Черкаські п'ятикласники навчаються без паперових підручників. Чому так сталось

Черкаські п'ятикласники навчаються без паперових підручників. Чому так сталось

Марафон
Черкаські п'ятикласники навчаються без паперових підручників. Чому так сталось
Суспільне Черкаси

Замість паперових підручників — електронні пристрої. Так розпочали 2022-2023 навчальний рік п’ятикласники на Черкащині. Через повномасштабну війну та брак коштів книги не встигли надрукувати, розповів начальник обласного управління освіти Валерій Данилевський.

Втім для школярів передбачили альтернативу.

Пізнавати природу п’ятикласники, як і решту сім предметів, почали без підручників — на планшетах, телефонах та видруківках.

"Багато батьків завантажили підручники собі на телефони, на планшети. Потім у нашому класрумі викладаємо скрін до кожного параграфа. Особисто я планую друкувати підручники на кожну групу", — пояснила вчителька Ліана Плахотнюк.

без підручників
Суспільне Черкаси

Вчителька для себе також видрукувала розділ. З її слів, так зручніше. Школярі ж вихід із ситуації знаходять по-різному. Школярці Вероніці підручник завантажила мама на телефон:

"Краще вчитись зі справжніми підручниками, бо телефон може бути не зарядженим і просто виключитися".

без підручників
Суспільне Черкаси

Той, у кого є електронний підручник, ділиться ним із сусідом по парті. Софія – планшетом:

"Мені недавно його купили для навчання. Звісно, у мене зір трішки зіпсувався, тому треба мені книжку".

Книг чекають і учні, і педагоги, розповіла вчителька української мови та літератури Тамара Максимчук:

"Українську мову та математику обіцяли дати у вересні. Інші підручники, сказали, що будуть трохи пізніше".

Цьогоріч п’ятикласники вперше мали вчитися за програмою "Нова українська школа", пояснив начальник обласного управління освіти Валерій Данилевський. Для цього спеціально розробили підручники:

"Однак, у зв’язку із бойовими діями і обмеженістю ресурсів бюджету, ці підручники не видрукувані. Тому був запропонований вихід – всі підручники виклали на сайтах, їх можна звантажити та ними користуватися".

без підручників
Суспільне Черкаси

Частину підручників з основних предметів можуть надрукувати за кошти міжнародних грантодавців. Як пояснив Валерій Данилевський, Міністерство звернулося до світових інституцій та ЮНІСЕФ. Та коли книги потраплять до шкільних бібліотек, поки не відомо. Тож, нині вчителі самостійно намагаються зробити навчання для школярів комфортним, зауважила директорка школи №33 Оксана Коваленко:

"Згадали, що у нас є планшети, коли впроваджували електронні щоденники, тож плануємо їх застосовувати. Шукаємо техніку зараз, шукаємо спонсорів. Хотіли б телевізори, інтерактивну панель, на яку виводився б підручник".

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок