"Це російська школа". Збірна Словенії - про гру України на ЧС-2022 з волейболу та шанси у чвертьфіналі

Volleyball World

Суперники України розповіли, на що звернуть увагу в майбутньому протистоянні за вихід до півфіналу, та назвали стиль гри українців "російським".

У своєму першому в історії чвертьфіналі на чемпіонаті світу з волейболу чоловіча збірна України зустрінеться зі Словенією. У 1/8 фіналу "синьо-жовті" здолали Нідерланди (3:0), а їхні наступні суперники обіграли Німеччину (3:1).

Наступний матч Україна зіграє 7 вересня на домашній арені словенської команди у місті Любляна. За словами капітана збірної Олега Плотницького, це не обов'язково буде перевагою лише для опонентів: "Ми були на матчі [Словенії] проти Німеччини, чули цю підтримку. Дуже круто грати за такої підтримки. Це неймовірно, бо це дає енергію і для нас".

Пряма трансляція матчу Словенія – Україна у чвертьфіналі ЧС-2022 з волейболу – на YouTube-каналі Суспільне Спорт, сайті Суспільне Спорт та регіональних телеканалах Суспільного.

Перед матчем словенська збірна також висловила очікування щодо зустрічі з Україною, про що поділилася в коментарі "RTV Словенія".

Зокрема, помічник головного тренера команди Словенії Зоран Кедачич відзначив сильні сторони українців, але водночас назвав їхній стиль "російською школою".

"Вони культивують жорсткий стиль гри. Це російська школа волейболу, – вважає асистент коуча. – Вони недотягують до росіян у зрості, але вони дуже стрибливі. У них є два незручні волейболісти-шульгиМова про Василя Тупчія та Олега Плотницького.. Обидва – високого рівня, швидкі, зі швидкою лівою рукою, і за цим треба пильнувати". Також Кедачич зазначив, що завданням словенців буде "примусити [українців] робити помилки".

Один з лідерів збірної Словенії Ян Козамернік також упевнений, що Україна – сильний суперник, від якого можна очікувати великого тиску.

"Вони однозначно дуже сильні фізично, потужно грають у блоці й точно не даватимуть нам реалізувати легкі м'ячі, – переконаний словенець. – Ми знаємо, що, якщо в них не піде подача, вони чинитимуть на нас сильний тиск. Ми мусимо їх стримати, не дати їм заробити легкі очки. Якщо ми добре подаватимемо й захищатимемося на їхній подачі, ми будемо на шляху до успіху. Нам необхідно застосовувати наш технічний клас".

• Інші пари півфіналістів визначаться у поєдинках Італія – Франція (на переможців цього матчу може потенційно вийти Україна, якщо обіграє Словенію), Аргентина – Бразилія та Польща – США.
  • Збірна України вдруге виступає на чемпіонаті світу з волейболу. У 1998 році українці посіли 10-те місце, тож результат на ЧС-2022 – уже найкращий в історії команди.
  • Як і Україна, Словенія також уже показала на цьому чемпіонаті світу свій топрезультат. На єдиному попередньому мундіалі для себе у 2018 році ця команда стала 12-ю. Водночас словенці тричі виходили до фіналу на Євро (2015, 2019, 2021).
  • Чинним чемпіоном світу з волейболу є Польща, яка у фіналі 2018 року перемогла Бразилію.

• Середа, 7 вересня, 22:00 – Чвертьфінал: Словенія – Україна (Любляна)

Де дивитися ЧС-2022 з волейболу

Пряма трансляція усіх матчів плей-оф чемпіонату світу – наживо на сайті Суспільне Спорт. Дивитися матчі можна тут.

На сайті Суспільне Спорт будуть показані усі чвертьфінали, півфінали, матч за третє місце та фінал. Також на регіональних телеканалах Суспільного дивіться матчі України, півфінали та фінал чемпіонату світу.