"Книжки потрібні на лінії фронту, адже наші герої також читають" – очільниця Українського інституту книги

"Книжки потрібні на лінії фронту, адже наші герої також читають" – очільниця Українського інституту книги

"Книжки потрібні на лінії фронту, адже наші герої також читають" – очільниця Українського інституту книги
Фото: Читомо

6 вересня у всьому світі відзначали Міжнародний день читання книжок. Українське радіо принагідно вирішило поспілкуватися із директоркою Українського інституту книги Олександрою Коваль про те, чи є потреба в книжках в українців з огляду на повномасштабну війну, як з 24 лютого працює книговидавнича сфера України та як держава планує їй допомагати.

"День читання книг започаткували в США, але він поширюється і добре, що вже дійшов до України. Без книжок важко уявити собі життя сучасної людини навіть в таких складних умовах, в яких ми перебуваємо зараз. Український інститут книги отримує запити про те, що книжки потрібні на передовій, прямо на лінії фронту. Наші героїчні воїни також читають і хочуть ці книжки отримувати. Якщо в когось є можливість надсилати їх їм, то волонтерам треба теж на це зважати", розповіла Олександра Коваль.

За її словами, з початком повномасштабної війни Росії проти України вітчизняна книговидавнича сфера зіткнулася зі значними труднощами, проте держава в міру своїх можливостей готова їм допомагати: "Український інститут книги, який є державною установою, завжди готовий допомагати видавцям, тільки, на жаль, держава кошти, які зараз є, скеровує на потреби армії, захисту населення, потреби переселенців з прифронтових областей. Це величезні кошти. Очевидно, що в державному бюджеті ще є гроші, тому що я чула, що на будівництво доріг знову скерована велика сума, що видається дещо дивним в тій ситуації, в якій ми зараз є. Разом з тим коштів у державному бюджеті на поповнення фондів публічних бібліотек немає, але ще є надія на депутатів, що їм вдасться щось здобути з державного бюджету".

"Це надзвичайно важливе зараз питання, тому що всі ми знаємо, що бібліотеки актуалізують свої фонди, тобто нарешті вони розпрощаються з виданнями доукраїнського, радянського періоду, які зараз за статистикою становлять 52%. Це насправді страшно й треба думати, чим заповнювати фонди бібліотек", — підсумувала Олександра Коваль.

Більше про письменників і книжки в Україні

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок