У НАТО шукають жінку на посаду Генсека. Христя Фріланд з Канади є однією з кандидатур — ЗМІ

У НАТО шукають жінку на посаду Генсека. Христя Фріланд з Канади є однією з кандидатур — ЗМІ

У НАТО шукають жінку на посаду Генсека. Христя Фріланд з Канади є однією з кандидатур — ЗМІ
Міністерка фінансів Канади Христя Фріланд. Фото: Associated Press

Віцепрем’єр-міністерка, міністерка фінансів Канади Христя Фріланд може стати новим генеральним секретарем НАТО. Про це пише CBC News з посиланням на джерела НАТО. В Канаді Фріланд зараз опинилася в центрі спекуляцій, оскільки поширюються розмови про її можливе призначення генсеком НАТО, зазначають журналісти CBC News. Загалом, у НАТО серйозно розглядають можливість призначення жінки на посаду Генсека, йдеться у матеріалі.

Щонайменше чотири різних джерела — в Оттаві, Вашингтоні та Брюсселі, де розташована штаб-квартира НАТО — кажуть, що ім’я Фріланд кілька місяців обговорювалося в міжнародних колах з питань оборони та безпеки як потенційного наступника нинішнього генсека НАТО Єнса Столтенберга. Він працює на цій посаді з 2014 року. Термін повноважень Столтенберга мав закінчитисяу вересні 2022 року, але лідери НАТО через російське вторгнення в Україну продовжили цей термін до 2023 року, зазначає CBC News.

“Є кілька дуже кваліфікованих жінок, які були б дуже хорошими кандидатами”, — сказав конфіденційно високопосадовець НАТО CBC News у серпні.

За його словами, є певний імпульс, щоб жінка стала наступним Генсеком НАТО.

За даними журналістів, у штаб-квартирі НАТО наголошують, що військовий альянс, який існує сім десятиліть, прагне отримати свіжу перспективу, яку жінка принесе на посаду генерального секретаря. У НАТО шукають людину з твердістю та міжнародними зв’язками.

Там також обережно оцінюють шанси Фріланд, припускаючи, що вона перебуває приблизно “в середині списку” жінок, які стануть сильними, кваліфікованими кандидатками.

“Наявність канадця ( у ролі генсека — ред.) може бути бажаною з точки зору посилення участі Канади в альянсі”, — сказав Кріс Скалуба з вашингтонського аналітичного центру Atlantic Council.

Про Фріланд загалом добре думають у європейських і трансатлантичних колах безпеки, додав аналітик.

“Я думаю, що це дає їй законні шанси”, — сказав він .

Джерела в Брюсселі повідомили, що ім'я Фріланд з'явилося восени минулого року.

Питання, на яке поки немає відповіді, полягає в тому, чи сама Фріланд може бути зацікавлена ​​в цій роботі.

Одні з переваг Фріланд — це те, що вона глибоко занурена в політику та історію Східної Європи, може говорити англійською, українською, російською, польською, французькою, іспанською та італійською мовами. Це є важливим в той час, коли альянс намагається втриматися разом на тлі вторгнення РФ в Україну. Її знання Росії та внутрішньої роботи Кремля було би ще одним великим плюсом, пише CBC News.

Христя Фріланд – найвідоміша канадка українського походження, відома журналістка, ексміністерка закордонних справ, нинішня міністерка фінансів та віце-прем’єрка Канади.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 197. Текстовий онлайн

На початок