"Давайте поважати свою роботу!" Емоційний спіч тренера України з баскетболу під час матчу з Італією: відео

FIBA Basketball

Як головний тренер збірної України "зарядив" команду після невдалого старту у матчі Євробаскету-2022.

Збірна України з баскетболу здобула третю поспіль перемогу на Євробаскеті-2022. У третьому турі українці обіграли команду Італії, чим достроково гарантували собі вихід до наступного раунду турніру.

Українці взяли реванш у Італії за поразку у першому очному матчі відбору на ЧС-2023. На фінальну сирену "синьо-жовті" пішли з перевагою в 11 очок.

При цьому Україна ризикувала взагалі програти матч Італії з розгромною перевагою. Посеред другої чверті поєдинку відставання українців від суперника доходило навіть до десяти очок.

Зрештою, Україна змогла не лише відігратися, але й завдяки високій результативності в останній чверті здобути переконливу перемогу над Італією. І багато у чому завдяки емоційному спічу її головного тренера Айнарса Багатскіса.

Що сталося?

На початку другої чверті українці тимчасово вийшли уперед, здобувши перевагу у одне очко. Однак згодом пропустили три поспіль атаки Італії, завдяки чому відставання від суперника зросло до шести очок.

Після ривка Італії головний тренер збірної України Айнарс Багатскіс вирішив взяти тайм-аут, щоб збити темп, який почала набирати італійська команда. А також з метою того, щоб "повернути" свою збірну до гри.

"Ми втрачаємо концентрацію, будь ласка. Ми її втрачаємо! Давайте поважати свою роботу! Не треба, б***ь, ми клоунами виглядаємо, б****ь. У нас немає фолів, і ми даємо [забивати] з-під кошика. Вам подобається, що нас мають? Щоразу, коли ми граємо розумно... №55 [Ілля Сидоров], я сказав, що ти граєш з ним [Богданом Близнюком]. Якого х** Іссуф [Санон] грає?", - сказав Багатскіс під час розмови з гравцями.

Українці не одразу повернулися до гри. Італії вдалося збільшити перевагу навіть до десяти очок, однак друга чверть залишилася за "синьо-жовтими" - 22:21.

Зрештою, після спічу Багатскіса збірна України не програла жодної чверті. У третій українці зрівняли рахунок у матчі (19:15), а в останній - перемогли (27:16). Хоча на останній секунді головний тренер "синьо-жовтих" намагався збільшити перевагу, взявши для цього тайм-аут, але результату це не принесло.

Після гри ж тренер збірної України з баскетболу подякував гравцям за виступ та перемогу. І "запропонував" баскетболістам демонструвати таку гру і у наступних зустрічах.

"Хлопці, ви зробили хорошу справу, і точно не останню. Все ще попереду. І буде з нашого боку дуже нерозумно не брати те, що дають. Ми знаємо, що робимо. Трохи заспокоїтися, якісь моменти - і уперед. [Проти Греції] чому б не грати у якісний, розумний, агресивний грубий баскетбол? Не бачу жодних проблем. Я вас усіх люблю", - сказав Багатскіс.

• Айнарс Багатскіс очолює збірну України з 2019 року. Також він є тренером команди "Київ-Баскет".
  • Збірна України завдяки перемозі над Італією продовжує очолювати турнірну таблицю з трьома перемогами та кращою різницею м'ячів, аніж у Греції.
  • Саме проти Греції Україна проведе наступний матч на Євробаскеті-2022. Гра відбудеться у вівторок, 6 вересня, о 18:00.