У Києві з'явилася вулиця Романа Ратушного

У Києві з'явилася вулиця Романа Ратушного

У Києві з'явилася вулиця Романа Ратушного
Роман Ратушний. Фото: Катерина Ейхман/Facebook

Київрада на засіданні 8 вересня одноголосно підтримала перейменування вулиці Волгоградської у Солом'янському районі на вулицю імені Романа Ратушного. Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко.

"Молодого киянина, громадського активіста, героя-захисника України, який загинув на Сході нашої держави у червні цього року. Роман пішов захищати Україну від початку широкомасштабного вторгнення російських варварів. І те, що з нами більше немає цього талановитого, принципового і відважного воїна - велика втрата для Києва і всієї країни. Бо саме такі, як Роман Ратушний – майбутнє сильної і демократичної України. Тож сьогоднішнім рішенням ми увіковічнили ім‘я Романа та його справу захисту зелених зон Києва", — написав Кличко у Telegram.

Окрім Волгоградської перейменували ще близько 40 вулиць, провулків та площ столиці, назви яких пов’язані з Росією та радянським минулим, повідомив Київський міський голова.

На попередньому засіданні Київради 25 серпня депутати більшістю голосів підтримали 95 проєктів рішень щодо перейменування вулиць, провулків та площ, назви яких пов'язані з Російською Федерацією та її сателітами. Було перейменовано 102 топонімічних об'єкти Києва.

Що відомо

  • Київський активіст Роман Ратушний загинув 9 червня під час виконання бойового завдання на Харківщині. Він був головою ГО "Захистимо Протасів яр" і розвідником 93 ОМБр "Холодний яр".
  • Майже 30 тисяч людей проголосували за перейменування київської вулиці на честь загиблого на війні громадського активіста Романа Ратушного.

Читайте також

Не викликало дискусій. Як відбувся перший етап дерусифікації Києва

"Задача не в тому, щоб помститися минулому": експертка Мінкульту прокоментувала дерусифікацію у Києві

У Мінкульті назвали десятьох росіян, імена яких потрібно прибрати з топонімів

На початок