До Миколаївського аграрного університету надійшли понад дві тисячі заявок від абітурієнтів. Особливості вступу

До Миколаївського аграрного університету надійшли понад дві тисячі заявок від абітурієнтів. Особливості вступу

До Миколаївського аграрного університету надійшли понад дві тисячі заявок від абітурієнтів. Особливості вступу
Фото: МНАУ

Під час вступної кампанії 2022 року 2 363 абітурієнти надіслали свої заявки до Миколаївського національного аграрного університету (МНАУ). З них 1 995 людей виявили бажання вступити на денну форму навчання та 368 — на заочну форму.

Про це Суспільному розповів відповідальний секретар приймальної комісії, доцент Миколаївського національного аграрного університету Євген Баркарь.

Особливості вступної кампанії-2022

Євген Бакарь розповідає, вступна кампанія у 2022 році є особливо складною, багато факторів мають вплив на її результативність, зокрема:

 • правила прийому достатньо складні й мають багато обмежень для вступників;
 • вищі порівняно із минулим роком прохідні бали на бюджет (на економічні спеціальності це 190 балів і вище);
 • для вступу на бюджет на "старші" курси обов’язково наявність ЗНО/НМТ з математики;
 • вперше відбулося адресне розміщення бюджетних місць, так званий "широкий" конкурс
 • для вступу в магістратуру на бюджет на економічні спеціальності обов’язковим є складання магістерського тесту навчальної компетентності (МТНК).

Фахівець каже, на державному рівні підтримали вступників з особливо небезпечних територій (ОНТАбітурієнти з тимчасово окупованих територій (ТОТ) та особливо небезпечних територій (ОНТ) вступають або за результатами Національного мультипредметного тесту, або індивідуальної усної співбесіди.). Для таких абітурієнтів діє спрощена процедура вступу:

 • можливість вступу, як на перший, так і старші курси за окремим конкурсом, так звана Квота-2, вступників з особливо небезпечних територій, які також мали право складати індивідуальну усну співбесіду замість ЗНО/НМТ;
 • на старші курси вступники з ОНТ також при вступі на бюджет мали можливість замінити результат з математики іншим предметом;
 • спрощений вступ до магістратури — без вступних випробувань для випускників-бакалаврів при збереженні спеціальності, форми фінансування, форми навчання (денна чи заочна);
 • для бакалаврів 2022 року випуску при вступі в магістратуру на економічні спеціальності можна замість МТНТ скласти індивідуальну усну співбесіду з іноземної мови;
 • вступ в магістратуру на технічні та технологічні спеціальності лише за результатами фахового іспиту в університеті.

Розподіл заяв вступників

На бюджетну форму навчання станом на 4 вересня отримали 1 963 заяви:

 • 1742 на денну форму
 • 221 – на заочну форму

На контрактну форму навчання надійшло 400 заяв:

 • 253 на денну форму
 • 147 – на заочну форму.

"За результатами адресного розміщення державного замовлення на перший курс на денну форму здобуття освіти на основі повної загального середньої освіти отримано рекомендації до зарахування 252 вступників. Також 119 випускників технікумів та коледжів отримали рекомендації навчатися в нашому університеті на бюджеті, що більше порівняно із 2021 роком майже на 47 відсотків", — каже Євген Баркарь.

Спеціальності Миколаївського національному аграрного університету

Зі слів Євгена Баркаря, в Миколаївському національному аграрному університеті відбувається підготовка фахівців освітнього ступеня "Молодший бакалавр" за 11 спеціальностями, "Бакалавр" — за 18 спеціальностями, "Магістр" — за 12 спеціальностями.

"2022 року найбільшу кількість заяв відступників отримано на такі спеціальності, як "Менеджмент", "Агрономія", "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка", "Агроінженерія", "Комп’ютерні науки", "Облік і оподаткування", "Готельно-ресторанна справа", — говорити фахівець.

За словами Євгена Баркаря, спостерігається тенденція до зменшення загальної кількості заяв.

"Основною причиною є збройна агресія Російської Федерації проти нашої країни і, як наслідок, частина вступників, які бажають до нас вступати, перебувають або за кордоном, або на окупованих територіях та подання заяв для них є дуже проблематичним", — каже відповідальний секретар приймальної комісії.

Терміни початку навчання

Старші курси Миколаївського національного аграрного університету почали навчання з першого вересня, перший курс – з 15 вересня, магістри – з першого жовтня.

"Зважаючи на безпекову ситуацію в регіоні, навчання в університеті відбувається в режимі онлайн на всіх доступних платформах. Програма викладання відбуватиметься відповідно до сформованого навчального плану", — говорить Євген Баркарь.

Що відомо

 • Станом на 31 серпня, за даними департаменту освіти, в області налічується 23 зруйновані навчальні заклади: десять дитячих садків та тринадцять шкіл. Пошкоджено 188 закладів, серед них три національні університети.
 • У зоні активних бойових дій розташовані 95 навчальних закладів, які також частково або повністю зруйновані.
 • З 446-ти закладів освіти у Миколаївській області, які готові розпочати навчальний рік, за очною формою навчання працюватимуть лише п'ять. Ще 34 закладів освіти навчатимуться за змішаною формою. Решта, 382 заклади освіти, розпочнуть навчальний рік онлайн.

Читайте також

Миколаївський Національний університет кораблебудування. Вступна кампанія під час війни

Вступна кампанія в Чорноморському національному університеті. Що відомо

Порожні шкільні коридори та кабінети. Як розпочався навчальний рік на Миколаївщині

На Миколаївщині майже 90 відсотків закладів професійно-технічної освіти готові до початку навчального року

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок