"Палата на колесах": реанімаційний автобус здійснив перший рейс з евакуації поранених

"Палата на колесах": реанімаційний автобус здійснив перший рейс з евакуації поранених

"Палата на колесах": реанімаційний автобус здійснив перший рейс з евакуації поранених
Суспільне Львів

Реанімаційний спецавтобус, який Норвегія передала Україні, тепер працює на базі львівського Центру екстреної медичної допомоги. У цій "реанімації на колесах" евакуюють поранених з прифронтових регіонів. Реанімаційних автобусів такого габариту більше немає в Європі, адже його розробили спеціально для України. Про те, як пройшов перший рейс, дізнавалося Суспільне.

У "реанімації на колесах" працює Володимир Ананєвич — старший лікар медичної бригади, яка евакуйовувала поранених з Кропивницького. Дорога звідти тривала близько десяти годин. А вже зі Львова спецавтобус вирушив з пацієнтами до польського Ряшева.

"Пацієнти були середньої важкості, мінно-вибухові травми. П’ять лежачих. А в Польщу їхали важчі пацієнти ніж ті, що ми доставляли з першого рейсу. Зокрема були двоє пацієнтів із спінальною травмою, тобто з ушкодженням хребта", — каже лікар бригади аеромедичної евакуації Володимир Ананєвич.

Лікар бригади аеромедичної евакуації Володимир Ананєвич
Лікар бригади аеромедичної евакуації Володимир Ананєвич. Суспільне Львів

Автобус розрахований на п’ять лежачих пацієнтів. Також передбачені місця для поранених дітей та для розміщення медиків і супроводу. В автобусі є все необхідне обладнання, зокрема апарати ШВЛ.

"Це обладнання дозволяє моніторити пацієнта, проводити введення ліків під час транспортування, а також за необхідності вентилювати пацієнтів", — додає Володимир Ананєвич.

В автобусі є необхідне обладнання, щоб моніторити стан пацієнта
В автобусі є необхідне обладнання, щоб моніторити стан пацієнта. Суспільне Львів

У керуванні цей реанімаційний автобус майже нічим не відрізняється від звичайного пасажирського. Хіба що має декілька додаткових кнопок, які вмикають потрібне обладнання.

"Автобус сучасний і він досить легкий в керуванні – одне задоволення", — каже водій Роман Дмитрів.

А ще медичний автобус обладнаний спеціальним ліфтом. За допомогою підйомника важкопоранених пацієнтів поміщають на борт.

"Фактично — це є палата на колесах реанімаційна, повністю обладнана під надання допомоги пацієнтам на штучній вентиляції легень і у всіх критичних станах. Цей автобус спеціально був створений нашими норвезькими колегами для України. На сьогодні ми отримали перший автобус. В планах будуть ще чотири автобуси відповідного зразка", — каже керівник екстреної медичної допомоги Львівщини Андрій Васько.

Спеціальний підйомник
Спеціальний підйомник. Суспільне Львів

Автобус має назву Анна. Її обрала українська громада в Норвегії. Наступні спецмашини назвуть символічно: Віра, Надія та Любов.

Читайте також: У Львові людей закликають здати кров

Вибір редакції

На початок