону +38 (093) 497-69-38", — повідомив наччальник слідчих Нацполіції Харківщини Сергій Болвінов.
За його словами, слідчі дії тривають, особи померлих встановлюють.
"Живий, здоровий": харківський бабак-віщун Тимко пережив окупацію
Харківський бабак-віщун Тимко разом з іншими тваринами пережив окупацію у селі Нестерівка Великобурлуцької громади, яке Збройні сили України звільнили від російських загарбників під час контрнаступу у вересні.
Весь цей час у Нестерівці жили близько 30 бабаків, всі вони почуваються добре, розповів Суспільному завідувач лабораторії "Східні степи" біологічного факультету Каразінського Володимир Грубник. В окупації з бабаками були двоє наглядачів, працівники лабораторії Володимир та Галина.
Володимир Грубник відвідав бабаків минулого тижня. З собою привіз гуманітарну допомогу від Червоного Хреста.
"І бабакам все, що їм потрібно. Наші люди живі, здорові, що доглядали бабаків — Володимир та Галина, це співробітники нашої лабораторії", — говорить Володимир Грубник.
"Завдяки тому, що вони залишились, всі наші бабаки живі і здорові. Все гаразд. Доглядали пильно. Вони отримували все необхідне", — сказав Володимир.
Під час окупації бабаки жили в клітках і не голодували, торік восени їм закупили близько тонни корму.
"У Тимка все гаразд, він вже готується відпочивати", — каже Грубник.
Жодних передбачень Тимко ще не робив, але Володимир сподівається, що у лютому бабак зробить їх на біостанції, де й кожну зиму до повномасштабного російського вторгнення.
З деокупованих громад Харківщини евакуювали майже 9 тисяч людей — ОВА
Таку цифру у нацмарафоні озвучив голова Харківської обладміністрації Олег Синєгубов.
"З деокупованих територій евакуювали майже 9 тисяч людей. Якщо ми говоримо про Вовчанську, Куп'янську громади, то там і надалі тривають обстріли, оскільки вони близько до лінії зіткнення. Наразі 6% території області під тимчасовою окупацією", — сказав Синєгубов.
Окупаційна "влада" та колаборанти втекли з Борової на Харківщині — селищна рада
За територію Борівщини, яка досі в окупації, йдуть бої, повідомили в селищній раді.
"Окупаційна влада залишила громаду, майже всі колаборанти також втекли. Частина місцевих жителів протягом останнього тижня виїхала на більш безпечні території. Решта залишаються вдома, у разі небезпеки ховаються у підвалах та укриттях", — сказано у повідомленні.
За даними громади, село Піски-Радьківські звільнили від окупантів українські військові.
"Село Піски-Радьківські вже перебуває під контролем ЗСУ. Але українські військові наразі ще виявляють там групи російських військових, проводять зачистки, розмінування. Місцеві жителі радо зустрічають наших воїнів, намагаються допомогти у побутових питаннях, готують для захисників їжу, зі сльозами радості на очах дякують за визволення", — повідомляє Борівська громада.
У селі зруйновані багато житлових будинків, господарчих будівель, повністю знищений дитячий садок, пошкоджена школа: повилітали шибки, у стінах діри від снарядів, зруйновано дах, сказано у повідомленні.
У деокупованих Липцях на Харківщині знайшли ще одну катівню окупантів
Катівню російські окупанти облаштували у підвалі приміщення, де оселилася "народна міліція ЛНР".
У підвалі загарбники ув'язнювали місцевих жителів, які підтримували територіальну цілісність України і відмовлялися від співпраці з окупантами, повідомили в обласному управлінні СБУ 26 вересня.
"За інформацією СБУ, рашисти застосовували до в'язнів жорстокі тортури, після чого силоміць вивозили їх на територію рф", — йдеться у повідомленні.
Близько половини людей вивезли до Росії — прокуратура про деокуповані Липці на Харківщині
Таку цифру під час візиту до деокупованого села журналістам назвав заступник керівника Дергачівської окружної прокуратури Антон Євтушенко.
"Усіх осіб, постраждалих від російських окупаційних військ, нині встановити неможливо, оскільки частину населення було окупаційними військами вивезено до Російської Федерації. Я вважаю, що 80% громадян були вивезені насильно або під тиском російських військових", — розповів Євтушенко.
За його словами, до повномасштабного вторгнення у селі жили близько 4,5 тисяч людей.
"Якщо до вас заходить людина з автоматом і пропонує вам виїхати на територію іншої держави, то більшість громадян може просто злякатися цього", — говорить Євтушенко.
За словами Євтушенка, у Липцях є велика кількість свідчень щодо катувань. Поки фактів страт не фіксували. Цвинтарів, як у Ізюмі — не знаходили. Але частина громади все ще під постійними обстрілами, то ж доїхати туди прокурори поки не можуть.
МВС хоче залучити додаткові сили для розмінування Харківщини
Про це повідомила заступниця міністра внутрішніх справ України Мері Акопян.
"26 піротехнічних загонів задіяні на Харківському напрямку. Це близько 150 осіб особового складу, більше 50 одиниць техніки розмінувальної. Ми намагаємось посилити і ще додатково знайти резервні сили", — повідомила Акопян.
В МВС кажуть, що Харківська область замінована набагато щільніше за Київську область. Одну з найбільших загроз людям ставлять протипіхотні міни.
"Коли їдеш магістраллю або дорогою між селами та містечками, узбіччя просто усипані цими протипіхотними мінами. Це, звісно, призводить до того, що загроза стає в десятки рази вища. Тобто, перед тим, як зупинитися автівкою на узбіччі дороги, треба точно пересвідчитись, що там вже пройшло розмінування", — говорить заступниця міністра.
На Харківщині зі Stinger знищили російський Су-30
Відео знищення російського літака ПЗРК Stinger опублікував міністр оборони України Олексій Резніков.
"Філігранна робота по знищенню ворожого Су-30. Дякую нашим Воїнам за звитягу. Дякую нашим партнерам за підтримку", — написав Резніков.
На Харківщині трьох чоловіків підозрюють у співпраці з окупантами
️Слідчі заявили про двох експоліцейських Ізюма та Вовчанська, а також місцевого жителя Козачої Лопані, які могли піти на співпрацю з військовими РФ. Їх затримали після звільнення міст.
У масовому похованні в Ізюмі знайшли 22 військових
З 447 ексгумованих на кладовищі в Ізюмі, де виявили масове поховання часу російської окупації, знайшли 22 військовослужбовців, повідомив начальник Слідчого управління поліції Харківщини Сергій Болвінов.
"Усього з місця масового поховання вилучено 447 тіл загиблих осіб, з них: 194 — чоловіки; 215 — жінки; 22 — військові; 5 — дітей; 11 — рештки осіб, стать не визначено", — повідомив Болвінов.
Також Болвінов повідомив, що тіло українського бійця Сергія Сови, що був похований у братській могилі в Ізюмі на Харківщині, передали родині для поховання: дружина упізнала тіло чоловіка за жовто-блакитним браслетом.
Російські війська б'ють по дамбах, щоб зупинити наступ ЗСУ — британська розвідка
Російські війська б'ють ракетами по дамбах, щоб зупинити наступ ЗСУ, але не змогли перешкодити українським операціям, повідомляє Міноборони Великої Британії з посиланням на дані розвідки.
Поліцейські показали, як дістаються деокупованого Вовчанська на Харківщині
Дістатися деокупованого Вовчанська нині можна тільки на човні. Місто розташоване за три кілометри від кордону з Росією. Фото, як поліцейські на човні дістаються міста, опублікував керівник Нацполіції України Ігор Клименко.
З Харкова до деокупованої Балаклії щодня курсуватимуть два потяги
"Укрзалізниця" збільшила кількість потягів у напрямку Харків — Балаклія — Харків. Два потяги курсуватимуть між містами з 24 вересня, повідомили в "Укрзалізниці".
Рятувальники Балаклії розповіли про роботу та полон під час окупації
Операторка Балаклійської рятувальної частини Ольга Лузінова, у день коли російська армія увійшла до міста, була на службі: "Ми були шоковані, це було неприйнятно". Вперше окупантів у пожежній частині побачили за кілька днів після захоплення Балаклії.
"Вони в перший день до нас не приїхали, лише колонами заходили в місто. У нас в частині вони з'явилися пізніше, почали нас корегувати. Це були чечени: "Будете працювати під нашим наглядом". Це та сама тюрма тільки без наручників", — згадує Ольга.
В Ізюмі завершили ексгумацію тіл з місця масового поховання
З могил дістали 447 тіл загиблих: 215 жінок, 194 чоловіки, 5 дітей, 22 військовослужбовців. Також виявили рештки 11 людей, стать яких наразі неможливо визначити, повідомили у поліції.
Контрнаступ на Харківщині був унікальним для ЗСУ — Міноборони
Контрнаступ у Харківській області був для Збройних сил України унікальною операцією. Про це на брифінгу заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.
"Фактично на Харківщині здійснена унікальна операція для ЗСУ, вперше саме наступально, тому що ЗСУ завжди доктринально стоять на позиції оборони, але зараз ми вимушено в такій ситуації знаходимося, і дійсно ця операція була успішна", — наголосила вона.
У деокупованій Козачій Лопані на Харківщині знайшли братську могилу
У Козачій Лопані знайшли братську могилу, де ховали людей під час російської окупації. Місце поховання силовикам показали місцеві, повідомив начальник Національної поліції України Ігор Клименко.
На місці масових поховань в Ізюмі провели панахиду за загиблими
"Вперше на місці масових поховань 20.09.22 відправив панахиду за людьми, які загинули від рук рашистів, апостольський адміністратор Паризької єпархії владика Гліб Лончина. Співслужив йому о. Богдан Борисенко зі Свято-Дмитрівської церкви УГКЦ", — йдеться у дописі провідної фахівчині Літературного музею та волонтерки Ольги Різниченко.
На деокупованій частині Харківщини затримали трьох колаборантів — СБУ
Служба безпеки затримала двох жителів Куп'янська, які добровільно працювали у "правоохоронних органах" окупантів, та заступницю мера Вовчанська, яку оголошували у розшук за звинуваченням у держзраді.
ЗСУ закріплюються на східному березі Осколу — британська розвідка
Українські військові успішно форсували ріку Оскіл, що на Харківщині, та укріпили свої позиції на її східному березі.
Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії із посиланням на дані розвідки.
"За останні три дні українські війська убезпечили плацдарми на східному березі річки Оскіл у Харківській області. Росія намагалася інтегрувати Оскіл в консолідовану лінію оборони після виведення своїх сил на початку місяця", — йдеться у повідомленні.
Авіабомби на парашутах: російські окупанти обстрілюють житлові масиви Куп'янська
Дві 500-кілограмові авіабомби російської армії вилучили з житлових масивів деокупованого міста Куп'янськ українські правоохоронці, повідомила Харківська обласна прокуратура.
"22 вересня прокурори Куп’янської окружної прокуратури Харківської області спільно з поліцейськими під час огляду міста виявили парашутовані бетонобійні авіабомби ФАБ-500. Вага бойового заряду однієї бомби сягає пів тонни, довжина — понад 2 метри. Серед всіх місць, де впали ФАБ-500, — житлові масиви. Окупанти скидували бомби прямо на будинки", — повідомляє прокуратура.
Коли саме окупанти скинули на місто авіабомби, не уточнюється. На фото видно, що одна з них не розірвалася і лежить біля воріт приватного будинку. Друга, розвалена на частини, приземлилася у траву.
ЗСУ відбили атаку росіян в районі Куп'янська
Про це ввечері 22 вересня повідомив Генштаб ЗСУ.
Протягом доби окупанти продовжили обстрілювати Харківщину з танків, мінометів та артилерії.
Під обстріл на Харківському напрямку потрапили: Глибоке, Стрілеча, Мороховець, Веселе, Сотницький Козачок, Вовчанськ, Гатище, Дворічна, Гусинка, Кам’янка, Куп’янськ, Артільне, Осинове та Мілуватка.
Дев'ятеро бійців підрозділу "Kraken" загинули під час контрнаступу на Харківщині
Харківський спецпідрозділ "Kraken" оприлюднив інформацію про втрати в ході контрнаступу на Харківщині. Під час звільнення Балаклії та Куп'янська загинули дев'ятеро військових.
Били, ґвалтували, розстрілювали: рятувальниця з Балаклії розповіла про катівню окупантів у райвідділку
Під час окупації Балаклії російські військові влаштовували масові зґвалтування у райвідділку поліції, де утримували місцевих жителів. Полонених били, катували струмом та розстрілювали.
Серед полонених була комендантка пожежно-рятувальної частини Альбіна Стрілець. Що відбувалося із полоненими, Альбіна розказала Суспільному.
З кладовища в Ізюмі ексгумували тіла 5 дітей — прокуратура
На ранок 22 вересня з кладовища в Ізюмі, яке утворилося під час окупації російською армією міста, ексгумували тіла 387 людей. Серед ексгумованих — 5 дітей, розказав Суспільному начальник відділу Харківської обласної прокуратури Євгеній Соколов.
Мінкульт працює над розширенням телерадіомовлення на деокуповані та окуповані території
Після відновлення постачання світла на звільнених територіях Харківщини наступним кроком є повернення українського телерадіомовлення, повідомив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.
За його словами, у Балаклії українське телерадіомовлення відновлять "ледь не цього тижня", трохи пізніше в Ізюмі. В Ізюм привезли перший друк газети "Обрії Ізюмщини", друкується газета "Слобожанський край".
"Місто масового російського терору": влада Ізюма — про нові масові поховання та руйнування
Центральна частина Ізюма майже повністю зруйнована російськими обстрілами, а на території громади знаходять нові місця поховань, утворені під час російської окупації, повідомив на брифінгу в медіацентрі "Україна" 22 вересня повідомив заступник Ізюмського міського голови Володимир Мацокін.
За його словами, масові захоронення, як на кладовищі у лісозмузі на околиці міста, є й в інших місцях, які ще треба дослідити.
"Такі захоронення є не в одному місці, а мінімум у трьох, які треба дослідити. Там також можуть знаходитися масові захоронення жертв російської окупації. І якщо на початку ми оцінювали, що жертв серед нашої громади в тисячу осіб, я маю побоювання, що ця цифра може тільки зрости. На жаль, все більше і більше відкривається", — сказав Мацокін.
Читайте також: До Ізюма повертаються лікарі — заступник міського голови
У селі на Харківщині ексгумували тіло місцевого жителя, якого вбили російські військові
"За даними слідства, 5 травня 2022 року в окупованому на той час с. Макарове військовослужбовець РФ застрелив місцевого мешканця, який йшов вулицею села. Трагедія сталась на очах брата загиблого, який здалеку бачив, що окупант здійснив декілька пострілів", — повідомили у Харківській обласній прокуратурі.
На кладовищі в Ізюмі ексгумували понад 260 загиблих під час російської окупації
"Станом на 20 вересня з місця масового поховання вилучено 263 тіла загиблих, у тому числі тіла 2 дітей. На території лісу нараховується 450 поховань вбитих та закатованих громадян та одна братська могила військових", — повідомили у поліції.
Росіяни пошкодили тисячолітніх половецьких баб біля Ізюма
Памʼятки сакрального мистецтва, що залишилася від давніх половців на горі Крем'янець, планують евакуювати до Харкова, повідомив міністр культури Олександр Ткаченко.
Ткаченко також доручив представникам влади деокупованих Балаклії та Ізюма сформувати список нагальних потреб, щоб встигнути відремонтувати деякі будівлі до холодів.
З психлікарні у деокупованій Стрілечій на Харківщині евакуювали всіх пацієнтів
"Більше 600 пацієнтів лікарні були вивезені до Харкова, де вони продовжать лікування у спеціалізованих клініках. Також до Харкова з клініки у Стрілечій будуть вивезені ліки та продукти харчування", — повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.
У Балаклійській громаді встановили комендантську годину
Комендантська година у Балаклійській громаді на Харківщині діятиме щодня з 19:00 до 06:00, повідомила Балаклійська міська рада.
"Місцевість замінована". Поліція просить не їздити до деокупованих ОТГ Харківщини
Жителів деокупованих громад Харківщини поліція закликала не повертатися додому найближчим часом. Місцевість під час окупації замінувала російська армія. Зокрема поліцейські звернулися до жителів Малинівської, Чкаловської та Печенізької громад 20 вересня.
Російські окупанти обстрілюють Куп'янський район: двоє загиблих, дев'ятеро поранені
Армія РФ продовжує обстрілювати громади Харківської області. Від ранкового обстрілу Куп'янського району двоє людей загинули, дев'ятеро дістали поранень, повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов. Серед поранених — четверо дітей.
У деокупованій Козачій Лопані на Харківщині виявили ще дві катівні армії РФ
Під час окупації російською армією Козачої Лопані Дергачівської громади місцевих жителів катували у підвалах залізничного вокзалу та місцевого магазину, повідомила поліція Харківщини.
На окупованій частині Харківщини росіяни заселяються до будинків місцевих — селищна рада
Частина Борівської громади на 19 вересня залишається окупованою. У селищній раді кажуть, що російські військові заселяються у будинки борівчан та забирають їхнє майно.
Звільняв Балаклію: на Харківщині попрощалися з військовим, загиблим під час контрнаступу ЗСУ
Анатолій Гнот з позивним "Єнот" загинув 14 вересня під час звільнення Балаклії. Служив чоловік у 92-й окремій механізованій бригаді ЗСУ, повідомив "Фрайкор".
Жителям деокупованих громад запропонують евакуацію — Верещук
Офіційна евакуація жителів деокупованих територій Харківської області почнеться за кілька днів, заявила віцепрем’єрка Ірина Верещук у Харкові 19 вересня.
"Національна поліція, яка здійснює подомовий обхід і верифікацію наших мешканців, буде кожному з них пропонувати евакуацію. У випадку, якщо люди погоджуються, є спеціальні форми. Коли нам будуть подавати ці форми, ми разом маємо створений штаб евакуаційний, буквально два дні тому він запрацював", — сказала Верещук.
У деокупованій Цупівці на Харківщині двоє чоловіків підірвалися на міні
Двоє чоловіків 19 вересня на авто поверталися до деокупованої Цупівки Дергачівської громади та підірвалися на міні, що залишили росіяни, повідомили у міськраді. З пораненнями їх доставили до лікарні.
"Мій чоловік лежить під №222": як в Ізюмі шукають могили рідних
Жителі Ізюма шукають поховання своїх рідних, які загинули під час російської окупації. Людмила Трикущенко втратила чоловіка та свекруху. 19 вересня вона прийшла на кладовище, де поховали її рідних, вперше — людей сюди не пускали, поки в місті була російська армія.
"Мій чоловік Юрій Зоболев лежить під номером 222. Ми ховалися у погребі, й о пів на другу ночі 8 березня прилетіло, він загинув одразу, мене трохи поранило. Поки я з погреба вилізла, виявилося, що будинок розбомблено. Я вилазила звідти майже добу, я кричала, але мене ніхто не чув. Про те, що була евакуація, ми не знали: почало летіти, нас бомбили, то ми ховалися", — розповідає Людмила Трикущенко.
Тіло чоловіка Людмила спершу поховала у садку. Його ексгумуватимуть вдруге. Розказуючи про чоловіка, Людмила плаче. В руках тримає документи, на паспорті — стікер з написом: "№222 Юрочка, № 22, №107 мама".
В Ізюмі показали катівню російських окупантів у поліцейському відділку
Російська армія під час окупації Ізюма на Харківщині влаштувала катівню у місцевому райвідділку поліції, де утримували жителів міста й катували людей, розповів начальник Слідчого управління Нацполіції Харківщини Сергій Болінов. Фоторепортаж
Зеленський показав наслідки російських обстрілів у Куп'янську
Російські окупанти продовжують обстріли Харківської області, але українська армія міцно тримає позиції.
Про це у відеозверненні 19 вересня повідомив президент України Володимир Зеленський.
"Харківська область — стабілізуємо ситуацію, тримаємо позиції. Міцно. Настільки міцно, що окупанти відчутно панікують. Що ж, а ми попереджали, варіантів у російських військових тільки два: втеча з нашої землі або полон. У колаборантів варіанти схожі: або вони спробують втекти, і ще невідомо, чи впустить їх Росія на свою територію, навіть якщо дала свій паспорт, або колаборанти будуть засуджені згідно з чинним законодавством України", — сказав Зеленський.
Читайте також: Звільнений Куп'янськ очима волонтера: людям потрібні питна вода та ліки
У деокупованих громадах Харківщини створять військові адміністрації — заступник голови ОВА
На звільнених від російських окупантів територіях утворять військові адміністрації. У громадах продовжують відновлювати електропостачання та мобільний зв'язок. Повертатися туди небезпечно, поки території повністю не розмінують, розповів в ефірі "Українського радіо Харків" заступник голови обласної військової адміністрації Роман Семенуха.
Російські війська обстріляли деокупований Вовчанськ: загинув колишній військовий РФ
64-річний житель Вовчанська, російський військовий у відставці, загинув внаслідок російського обстрілу 18 вересня, повідомили у Головному управлінні поліції Харківської області.
З психлікарні у деокупованій Стрілечій на Харківщині евакуювали 200 пацієнтів
З психіатричної лікарні у селі Стрілеча, що розташоване на кордоні з РФ, на 19 вересня змогли евакуювати 200 пацієнтів, евакуації потребують ще 400 людей. Пацієнтів розподіляють по медзакладах інших областей України, декого забирають рідні.
Потяг Харків — Балаклія: в "Укрзалізниці" повідомили про зміни у розкладі
Зміни у розкладі руху приміського потягу зі сполученням Харків — Балаклія — Харків почнуть діяти з 20 вересня: деталі.
В Ізюмі ексгумували вже близько 150 тіл загиблих за час окупації — поліція
За чотири дні в Ізюмі ексгумували тіла 146 загиблих під час окупації міста російськими військовим, розказав начальник відділу криміналістичного забезпечення Головного слідчого управління Національної поліції Ігор Малиш. Подробиці.
Російські військові грабували інфраструктуру на Харківщині
"Тікаючи з Харківщини, російські військові злочинці традиційно для себе мародерили. Телеком-інфраструктура не стала винятком. Окупанти крали буквально все: сервери, акумулятори, джерела безперебійного живлення, генератори тощо. Провайдери вже працюють, щоб повернути звʼязок та інтернет українцям на звільненій Харківщині", — повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
Слідчі взяли під варту ймовірного колаборанта на Харківщині
58-річного жителя Куп'янська підозрюють у держзраді. За версією слідства, під час окупації міста чоловік погодився співпрацювати з російськими загарбниками та керувати комунальним підприємством.
У деокупованих громадах на Харківщині запрацюють два банки
Відділення "Ощадбанку" та "ПриватБанку" запрацюють у звільнених населених пунктах Харківської області впродовж вересня-жовтня.
У деокупованих громадах на Харківщині запрацюють два банки
Відділення "Ощадбанку" та "ПриватБанку" запрацюють у звільнених населених пунктах Харківської області впродовж вересня-жовтня, повідомили у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
На околиці деокупованої Балаклії виявили запасний російський командний пункт
"На околиці Балаклії знайшли запасний командний пункт військових рф. Його відповідним чином окупанти обладнали в одному з будинків. З-поміж іншого рашисти стягнули до пункту цілий арсенал боєприпасів. Їх сховали у підвалі, який був ретельно замаскований", — йдеться у повідомленні ДБР.
Окупанти обстрілюють Дергачі
Місто Дергачі — під артобстрілом РФ, повідомляє Дергачівська міська рада.
Безпілотник окупантів скинув міни з відкладеною детонацією. Людей закликають бути уважними і обережними.
Російський загарбник не припиняє обстріли населених пунктів Харківщини — Генштаб
Армія РФ обстрілювала населені пункти Харківської області з танків, мінометів та артилерії.
Про це повідомили у ранковому зведенні 19 вересня Генеральний штаб ЗСУ.
"На інших напрямках противник здійснив обстріли з танків, мінометів та артилерії, а саме: на Слобожанському напрямку — в районах населених пунктів Гоптівка, Гур’їв Козачок, Кам’янка та Куп’янськ", — йдеться у повідомленні.
Внаслідок російських обстрілів Куп'янська поранення отримав 11-річний хлопчик
Внаслідок обстрілу Куп'янська поранення отримав 11-річний хлопчик, в Чугуївському районі поранена 65-річна жінка. На мінах 18 вересня підірвалися шестеро жителів Харківщини, повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.
Виривали нігті, годували двічі на тиждень: окупанти тримали в полоні на Харківщині 7 громадян Шрі-Ланки
Сімох громадян Шрі-Ланки — шістьох чоловіків та одну жінку — російські загарбники тримали в полоні у Вовчанську під час окупації міста. У полонених відібрали документи, виривали нігті, били та годували двічі на тиждень.
Громадяни Шрі-Ланки прибули до України приблизно за три тижні до початку повномасштабного вторгнення РФ, розповів 18 вересня начальник Слідчого управління Нацполіції Харківщини Сергій Болвінов.
Сили оборони України відбили атаки окупантів у районі трьох населених пунктів Харківщини — Генштаб
Російські загарбники невдало намагалися атакувати українських військових у районах населених пунктів Куп'янськ, Гоптівка, Миколаївка Друга у Харківській області.
Про це у вечірньому зведенні 18 вересня повідомив Генеральний штаб Збройних сил України.
"Ізюм, Балаклію занурили у кам'яне сторіччя": волонтер про деокуповані громади на Харківщині
Військовий волонтер з Харківщини Артем Фісун в ефірі "Українського радіо Харків" розповів, яка ситуація у деокупованих населених пунктах та чого нині потребують українські військові.
Рятувальники розбирають завали на вулиці Хлібозаводській в Ізюмі після бомбардувань РФ
У багатоквартирному будинку, частково знищеному російськими обстрілами під час захоплення Ізюма окупантами навесні 2022 року, почали розбирати завали.
Четверо медиків загинули під час спроби евакуювати пацієнтів психіатричної лікарні на Харківщині
Російські військові 17 вересня відкрили вогонь під час евакуації пацієнтів психіатричної лікарні села Стрілеча Харківського району.
За попередніми даними, четверо медиків загинули, двоє пацієнтів зазнали поранення, повідомив голова ОВА Олег Синєгубов.
"У селі Стрілеча, Харківського району, медики намагалися здійснити евакуацію пацієнтів психіатричної лікарні. Під час евакуації росіяни розпочали масований обстріл. За попередніми даними, загинули 4 медичних працівників, 2 пацієнтів поранені", — сказано у повідомленні.
Вдалося евакуювати 30 пацієнтів, всього ж у закладі — понад 600.
Робота з ексгумації тіл в Ізюмі триватиме ще майже два тижні — міський голова
Тіла загиблих на експертизи везуть до Харкова, в ефірі нацмарафону 18 вересня сказав міський голова Ізюма Валерій Марченко.
"Працівники всіх служб проводять ексгумацію, викопують похованих. Якщо є можливість, їх ідентифікують, всіх відправляють в Харків для подальших робіт. Ця робота буде проводитися ще майже два тижні, тому що поховань дуже багато. Поки нових не знайшли, але кажуть, що такі є, тому їх шукають", — розповів мер Ізюма.
На 18 вересня в Ізюмі залишаються до 15 тис. жителів, люди починають повертатися до міста, каже Марченко.
"Наразі в Ізюмі залишається 13-15 тисяч жителів, до 24 лютого було понад 45 тисяч. Але вже зараз не масово, але люди починають повертатися. Всі не повернуться, багатьом немає, де жити — розбомблені, розбиті квартири, будинки. Попереду зима. Світло з'явиться в місті максимум через два тижні. Зараз ведуться роботи по газифікації міста, тому що газу немає. Але це будуть в основному приватні будинки. З багатоповерхівками по газифікації проблема — всі мережі там розбиті, за такий короткий час відремонтувати їх неможливо. Через місяць в Ізюмі буде тисяч 25-30 людей", — прогнозує Валерій Марченко.
Гуманітарну допомогу в Ізюм везуть.
"З понеділка, 19 вересня, будуть відкриватися мобільні офіси банків, де можна буде зняти кошти. Також з понеділка через пошту плануємо відновити видачу пенсій тим, хто отримував її через пошту",— сказав міський голова Ізюма.
"Розкопувати сусідів — це було на межі", — мешканець зруйнованої обстрілом п'ятиповерхівки в Ізюмі
Олександр Чвалун був на дачі, коли вранці 9 березня його будинок на вулиці Первомайській, 2 в Ізюмі потрапив під обстріл з боку російських позицій. За його словами, п'ятиповерхівка обвалилася після танкових ударів. Загинули близько пів сотні людей, цілими сім'ями, із дітьми.
Maxar Technologies оприлюднила супутникові знімки Піщанського кладовища біля Ізюма
"Коли нещодавно російські війська залишили Харківську область України, український уряд та ЗМІ повідомили про виявлення місця масового поховання неподалік міста Ізюм", — зазначається в дописі американської компанії Maxar Technologies.
У компанії пояснили, що супутникові знімки цвинтаря чи його лісової частини датуються березнем та серпнем 2022 року. На них помітно, що кількість поховань наприкінці літа істотно зросла у порівнянні з весною.
У деокупованому Ізюмі на Харківщині ексгумували 59 тіл
"Тіла 16 цивільних чоловіків та 26 жінок доставлять на подальшу експертизу. 17 — військовослужбовців. Як зазначають фахівці, у більшості — наявні сліди насильницької смерті", — написав голова ХОВА Олег Синєгубов.
"Сьогодні в Ізюмі Харківської області продовжились ексгумаційні роботи на місці знайденого масового поховання. Проводяться експертизи тіл. Отримані нові докази тортур, які застосовувалися до людей, що там поховані", — у відеозверненні повідомив президент України Володимир Зеленський.
Російські військові пострілом з танку вбили двох жінок у Стрілечій на Харківщині
Російські військові вдень 17 вересня пострілом з танку з території РФ знищили цивільний автомобіль, в якому перебували дві жінки, повідомив в. о. начальника військової адміністрації Харківського району Володимир Усов.
Правоохоронці знайшли ймовірну в'язницю у деокупованій Козачій Лопані на Харківщині
За версією слідства, російські окупанти створили псевдоправоохоронний орган у селищі Козача Лопань, у підвалі якого катували цивільних людей.
Відео з в'язниці у Козачій Лопані опублікував Дергачівський міський голова Вячеслав Задоренко.
"Зараз у таких місцях проводяться санітарно-знезаражувальні заходи, оскільки кати до всього того ще й хворіли відкритою формою туберкульозу", — повідомив Задоренко.
Російські окупанти базуються поблизу кордону
"Ті війська, які знаходились на території нашої держави, у цьому населеному пункті, вони вийшли і стали на державному кордоні трохи далі на своїй території. Нових сил в них немає", — розповів керівник оборони Харкова Сергій Мельник.
Сергій Мельник каже про звільнені Великі Проходи, що розташовані за 6 кілометрів від державного кордону. Після того, як Збройні сили відтіснили звідти росіян, окупанти намагаються залякати бійців.
Житель Куп'янська розповів СБУ про тортури, які до нього застосували росіяни
За даними Служби безпеки України, через знущання та тортури пройшли всі жителі Куп'янська, які потрапляли на допити до співробітників ФСБ РФ.
"На допитах співробітники ФСБ "вибивали" з місцевих імена та адреси учасників АТО, бійців територіальної оборони, осіб, які мали проукраїнську позицію. Погрожували стратою на мінному полі та розправою над родинами, які залишилися під окупацією", — йдеться у повідомленні.
Росіяни облаштували офіцерський штаб у приватному будинку селища Малі Проходи
Офіцерський штаб росіяни облаштували у приватному будинку української родини, розповів Суспільному військовослужбовець 127 бригади Сил територіальної оборони Владислав.
"Це приватний будинок, в якому проживав офіцерський склад окупаційних військ. Ви можете побачити, що вони після себе залишили: обмальовані стіни з окупаційними малюнками, написами. Звільнили наше населення від мирного життя", — говорить Владислав.
У деокупованому селі на Харківщині знайшли трьох невідомих українських воїнів
На смітнику у лісі села Великі Проходи знайшли тіла трьох невідомих українських бійців, розповів Суспільному "Іспанець", командир 227-го батальйону Сил територіальної оборони.
"У боях за населений пункт Великі Проходи загинуло багато бійців, українських героїв, які віддали життя, звільнюючи цей населений пункт, починаючи з квітня. Тут є тіла трьох бійців Збройних сил України, які російські окупанти просто вивезли і викинули на смітник", — каже "Іспанець".
Поховання в Ізюмі свідчать про те, що звірства військ РФ у Бучі не були аномалією — ISW
"Виявлення масових поховань мирних жителів і камер тортур у щойно звільненому Ізюмі підтверджують, що звірства в Бучі не були ізольованими воєнними злочинами, а мікрокосмом російських звірств на окупованих Росією територіях", — зазначили у звіті американського Інституту вивчення війни.
Над усіма селами Барвінківської громади майорять українські прапори — міськрада
Усі села Барвінківщини у Харківській області звільнені від окупантів, повідомили 16 вересня у Барвінківській міській раді.
"Півроку війни принесли населеним пунктам Барвінківщини дуже багато лиха — смерті людей, руйнування житлових і господарських споруд, місцевої інфраструктури. Але це випробування продемонструвало справжній героїзм, єднання і силу наших людей. Зараз Барвінківська громада повністю вільна від росіян", — йдеться у повідомленні.
ЗСУ звільнили 421 населений пункт на Харківщині — Кирило Тимошенко
На Харківщині українські військові у ході контрнаступу звільнили 421 населений пункт, повідомив заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко.
В Ізюмі розпочалася ексгумація тіл з масового поховання — Мінреінтеграції
Про це 16 вересня повідомив Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Олег Котенко.
"Наразі ми працюємо над ексгумацією тіл військовослужбовців. Потім тіла будуть передані експертам для подальшої ідентифікації осіб загиблих. На жаль, це тільки початок нашої роботи тут, скільки локацій ще буде знайдено на деокупованих територіях поки не відомо, але сувора реальність вказує на те, що кількість загиблих в Ізюмі може в рази перевищувати Бучанську трагедію", — сказав Котенко.
У звільнених містах Харківщини виявили 10 російських катівень — Нацполіція
У звільнених з окупації містах Вовчанськ, Куп'янськ, Балаклія та Ізюм виявили 10 російських катівень, з них шість — в Ізюмі. Про це на брифінгу заявив очільник Національної поліції України Ігор Клименко, повідомляє кореспондент Суспільного.
За його словами, у Балаклії виявили дві катівні. У місті перебував "Омон", спецпідрозділи Росгвардії та бойовики "ЛНР". 14 вересня правоохоронці затримали трьох "лнрівців".
"Людям одягали мішок на голову та виводили до туалету. В катівнях були відсутні санітарні засоби. Друга катівня була більш жорстока. Туди завозили бокси і в них тримали людей. Були тортури, були знущання. Там пускали струм, були знайдені "удавки". Один із загиблих був задушений саме таким чином", — сказав Клименко.
В Ізюмі, за словами голови Нацполіції, виявили шість катівень.
"Приблизно 445 поховань відомо. Це робота не на один тиждень. Тіла ці були закопані з березня. Підійшла відповідна техніка, екскаватори, працюють лабораторії", — сказав він.
За словами Клименка, окрім масового поховання поблизу Ізюма, на деокупованій території виявили близько 50 загиблих.
У Куп'янську від рук російських військових постраждали семеро громадян Шрі-Ланки, студенти місцевого коледжу.
"Англійську з них майже ніхто не знав. Коли вони намагалися вийти до Харкова їх затримали. З них знущалися. Їхній стан викликає занепокоєння. На ногах одного з чоловіків вирвані нігті. Нині вони у Харкові і в безпеці", — зазначив голова Нацполіції.
За його словами, у всіх деокупованих населених пунктах працюють групи реагування, слідчі, вибухотехніки.
"Уже знешкодили 6 400 боєприпасів. Там, де немає світла і зв‘язку, поліція облаштовує пункти зі "старлінками". Російських вчителів на території Харківщини не виявлено", — сказав Клименко.
Він також повідомив, що по всій Україні відкрито 1358 проваджень щодо колабораціонізму.
Майже вся Харківська область деокупована
Про це повідомив президент України Володимир Зеленський 16 вересня.
"На сьогодні майже вся Харківська область деокупована. Це був безпрецедентний рух наших воїнів. Українцям знову вдалося зробити те, що багато хто вважав неможливим", — сказано у повідомленні.
"Російська армія перебувала на Харківщині понад п’ять місяців. І за цей час окупанти навіть не намагалися зробити щось для людей, а тільки знищували, забирали, вивозили. Залишили по собі спустошені села, і в деяких із них немає жодного вцілілого будинку. Росія не може принести нічого іншого, окрім геноциду", — йдеться у повідомленні президента.
На Харківщині затримали самопроголошеного начальника окупаційної міліції Балаклії
За версією слідства, 48-річний житель Балаклії співпрацював з російськими окупантами та проголосив себе начальником "народної міліції Балаклії".
Про це 16 вересня повідомив речник Управління Служби безпеки України на Харківщині Владислав Абдула.
"З квітня до вересня колаборант виконував в інтересах окупантів увесь комплекс протиправних обов'язків: приймав на службу інших осіб, керував службовою діяльністю працівників, організовував на об'єктах критичної інфраструктури спільні чергування з представниками окупаційних військ", — йдеться у дописі.
Після контрнаступу ЗСУ на Харківщині чоловік хотів втекти в "ЛНР", але у Куп'янську його затримали співробітники Державного бюро розслідувань, повідомили в Харківській обласній прокуратурі: "Підозрюваного взято під варту без права внесення застави".
"Схоже, окупанти не так вже й довіряли балаклійському перебіжчику: службове посвідчення, яке йому видали, було дійсне лише до кінця цього року", — зазначив Владислав Абдула.
Жителю Балаклії загрожує до 15 років позбавлення волі.
РФ обстрілює деокуповані населені пункти Харківщини поблизу кордону — Генштаб
Російська армія з артилерії продовжує обстрілювати деокуповані населені пункти Харківської області, б'є по прикордонних селах та смт зі своєї території.
Про це йдеться у зведенні Генштабу ЗСУ 16 вересня.
Під удар окупантів потрапили села Мала Вовча та Зибине Вовчанської громади, Гоптівка та смт Козача Лопань Дергачівської громади, а також село Стрілеча Липецької громади.
У деокупованому Ізюмі на Харківщині знайшли масове поховання людей
Про це ввечері 15 вересня повідомив президент України Володимир Зеленський.
"В Ізюмі на Харківщині знайдене масове заховання людей. Необхідні процесуальні дії там уже розпочалися. Більше інформації — чіткої, перевіреної — має бути завтра. Завтра ж в Ізюмі будуть журналісти — українські та міжнародні, усі. Ми хочемо, щоб світ знав, що реально відбувається й до чого призвела російська окупація", — повідомив Зеленський.
На Харківщині знайшли дитячі листи окупантам з однаковим змістом
У звільненому від загарбників селі Великі Проходи українські військові знайшли листи російських школярів, присвячені окупантам. Текст був однаковим.
Українські військові знайшли десятки листів у підвалі житлової двоповерхівки, в якій окупанти облаштували казарми. За підрахунками бійців, там жили близько 40 російських загарбників.
Усі листи були від другокласників із Мурманська РФ з таким текстом: "Вітаємо, наші захисники. Я живу у місті Мурманськ, навчаюсь у 2-В класі. Наше місто далеко від України, але ми знаємо про події, які там відбуваються зараз. Ми хочемо вам сказати "дуже дякую" за вашу службу, за мирне небо, за наше безпечне дитинство..."
Піротехніки знешкодили близько 100 боєприпасів у деокупованій Балаклії на Харківщині
Про це 15 вересня повідомили у ДСНС.
"Проведено обстеження території місцевої насосної станції, зруйнованого мосту через р. Балаклійка, обстежено об’єкти газопостачання "Шебелінка", водоканалу та АЗС, проводились роботи з обстеження узбіччя дороги Балаклія-Волохів Яр", — йдеться у повідомленні. Окрім Балаклії, працювали піротехніки і в селі Яковенкове. Сапери, які приїхали з Луганщини, обстежували територію села та кладовища.
Прапор України у деокупованому селі Макарове Золочівської громади
У селі Макарове — розбита російська техніка і українські прапори, повідомляє Telegram-канал "Золочів".
"Ось такий він "плановий" відхід російських окупантів з Харківщини", — Генштаб ЗСУ показав нові трофеї
Генштаб ЗСУ показав фото російської техніки, яка стала трофейною.
"Кидали все — танки, коштовну спеціальну техніку, польові кухні, САУ, БпЛА у повній комплектності та безліч різнокаліберних боєприпасів...", — повідомляє Генштаб.
"Укравтодор" показав безпечний маршрут на деокуповану територію Харківщини
"Укравтодор" відновлює транспортне сполучення до міст Балаклія, Куп'янськ та Ізюм.
У деокупованому Ізюмі затримали двох ексслужбовиць, які співпрацювали з окупантами
23-річну експоліціянтку та 48-річну експодатківицю затримали 14 вересня за підозрою у державній зраді, повідомляє прокуратура.
На Харківщині окупанти утримували в підвалі підлітків — ДПСУ
Прикордонники звільнили з підвалу на Харківщині чотирьох дівчат та хлопця, повідомила Держприкордонслужба. Окупанти утримували їх у підвалі протягом тижня.
Після деокупації Харківщини затримали 16 колаборантів — СБУ
СБУ повідомляє про затримання 16 жителів Харківщини, які можуть бути причетні до співпраці з окупантами.
Боєць Чугуївського батальйону Харківської окремої бригади тероборони повернувся у відвойоване село на півночі Харківщини
Збройні сили України звільнили рідне село українського захисника під час контрнаступу. Бійця ТРО, яка, зокрема, звільнила Василенкове та Артемівку на Харківщині, вдома чекали двоє братів. Старший з них розповів, що окупанти забирали батька і знущалися з нього. Зараз з родиною все у порядку.
З Харкова до деокупованої Балаклії рушив перший потяг
Потяг до звільненого міста Балаклія відправився о 7:00. У вагонах — близько 30 пасажирів. Це перший потяг з Харкова до Балаклії після деокупації міста. Дивіться фоторепортаж.
РФ переміщує залишки окупантів з Харківщини для укріплення оборони у Донецькій та Запорізькій областях — Генштаб
Щоб утримати тимчасово окуповані території Донеччини та Запоріжчини, Росії доводиться перекидати залишки загарбників з Харківського напрямку.
Про це повідомили у ранковому зведенні Генерального штабу Зброних сил України 15 вересня.
"За відчуттями — все життя зупинилося": директорка місцевої газети про життя в окупованому Куп'янську
Директорка газети "Вісник Куп'янщини" Ольга Полтавець провела в окупації близько трьох місяців. У місті не було зв'язку та інтернету, три тижні не було електроенергії та виїхати на неокуповану територію майже не було шансів.
Про життя в окупації жінка розповіла в ефірі "Українського радіо Харків".
Катівня, грабежі, руїни: що залишили по собі російські окупанти в Балаклії
Російські окупанти нищили школи у Балаклійській громаді, розграбували центральну міську лікарню та домівки людей. У місцевому відділі поліції залишилися сліди катувань, які росіяни застосовували до цивільних. Про життя в окупації Суспільному розповіли жителі нині звільненого міста.
"Гірше, аніж в будь-якому фільмі": фоторепортаж зі звільненого Ізюма
Над Ізюмом замайоріли українські прапори. Українські військові стежать за безпекою у місті, а місцеві жителі розповідають, як пережили окупацію.
Під окупацією лишається близько 6% Харківщини — Синєгубов
У Харківській області внаслідок контрнаступу ЗСУ повністю деокуповано 16 громад, частково звільнено — сім громад, повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов. Під окупацією лишається близько 6% території, до контрнаступу було окуповано 32% регіону.
Фото зі звільненої Артемівки Чугуївського району Харківщини
Бійці тероборони показали розбиті позиції російських окупантів у селі Артемівка на Чугуївщині.
Трофеї Збройних сил України на Харківщині
Тікаючи з Харківщини, російські окупанти залишили чимало зброї. Яку техніку знайшли українські військові — відео зі сторінки Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.
Залізничне сполучення між Балаклією та Харковом відновлять 15 вересня
14 вересня до Балаклії прибув перший потяг "Укрзалізниці". Залізничне сполучення між деокупованою Балаклією та Харковом відновлять наступного дня, повідомив заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко.
До Балаклії везуть гуманітарні вантажі
Волонтери з Харкова везуть гуманітарну допомогу до Балаклії.
Офіційно. Ізюм звільнений від окупантів — президент України Володимир Зеленський
Глава держави Володимир Зеленський 14 вересня приїхав до Харківської області, де триває контрнаступ Збройних сил України. Фото з центру Ізюма викладені на сторінці 25 окремої повітрянодесантної Січеславської бригади.
"Сьогодні, у звільненому українськими десантниками Ізюмі, підняли прапор України! На початку урочистостей присутні вшанували пам'ять загиблих захисників хвилиною мовчання, далі Президент України подякував воїнам за звільнені українські землі та в урочистій обстановці підняли український стяг над міською радою! Ізюм — це Україна!" — йдеться у дописі бригади.
"Раніше, коли ми дивилися вгору, завжди шукали синє небо. Сьогодні, коли дивимося вгору, шукаємо тільки одне — прапор України. Наш синьо-жовтий уже майорить у деокупованому Ізюмі. І так буде в кожному українському місті й селі. Рухаємося лише в одному напрямку — вперед і до перемоги", — йдеться у дописі Зеленського на офіційних сторінках у соцмережах.
Під час поїздки в Ізюм він подякував військовослужбовцям, які звільняли місто, вшанував пам'ять загиблих хвилиною мовчання та взяв участь у піднятті прапора України біля міської ради.
Росія визнала свою поразку на Харківщині — ISW
Кремль вперше від початку вторгнення в Україну фактично визнав свою поразку у Харківській області, вважає американський Інститут вивчення війни.
Вовчанський геріатричний пансіонат вистояв в окупації — директор Департаменту соціального захисту населення ХОВА
Директор Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної військової адміністрації Юрій Шпарага повідомив, що колектив та адміністрація Вовчанського геріатричного пансіонату дочекалася звільнення: над будівлею майорить український прапор.
"Окрема подяка директору Ігорю Шраму, за період окупації він схуд на 12 кг. Погрози та допити, схиляння до колаборації далися взнаки. Сьогодні не можу підібрати ті слова якими хотів би відмітити директора Вовчанського спеціалізованого інтернату Людмилу Григоренко — жінка керівник , наша україночка, дійсно залізна леді, але все ж при зустрічі зі мною заплакала", — написав він.
До Ізюма повернувся міський голова Валерій Марченко
До Ізюма на Харківщині повернувся міський голова Валерій Марченко. На містом майорять українські прапори, проте інформація про остаточну деокупацію ще не підтверджена.
Про це Суспільному розповів заступник мера Ізюма Володимир Мацокін.
"Ізюм повертається в українську родину. Певні компоненти військової операції ще тривають, які призведуть до остаточного звільнення нашого міста. В Ізюмі — українська влада, міський голова вже другий день в місті", — повідомив Мацокін.
На Харківщині затримали експравоохоронця, який перейшов на бік окупантів та намагався втекти до РФ — прокуратура
У Харківській області оголосили підозру про державну зраду та затримали колишнього начальника одного з секторів відділення поліції №1 Куп‘янського районного управління поліції.
За даними прокуратури, після окупації армією РФ селища Великий Бурлук чоловік перейшов на бік росіян, висловлюючи позитивне ставлення до дій країни-агресора.
У Балаклії російські окупанти облаштували катівню для місцевих жителів — поліція
У звільненій Балаклії правоохоронці знайшли катівню, яку російські військові облаштували для місцевих жителів. Її організували у підвальному приміщенні відділу поліції та у видавничому будинку навпроти.
Усього під час окупації російські окупанти утримували в полоні щонайменше 40 людей, повідомив начальник Слідчого управління Нацполіції Харківщини Сергій Болвінов.
За його словами, їх годували кашами на воді двічі на день. Серед затриманих — ті, хто служив або мав родичів в АТО. Окупанти відшукували таких людей через місцевих колаборантів.
Окупанти тікають із награбованим на Харківщині майном — Генштаб
Російські загарбники тікають з Харківщини із награбованим майном, повідомили у Генеральному штабі: "У напрямку на Луганськ, відзначено близько трьохсот цивільних автомобілів, переважно із державними номерними знаками Харківської області. Більшість транспортних засобів із причепами, завантаженими награбованим майном, за кермом — російські військові".
Також військові РФ завдали удару по селу Баранівка, селищу Козача Лопань та місту Куп'янськ Харківської області.
Туалетний папір, газети та сухпаї "Дружба народів": що лишили окупанти у Балаклійському відділенні "Укрпошти"
Російські загарбники, які перебували у Балаклійському відділенні "Укрпошти", лишили по собі туалетний папір "Правильний вибір", пропагандистські газети із заміткою "Росія тут назавжди!" та сухпайки "Дружба народів".
Про це 13 вересня розповів генеральний директор "Укрпошти" Ігор Смілянський.
"Ми зараз в нашому відділенні в Балаклії. Як бачите, воно практично знищене. Тут стояв тольяттінський СОБР. Дуже доречно: його вже нема, але туалетний папір "Правильний вибір" — дуже правильно, адже їм є чого підтиратися. Газетка "Росія тут назавжди!" — як бачите, взагалі не назавжди. І їхня їжа — індивідуальний раціон харчування "Дружба народів". Іноді назви кажуть самі за себе", — прокоментував Смілянський.
Загін ССО "Азов Харків" показав, як виглядає звільнене село на Вовчанщині
Загін ССО "Азов Харків" 13 вересня оприлюднив відео з будинку у селі Стариця, Вовчанської громади, в якому під час окупації жили росіяни: "Руській мір — це деградація та розруха, це недбалість та дикунство".
У Вовчанську на Харківщині пошкоджена лікарня, окупанти вкрали авто медиків — ОВА
На деокупованих територіях Харківської області відновлюють повноцінну роботу лікарні. Наразі Департамент охорони здоров'я збирає інформацію про пошкодження медзакладів за час окупації.
У Вовчанській районній лікарні пошкоджень зазнали дах харчоблока та вікна, повідомили у пресслужбі обладміністрації.
"У самій лікарні працює лікарський та молодший медперсонал. Лікарі, які були евакуйовані, також невдовзі зможуть повернутися до виконання своїх обов’язків. Лікарня забезпечена медпрепаратами, наявне обладнання вціліло, окупантами було вкрадене службове авто", — сказано у повідомленні.
Також окупанти розграбували амбулаторію у Білому Колодязі Вовчанської громади, а у приміщеннях інтенсивної терапії, дитячої реанімації, лабораторії Балаклійської ЦРЛ вибиті вікна. Лікарня потребує медикаментів.
"Куп’янське територіальне медичне об’єднання на цей час не має пошкоджень будівель закладу, на місці й обладнання. Медзаклад потребує збільшення кількості медперсоналу та пального для генераторів", — повідомили в ОВА.
У Липцях, Глибокому та Стрілечій на Харківщині бійці встановили український прапор
Кадри з раніше окупованих сіл опублікували бійці 247-го окремого батальйону 127-ї окремої бригади тероборони 13 вересня.
"Це наша земля. Вона є, була і буде Україною. Ніякого "руського міра" тут не буде. Ми виженемо окупантів з кожного українського міста й села", — йдеться у повідомленні.
У звільнених громадах Харківщини працюють 25 бригад екстреної медичної допомоги
За даними директора Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Віктора Забашти, у складі 25 бригад на деокупованій території працюють 286 фахівців: "Під час окупації медики не припинили виконували свій обов’язок та надавали необхідну допомогу місцевому населенню".
Під час окупації, за словами Забашти, необхідні медикаменти, паливо, автозапчастини та заробітну плату медики отримували виключно з України.
Нині деокуповані громади обслуговують 29 "швидких": за потреби їхню кількість можуть збільшити.
Харківщина стала одним з найбільш зруйнованих регіонів під час війни — Кирило Тимошенко
Обстрілами на Харківщині зруйновано 10 890 об'єктів, з яких 7 817 — це житло мирних громадян, повідомив заступник керівника Офісу президента України Кирило Тимошенко на брифінгу 13 вересня.
За словами Тимошенка, звільнені громади Харківщини вже отримують перші гуманітарні вантажі: "До Балаклійської громади відправили понад 42 т продуктів. Чкаловська громада отримала майже 2,5 т продуктів. Також допомогу отримують заклади області, які централізовано готують їжі для ВПО. Протягом минулого тижня громади отримали майже 55 т продуктів та інші необхідні речі".
"Тікали, як миші": українські десантники розповідають про звільнення Ізюма
Росіяни кидали техніку, добивали своїх поранених та втікали до лісів, коли на тимчасово окуповані території Харківщини прийшли Збройні сили України. Про це йдеться у розповіді десантників 25-ї окремої повітрянодесантної Січеславської бригади.
На Харківщину їде 50 тонн гуманітарної допомоги з Полтавської області
До деокупованих населених пунктів Харківської області везуть 50 тонн гуманітарної допомоги. Про це повідомив заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко.
"В деокуповані міста їдуть вантажівки з 50 тоннами найнеобхідніших продуктів, а також везуть засоби дитячої та жіночої гігієни. Вантаж направили у штаб гуманітарної допомоги Харківської ОВА, там він буде розподілений та доставлений в ті місця, де допомога потрібна найбільше", — написав Тимошенко.
Біля Балаклії знайшли залишки знищеного російського літака
На деокупованій території поблизу Балаклії знайшли залишки російського Су-34 RF-95808. Про це повідомило Командування Повітряних сил ЗСУ.
"Біля Балаклії знайдено залишки Су-34 RF-95808, 24 "червоний" зі складу 47-го авіаційного полку (Вороніж)", — сказано у повідомленні.
У деокупованому Макаровому на Харківщині підірвалися троє чоловіків
За даними Золочівської селищної ради, загинули 67-, 65- й 59-річний чоловіки.
"Безжальна війна забрала життя ще трьох наших земляків. Внаслідок підриву на ворожому вибуховому пристрої трагічно загинули мешканці села Макарове", — сказано у повідомленні.
"Вони підірвалися 12 вересня. Росіяни поставили купу мін, вони знехтували небезпекою. Одна жінка поранена, її ушпиталили, стан тяжкий. Вони вчотирьох хотіли виїхати з Макарового. Там заміновано всі дороги", — сказав голова громади Віктор Коваленко.
Голова громади закликав утриматися від поїздок місцями, які були в окупації, й дочекатися перевірки місцевості саперами.
11 вересня російські військові пішли з сіл Макарове та Турове, казав Віктор Коваленко.
Під час конрнаступу взяли в полон артилериста, який з березня обстрілював Чугуївщину — прикордонники
Про це 13 вересня повідомили у Східному регіональному управлінні ДПСУ.
"Росіянин служив в одній з частин, яка постійно дислокується в Калінінградській області на посаді старшого навідника гаубичного самохідного артилерійського дивізіону. Окупант повідомив, що його САУ 2С3 "Акація" у складі колони з 15 одиниць військової техніки вдертися в Україну на початку березня. З цього часу загарбник періодично обстрілював українські населені пункти, зокрема, Чугуїв та Печеніги, Коробочкине", — сказано у повідомлення.
Прикордонники зазначають, що підрозділ полоненого почав тікати 11 вересня під час контрнаступу ЗСУ, а один з його товаришів підірвався на міні, зайшовши у заміновану окупантами посадку.
ЗСУ звільнили 300 населених пунктів Харківської області за тиждень контрнаступу — Міноборони
Такі цифри назвала заступниця міністра оборони Ганна Маляр під час візиту до деокупованих міст Харківської області.
"Ця операція по звільненню Харківської області тривала декілька днів. Починаючи з 6 вересня і по сьогодні звільнено 3800 кв. км. Близько 150 тисяч наших людей стали вільними від окупації, де вони, фактично, були заручниками", — сказала Маляр.
"Операція триває, вона розпланована до повного звільнення Харківської області. Всі деталі ми не будемо говорити. Ми будемо вірити в те, що найшвидше це станеться", — додала Маляр.
У Козачій Лопані на Харківщині, з якої втекли окупанти, відновлять українське енергопостачання
Під час окупації російські загарбники незаконно під'єднали Козачу Лопань Дергачівської громади до російської лінії енергопостачання. У селищі відновлять українське енергопостачання, повідомив голова громади Вячеслав Задоренко 13 вересня.
Прикордонники показали кадри деокупованого Вовчанська
Військові показали розбиту техніку окупантів, знищений прапор та зірвані пропагандистські плакати у звільненому Вовчанську.
Також фотографії з деокупованого Вовчанська публікують у місцевих групах у Facebook та Telegram.
Під Куп'янськом прикордонники взяли в полон двох бойовиків, які воювали на боці Росії
Чоловіків затримали під Куп'янськом, повідомили у Державній прикордонній службі України. Затримані кажуть, що їх "змусили" воювати проти України. Вони також додають, що їх не катували, але привезли вночі до військкомату та сказали, що "в них зворотної дороги немає".
ЗСУ на Харківщині розбили 1 гвардійську танкову армію Росії, яку готували для «протидії» НАТО
Вона була одним із найбільш боєздатних підрозділів РФ, повідомляє британська розвідка.
У повідомленні зазначається, що в результаті війни в Україні, зокрема контрнаступу ЗСУ на Харківщині, армія остаточно втратила боєздатність, а її рештки були виведені з української території.
"1 ГТА зазнала тяжких втрат на початковому етапі вторгнення і не була повністю відновлена до початку контрнаступу українських військ у Харківській області", — йдеться у дописі.
У британському Міноборони зазначили, що 1 Гвардійська танкова армія — це елітне військове об'єднання, яке створювалося для протистояння з НАТО. На її відновлення Росія, скоріше за все, втратить роки.
39 воєнних злочинів РФ зафіксували на Харківщині на 13 вересня — поліція
З початку деокупації Харківщини у вересні правоохоронці зафіксували 39 воєнних злочинів РФ, повідомили в обласному управлінні поліції.
Інформацію про воєнні злочини окупантів можна повідомляти на лінію "102" або до чергової частини ГУНП у Харківській області за номером (050) 302-20-44.
Росія не може зміцнити нову лінію фронту після початку контрнаступу на Харківщині — ISW
Аналітики зазначають, що російське військове командування може призупинити розгортання новосформованих підрозділів в Україні через нещодавні втрати росіян, а також загальне погіршення морального стану. При цьому вони стверджують, що РФ також не може укріпити нову лінію оборони на Харківщині.
"Російським військам не вдається зміцнити нову лінію фронту після того, як українці завоювали східну Харківську область, і вони активно залишають цей район або передислокуються на інші напрямки", — пише ISW.
В Інституті переконані, що масштабний контрнаступ України завдає шкоди російським адміністративним можливостям і спонукає росіян залишити окуповані частини України далеко за лінією зіткнення. Також у звіті зазначається, що відвоювання Україною Ізюма, ймовірно, погіршило здатність російських військ завдавати артилерійських ударів уздовж траси Ізюм-Слов’янськ.
РФ обстрілює Козачу Лопань та Куп'янськ, куди повернули українські прапори — Генштаб
Російська армія протягом доби обстрілювала райони села Баранівка у Золочівській громаді, селища Козача Лопань на Дергачівщині, а також міста Куп'янськ.
Про це повідомив 13 вересня Генштаб ЗСУ.
"Противник продовжує тактику терору та залякування цивільного населення. Під удари потрапили міста Харків та Лозова", — сказано у повідомленні.
За даними Генштабу, загроза ракетних та авіаударів РФ залишається.
"На тимчасово зайнятих та вже звільнених від ворога українських територіях щодня фіксується до двохсот кривавих воєнних злочинів, що скоєні російськими окупантами. Мінна небезпека у звільнених містах та селах залишається високою", — повідомили у Генштабі.
За добу встановили контроль над 8 населеними пунктами на Харківщини — МВС
Про це в нацмарафоні повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ Євгеній Єнін.
"За добу було встановлено контроль 8 населених пунктів, триває зачистка: це Ізюм, Бугаївка, Чистоводівка, Липчанівка, Капитолівка, Левківка, Співаківка, Кам'янка. В цих населених пунктах проживає близько 15 тис. громадян", — сказав Єнін.
За його словами, на деокупованих територіях Харківщини виявляють переодягнутих окупантів: "Ми здійснюємо перевірку, такі заходи можуть обмежувати рух транспортних засобів та пішоходів, здійснюватися може поглиблена перевірка документів, але всі ці заходи направлені на виявлення можливих залишків військових підрозділів противника та його диверсійних груп, які можуть залишитися на звільненій території. Нам вдалося виявити не одного замаскованого так званого "лнрівця-днрівця".
"Ми організували роботу додаткових блокпостів на шляхах у напрямках звільнених населених пунктів. Посилили напрямок реагування рятувальників, залучили наші резервні підрозділи, це понад 1000 людей та 50 одиниць техніки", — говорить Єнін.
Євген Єнін каже, що на звільнених територіях Харківської області понад 40 воєнний злочинів зафіксували.
"Окупанти робили все, щоб приховати злочини. йдеться про спалення документації, приховування тіл, це і низка інших речей, які наразі досліджують слідчі з вибухотехніками", — сказав перший заступник міністра внутрішніх справ.
У російському Геленджику залишаються діти з громад Харківщини, яких окупанти відправили "на відпочинок" до РФ
Російська окупаційна армія вивезла до РФ дітей з Борівської та інших громад, які перебували в окупації.
"Дітей з Борівщини та сусідніх громад, яких росіяни повезли на відпочинок в російський Геленджик, за даними колаборантів, залишили там ще на одну зміну", — повідомила Борівська селищна рада.
Про яку кількість дітей йдеться, у селищній раді не повідомляють.
На Борівщині, яку ще не звільнили від окупантів, немає світла, газу та води — селищна рада
На території Борівської громади, яка перебуває під окупацією, частково немає електропостачання, газу та води, повідомили 12 вересня у селищній раді.
"Окупанти зачинили всі адміністративні будівлі ще 8 вересня, після початку активної фази операції ЗСУ зі звільнення Харківщини. Частина колаборантів втекла, частина після невдалих спроб повернулася назад. Магазини не працюють. Люди налякані влучаннями в деякі частини громади, перебувають в ситуації невизначеності, тривоги й страху", — сказано у повідомленні.
Харківщина забруднена боєприпасами більше, ніж Київщина та Сумщина — Монастирський
На Харківщину направлять додаткові групи піротехніків, які розміновуватимуть території від російських боєприпасів.
Про це 12 вересня сказав міністр МВС Денис Монастирський.
За його словами, Харківщина забруднена боєприпасами більше, ніж Київщина та Сумщина.
"Зараз ми мобілізуємо піротехнічні підрозділи ДСНС з усієї України, а також вибухотехніків поліції, аби вони допомогли максимально розмінувати об'єкти критичної інфраструктури, житлові будинки й дороги, щоб могли розпочати роботу фахівці, які повертають світло, енергопостачання, готують до опалювального сезону, власне, повертають життя», — сказав очільник МВС.
За його словами, на Харківщині вже зафіксували понад 40 воєнних злочинів окупантів.
"На Харківщині ми говоримо про понад 40 воєнних злочинів, які зафіксовані фактично тими слідчими, які зайшли на деокуповані території", — повідомив міністр.
Поранений окупант на Харківщині плаче і розповідає про великі втрати — СБУ
Поранений уламками російський загарбник розповів дружині, що їхній підрозділ змушують йти на завдання, попри поранення. Командири обіцяють підтримку, проте окупант вже не розраховує на неї.
Про це йдеться у перехопленні розмови окупанта з дружиною, яке опублікувала СБУ 12 вересня.
"Ми не можемо тримати оборону, в них занадто сильна зброя у порівнянні з нашою. Ми запросили підтримку авіації, нам сказали "хрін", тримайте оборону самі, як хочете. (...) Та хрін знає, коли ці літаки... долетять вони сюди ще. Чотири летіли — не долетіли, збили до біса", — каже окупант.
Крізь сльози він скаржиться дружині, що у нього не лишилося ні сил, ні нервів. Загарбник каже, що "задовбався вже вантажити" поранених та мертвих окупантів.
Українські прапори майорять ще у щонайменше чотирьох населених пунктах на Харківщині
Як повідомили у Telegram-каналі підрозділу "Азов Харків", українські прапори замайоріли також у Терновій, Варварівці, Ізбицькому, Стариці: "Сьогодні силами ССО АЗОВ Харків та 14-ї ОМБр імені князя Романа Великого було звільнено та зачищено весь північний схід Харківської області — від селища Веселе до міста Вовчанськ. Повна деокупація районів Тернова, Варварівка, Ізбицьке, Стариця. Взято під контроль державний кордон".
Російські окупанти сушили труси і шкарпетки у великій залі відділку поліції Балаклії
"Ноу-хау від орків", — показує сушарку для трусів російських військових начальник слідчого управління поліції Сергій Болвінов.
Що залишили по собі окупанти у відділку поліції: подробиці.
На звільнених територіях триває зачистка — Генштаб
Зберігається високий ризик мінної небезпеки.
Про це 12 вересня повідомили у Генштабі.
"Фіксуються масові злочини ворога на українській землі, факти порушення міжнародного гуманітарного права та правил ведення війни", — сказано у повідомленні.
У Генштабі кажуть, що 12 вересня РФ обстріляла Уди та Костянтинівку Богодухівського району, а також завдала ударів по Харкову.
Евакуюватися з Куп'янська небезпечно, є загроза обстрілів — депутат
Централізованої евакуації з Куп'янська, який понад пів року перебував в окупації, поки що не можуть організувати через небезпеку обстрілів з боку РФ.
Про це 12 вересня повідомив народний депутат Дмитро Любота.
"Як тільки ситуація в місті стабілізується, евакуація населення обов'язково буде і всіх охочих вивезуть у відносно безпечні місця. Тому поки залишайтесь в укриттях, якомога далі від скупчення окупантів і їх техніки, в місті працює ЗСУ", — звернувся нардеп до жителів міста.
"Якщо у вас чи у ваших рідних є можливість виїхати власним транспортом в бік неокупованої території, з боку України ніяких перепон для цього немає. Ми вас чекаємо і вам буде надана всіляка допомога!" — сказав Любота.
Тікаючи з позицій на Харківщині, окупанти залишають по собі чимало боєприпасів та зброї — ДПСУ
Прикордонники на Харківщині виявили чимало зброї та боєприпасів, які залишили росіяни під час відступу, повідомили у Східному регіональному управлінні Держприкордонслужби.
"Більшість трофеїв будуть використані побратимами зі Збройних сил України. Але частину знайденого прикордонники особисто несуть до російського кордону. Залишене окупантами військове майно допомагатиме Силам оборони України очищати нашу землю від російських загарбників", — йдеться у дописі.
14-та окрема механізована бригада встановила прапор у звільненому селі Тернова
Бійці 14-ої окремої механізованої бригади ім. Романа Великого повідомили, що дійшли до кордону України з РФ та встановили український прапор у звільненому селі Тернова на Харківщині.
Воєнні злочини РФ у деокупованому Шевченкове — інформація прокуратури
Куп’янська окружна прокуратура з поліцейськими оглядає смт Шевченкове. Серед основних руйнувань — цивільна інфраструктура населеного пункту: житлові будинки, автовокзал, адміністративні будівлі.
У звільненому селі Залізничне на Харківщині знайшли чотирьох вбитих жителів
У звільненому від окупантів селі Залізничне на Харківщині знайшли тіла чотирьох мирних жителів зі слідами катувань, повідомляє Харківська обласна прокуратура. Про вбитих російськими військовими односельчан правоохоронцям повідомили люди. Троє були поховані на території дому, ще один на території асфальтного заводу навпроти вокзалу.
"Організовуємо роботу структурних підрозділів": влада Ізюма — про ситуацію у місті
Міська влада Ізюма приступить до виконання своїх обов'язків у місті щойно це дозволить безпекова ситуація. Нині в Ізюмі працюють Збройні сили України, розповів на брифінгу 12 вересня депутат Ізюмської міської ради, керівник одного з управлінь міськради Максим Стрельник.
"Зараз ще в Ізюмі відбуваються стабілізаційні заходи, які проводять Збройні сили України, Служба безпеки України, інші правоохоронні органи. Для того, щоб уряд України, Генеральний штаб зміг вже офіційно повідомити про цю інформацію, про цю добру новину, на яку ми так довго чекали", — сказав Стрельник.
За даними Стрельника, за час російської окупації вбито понад тисячу людей. У місті залишається близько 10 тисяч жителів. Місто має катастрофічні наслідки обстрілів і не готове до зими.
Козача Лопань після деокупації — відео з висоти
Збройні сили України 11 вересня вийшли на кордон Харківської області: як виглядає деокупована Козача Лопань — відео аеророзвідників.
Контрнаступ ЗСУ відбувається краще, ніж очікувалося — Резніков
Міністр оборони Олексій Резніков заявив в інтерв'ю Financial Times, що контрнаступ ЗСУ відбувається краще, ніж очікувалося.
"Україні необхідно убезпечити велику територію, яку вона відвоювала, від можливого російського контрнаступу", — зазначив Резніков, додавши, що блискавичний наступ Києва пройшов набагато "краще, ніж очікувалося".
"Контрнаступ звільняє територію, і після цього ви повинні контролювати її і бути готовими захищати, — розповів Олексій Резніков. — Звичайно, ми повинні були турбуватися, ця війна турбувала нас роками".
Він додав, що українські війська були втомлені після шестиденної атаки, але моральний дух був високим, оскільки це ознака того, що Росію можна перемогти.
На Харківщині нацгвардійці збили російський штурмовик Су-25 — МВС
Нацгвардійці знищили російський літак, а також взяли у полон поблизу Куп’янська сімох російських військовослужбовців. Про це повідомляє МВС України.
"Таким чином українські захисники поповнили "обмінний фонд". Крім того, гвардійці, захопили два БТР-80 противника у справному стані, і подякували керівництву окупантів за своєрідний "адресний ленд-ліз" для свого підрозділу", — пише МВС.
У деокупованому селі Уди не залишилося жодного вцілілого подвір'я — райадміністрація
"На жаль, населений пункт було повністю зруйновано рашистськими військами. У селі не залишилося жодного вцілілого подвір'я. Не дивлячись на вихід з території Харківської області російських окупаційних військ, обстріли села Уди продовжуються", — повідомили у Богодухівській районній військовій адміністрації.
Прапор України над Куп'янськом
92 бригада показала, як встановлювали державний прапор у Куп'янську.
"Командування втекло": полонений окупант на Харківщині просить російські війська здаватися
Один з російських окупантів, захоплений у полон під час контрнаступу Збройних сил України на Харківщині, під час допиту СБУ закликав інших російських військових здаватися у полон, щоб не вмерти. 20-річний гранатометник здався після того, як командування втекло, а його колону розбили під Шевченковим.
У селі Слабунівка в Ізюмському районі встановили український прапор
Місцеві жителі опублікували фото українського прапора у селі Слабунівка Веселівського старостинського округу в Ізюмському районі.
Російський окупант скаржиться на роботу ЗСУ у Харківській області
Розвідка перехопила розмову російського військового, який воює на Харківщині. Він жаліється на велику кількість вбитих окупантів та чітку роботу ЗСУ.
"У нас сьогодні один 300-й. Вони впритул б'ють* вже. Зв'язку немає, нічого немає. Щодня проїжджаємо повз військових медиків, там постійно мішки, мішки, мішки... Я думаю, нічого собі. До нас мали хлопці приїхати, але щось пішло не так і тепер ми самі", — сказав російській військовий співрозмовнику.
Село Хотімля Старосалтівської громади — під українським прапором
Українська армія продовжує брати під контроль села Харківщини, звільнені від російських окупантів: відео з Хотімлі.
СБУ показала фотографії зі звільненого Ізюма
"Російські окупанти під тиском українських воїнів тікають так, що залишають після себе цілі арсенали боєприпасів. Ми знаємо, що з ними робити і обов’язково використаємо за призначенням — проти ворога", — повідомили в управлінні СБУ на Харківщині.
Російські військові втекли з селища Великий Бурлук та Дворічна
Внаслідок українського контрнаступу російські військові покинули селища Великий Бурлук та Дворічна Куп'янського району. З собою окупанти вивезли награбоване у місцевих жителів майно та транспорт, повідомив Генеральний штаб Збройних сил України 12 вересня.
"Продовжується звільнення населених пунктів від російських загарбників у Харківській та Донецькій областях. Як повідомлялося раніше, в ході відступу російські війська спішно кидають свої позиції та тікають вглиб тимчасово зайнятих територій або на територію Російської Федерації", — йдеться у повідомленні.
Володимир Зеленський подякував військовим, які звільняють Харківщину від окупантів
Президент Володимир Зеленський подякував військовим, які тримають оборону та звільняють Україну від російських загарбників. Зокрема, президент відзначив 92-у окрему механізовану бригаду імені кошового отамана Івана Сірка, яка захищає Харківщину.
"Крок за кроком на Харківщині, Херсонщині, Донбасі зброєю, лопатою, руками, зубами ви вигризаєте кожен метр, кожен рубіж, кожне наше місто та село", — сказав Зеленський.
На деокупованих територіях Харківщини невідкладно виплатять пенсії — Мінреінтеграції
Наступного тижня Укрпошта планує доставити першу доставку та виплату пенсій мешканцям деокупованих населених пунктів Харківської області. Про це повідомляє Мінреінтеграції.
"Пересувні відділення почнуть розвозити пенсії з понеділка-вівторка", — йдеться у дописі.
Борщова — під контролем ЗСУ
Борщова перейшла під контроль ЗСУ. Про це повідомляє 249 батальйон 127 бригади ТРО.
95-та бригада опублікувала відео зі звільненого Ізюма
Офіцер 95-ої окремої десантно-штурмової бригади Юрій Кочевенко показав відео зі звільненого Ізюма на Харківщині.
"Головна площа Ізюма. Ще догорає приміщення місцевої адміністрації. Довкола все зруйновано. Але нічого, все відновимо. Ізюм був, є і буде Україною", — каже Кочевенко на відео.
Українська армія на кордоні на півночі Харківської області
Добровольці підрозділу "Хартія" вийшли на кордон на півночі Харківської області.
Трофеї ЗСУ на Харківщині
Фото російських танків, БМП, МТЛБ публікує Перша окрема бригада спецпризначення ім. Богуна.
Харківські волонтери везуть до Балаклії гуманітарну допомогу
Вантажі з Харкова везуть жителям деокупованої Балаклії.
Російські окупанти тікають з Харківщини з вантажівками награбованого — Генштаб ЗСУ
Російські окупанти поспіхом покидають позиції у населених пунктах Харківської області і везуть з собою награбоване майно, повідомив 11 вересня Генеральний штаб Збройних сил України.
"Зокрема, стало відомо, що близько 150 військовослужбовців збройних сил російської федерації виїхали колоною з Борщової та Артемівки Харківської області на двох автобусах, одній вантажівці та на 19 викрадених легкових автомобілях", — інформує Генштаб.
Сили оборони відбили атаки в районах пунктів Великі Проходи, Курдюмівка, Миколаївка Друга, Костянтинівка, Баранівка, Світличне, Прудянка, Дементіївка, Слатине, Борщова, Руська Лозова, Питомник, Мале Веселе, Рубіжне, Перемога, Українка, Старий Салтів.
Збройні сили України в Ізюмі
Українська армія опублікувала фото зі зруйнованого Росією Ізюма. Знімки добровольців "Карпатська Січ".
Гоптівка з 11 вересня — під контролем ЗСУ
130-й батальйон ТРО повідомляє про звільнення від російських окупантів прикордонного села Гоптівка Дергачівської громади.
Борошно, дріжджі, мило "Колокольчик": "розпаковка" гумдопомоги окупантів на Харківщині
"Те, що присилають російським солдатам на "передок"... Борошно "Липецьке"... і що з цим робити? На "передок" присилають, на фронт. Пельмені варити?" — прокоментували українські військові набір продуктів.
Голова Дергачів пішки дійшов до Козачої Лопані, звідки втекли російські окупанти
Дергачівський голова Вячеслав Задоренко дійшов пішки до Козачої Лопані і привітався з жителями.
Раніше стало відомо, що під час контрнаступу ЗСУ з Козачої Лопані втекли російські окупанти, вони також вивезли частину людей.
На Харківщині ЗСУ захопили російські комплекси "Орлан-10" з документами
Під час контрнаступу у Харківській області українська армія здобула комплекси "Орлан-10" з наземними станціями, антенами та документами з технічної експлуатації.
На Харківщині деокуповано понад 40 населених пунктів — Синєгубов
Понад 40 населених пунктів Харківської області звільнені від російських окупантів, повідомив в інтерв'ю "Думка" голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.
"Але насправді їх значно більше, ми просто цю цифру проголошувати не можемо, враховуючи інтереси військової операції наших Збройних Сил, яка наразі триває", — сказав Синєгубов.
"У нас звільнена значна частина наших територій Чугуївського району, Куп’янського і Балаклійського районів. Наші підрозділи зайшли до Куп'янська, триває звільнення населених пунктів Ізюмського району", — додав він.
Офіцер Балаклійської громади Сергій Сало повернувся на робоче місце після пів року окупації
Поліцейська станція Балаклійської громади відновила роботу. Офіцер Сергій Сало повернув на будівлю станції табличку, яку зняли під час російської окупації громади.
У селах Проходівського старостинського округу — українські прапори
Дергачівська міська рада повідомляє про просування ЗСУ у Дергачівській громаді.
"За попередньою інформацією, Силами оборони України звільнено територію Проходівського старостинського округу!" — інформує міськрада.
Липці під українським прапором
Українські військові зробили фото у селі Липці, окупованому з перших годин повномасштабного російського вторгнення.
У селі Липці російські окупанти облаштували укріпрайон та били зі ствольної та реактивної артилерії по Харкову.
Окупанти залишили територію Золочівської громади на Харківщині — селищний голова
Російська армія залишила територію прикордонної Золочівської громади на Харківщині.
Про це 11 вересня Суспільному розказав голова громади Віктор Коваленко.
"Люди бачили, як вони сідали в автобуси й виїжджали з населених пунктів, які були тимчасово окуповані, це Турово, Макарово. На сьогодні, за даними місцевих, москалі відійшли звідти у сторону Козачої Лопані, а російські військові, які стояли біля Уд, покинули свої позиції й відійшли на територію РФ", — сказав голова Золочівської громади.
У Велику Комишуваху зайшли українські військові — відео
В село Велика Комишуваха на Харківщині, яке розташоване за 30 кілометрів від Ізюма, зайшли українські військові. Відео оприлюднила 107-а окрема бригада Сил територіальної оборони Буковини.
У Токарівці Дергачівської громади — українські прапори
Дергачівська міська рада публікує фото з Токарівки неподалік Гоптівки на кордоні з РФ. Чоловік на відео показав український прапор на зупинці села та повісив національний стяг на розбитому обстрілами клубі. "Токарівка — це Україна! Слава Україні!" — сказав він.
Раніше повідомлялося, що російські окупанти тікають з Козачої Лопані.
Балаклія відновлюється — секретарка міськради Оксана Бондар
У Балаклії почали роботу гуманітарні штаби, повідомила секретарка Балаклійської міськради Оксана Бондар у національному телемарафоні. Є проблеми з комунікаціями, починається підготовка до опалювального сезону.
"У місті немає світла, води, частково зруйнований газопровід, але все робиться для того, щоб все відновити. Дуже важко, руйнацій багато, в тому числі і котельні, будемо відновлювати", — сказала Бондар.
"У нас працелюбні люди, у нас є все, щоб це зробити", — додала вона.
У гуманітарних вантажах до Балаклії везуть продукти та ліки. Повертатися до міста можна буде тільки після дозволу військових.
Балаклійська міська рада також повідомила, що 11 вересня в місті відновили мобільний зв'язок оператора "Київстар".
В Ізюмі — українські прапори. Міський голова звернувся до населення
10 вересня над Ізюмом, який перебував у російській окупації з квітня, замайорів прапор України, повідомив 11 вересня Ізюмський міський голова Валерій Марченко. Він висловив вдячність Збройним силам України.
"Їхній Подвиг назавжди буде викарбуваний в історії України, а ми-ізюмчани завжди гідно шануватимемо наших Захисників", — йдеться у зверненні Марченка, розміщеному в одній з місцевих груп у Facebook.
Про остаточне звільнення Ізюма від окупантів до офіційного повідомлення Генерального штабу говорити поки зарано, сказав Суспільному телефоном Марченко.
Інститут вивчення війни про контрнаступ на Харківщині
Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) зазначають, що під час контрнаступу на Харківщині ЗСУ проникли на окуповану росіянами територію вглиб до 70 кілометрів у деяких місцях і захопили понад 3000 квадратних кілометрів території за останні п’ять днів з 6 вересня. Це більше території, ніж російські сили захопили в усіх операціях з квітня.
ЗСУ звільнили села Байрак, Нова Гусарівка, Щурівка й Вільхуватка на Харківщині — Залужний
Від початку вересня понад 3 тис. кв. км повернуто під контроль України, повідомив 11 вересня Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.
"На Харківському напрямку ми почали просуватися не тільки на південь та схід, а й на північ. До виходу на Державний кордон залишається 50 км. У тісній взаємодії кількох підрозділів Збройних Сил вони звільнили села Байрак, Нова Гусарівка, Щурівка й Вільхуватка. Захоплення потужних укріпрайонів російських військ, котрі вони гордо назвали "Масква", "Омск" й "Пітєр", дало змогу розгорнути контрнаступ на Балаклію, Ізюм та Куп‘янськ", — повідомив Залужний.
Селище Чкаловське на Харківщині звільнене від окупантів — офіційно
Про це 11 вересня повідомив президент України Володимир Зеленський.
У Чкаловському встановили український прапор.
"Завдяки 14-й окремій механізованій бригаді імені князя Романа Великого український прапор повернувся в смт Чкаловське Харківської області. І так буде всюди. Ми виженемо окупантів з кожного українського міста й села", — сказано у повідомленні.
Найбільше втрат 10 вересня окупанти зазнали на Харківському та Донецькому напрямках — Генштаб
У Генштабі ЗСУ повідомили, що окупанти протягом доби 10-11 вересня зазнали втрат у приблизно 400 людей. Найбільше російських військових загинули на Харківському та Донецькому напрямках. Загалом на 11 вересня орієнтовні втрати російської армії за час повномасштабного вторгнення в Україну — 52 650 людей.
Окупанти зазнали втрат на Харківському напрямку — Генштаб
У Генштабі зазначають, що окупанти зазнають втрат на Харківщині.
"На Харківському напрямку ворожі підрозділи зі складу 3 мотострілецької дивізії 20 загальновійськової армії залишились без шляхів забезпечення, особовий склад перебуває у панічному настрої.
За попередню добу до населеного пункту Валуйки Бєлгородської області доставлено понад 75 поранених російських військових, в той час, як з Бєлгорода до Москви було евакуйовано понад сотню окупантів", — повідомили у Генштабі.
Через значні втрати в живій силі, російські загарбники планують провести так звану "мобілізацію" на тимчасово захоплених територіях. Зараз чоловікам заборонено залишати населені пункти, йдеться у зведенні.
"У відповідь на успішні дії Збройних Сил України російські загарбники проводять "контрзаходи". В населених пунктах, на тимчасово захоплених територіях Харківської та Херсонської областей, окупанти посилюють адміністративно-поліцейський режим, забороняється в’їзд та виїзд із населених пунктів, введено комендантську годину", — сказано у повідомленні Генштабу ЗСУ.
Триває звільнення населених пунктів Куп’янського та Ізюмського районів — Генштаб
"За останні дні від російської окупації звільнено близько двох тисяч квадратних кілометрів української території. Наші підрозділи зайшли до Куп’янська, триває звільнення населених пунктів Куп’янського та Ізюмського районів Харківської області", — повідомили у Генштабі вранці 11 вересня.
У Савинцях Балаклійської громади — український прапор
Боєць спецпідрозділу "Kraken" "Чилі" показав відео зі звільнених Савинців під Балаклією.
10 вересня він зняв з селищної ради червоний прапор, який встановили окупанти.
"Савинці — це Україна, ніяких ганчірок тут не буде", — говорить "Чилі" на відео.
ССО "Азов Харків" та бригада ім. Романа Великого — про бої на Харківщині
"Вчора бійці ССО "Азов Харків" разом із 14-ю ОМБр імені князя Романа Великого провели контрнаступальну операцію на Харківському напрямку. Результат роботи: ворожа тактична група складом із 30 осіб — переважна більшість двохсоті та декілька трьохсотих. Окрім того, знищено танк, БМП та склад з БК", — повідомили в у загоні Сил Спеціальних Операцій "Азов Харків".
Розбита техніка російських окупантів на Харківщини: відео бійців
Українські десантники розбили підрозділи російських окупантів на Харківщині. Відео зі спаленою технікою 10 вересня РФ опублікувала 25 окрема повітрянодесантна Січеславська бригада ЗСУ.
Звільнені села Василенкове та Артемівка на Харківщині — Зеленський
Президент України повідомив про нові деокуповані села на Харківщині — Артемівка (Печенізька громада) та Василенкове (Шевченківська громада).
"Крок за кроком наші бійці деокуповують українську землю. Воїни 113-ї окремої бригади територіальної оборони звільнили Василенкове та Артемівку, що на Харківщині. Маємо пам'ятати, що свобода не дається легко. Українські захисники ціною власного життя виборюють незалежність для кожного з нас. Безмежна подяка всім нашим воїнам! Пишаємося кожною й кожним!" — написав Зеленський.
"Пережили тяготи окупації і не здались": директор харківської швидкої зустрівся з колегами на деокупованих територіях
"Директор Центру Віктор Забашта відвідав місця дислокації бригад ЕМД на щойно визволених територіях Харківщини. Також відвідав всі місця дислокації бригад ЕМД Чугуївського, Куп’янського, Балаклійського та Зміївського району, де поспілкувався з колективами та передав все необхідне. Пишаємося нашими Героями, які пережили тяготи окупації, не здались та продовжили працювати на благо Українського Народу", — повідомили у Центрі екстреної меддопомоги Харківщини.
Нацполіція відновлює роботу у деокупованих громадах на Харківщині: куди звертатися
Поліцейські закликають жителів деокупованих населених пунктів Харківщини повідомляти про злочини, свідками яких вони стали.
Звільнено від окупантів близько 2 тисяч кв. кілометрів території України — Зеленський
Близько 2 тисяч кв. км території України звільнено від окупантів успішними діями Збройних сил України, повідомив президент України Володимир Зеленський у відеозверненні ввечері 10 вересня.
Він також подякував бійцям 15-го Слов’янського полку Національної гвардії України, які відзначилися на Харківському напрямку, та воїнам 214-го окремого стрілецького батальйону, які разом з підрозділами Головного управління розвідки, Сил спеціальних операцій, спецпризначенцями Нацгвардії та поліцією повернули повний контроль над Балаклією.
Бійці ЗСУ про історичне фото: хто звільняв Шевченкове на Харківщині
Селище Шевченкове на Харківщині звільняла від окупантів 112 Бригада територіальної оборони міста Києва. Про це повідомляється на сторінці бригади у Facebook.
"Тепер можемо розкрити таємницю — бійці на фото, які звільнили Шевченкове на Харківщині — це одна з рот 112 Бригади Сил територіальної оборони Збройних Сил України. Зараз бійці нашої бригади йдуть у наступ і звільняють Слобожанщину від російських окупантів! До перемоги! Слава Україні!" — йдеться у дописі.
Ситуація на деокупованих територіях може загостритися — Печенізький селищний голова
"Шановні мешканці сіл Артемівка, Борщова, Гарашківка, Ганнівка, Гуслівка, Першотравневе, Мартове, Новий Бурлук, Приморське! Попереджаємо про можливе подальше загострення ситуації на територіях, де відбувається деокупація", — написав Печенізький селищний голова Олександр