Більше 170 млн євро. УЄФА оштрафувала європейські топклуби за недотримання фінансових правил: що про це відомо

Більше 170 млн євро. УЄФА оштрафувала європейські топклуби за недотримання фінансових правил: що про це відомо

Більше 170 млн євро. УЄФА оштрафувала європейські топклуби за недотримання фінансових правил: що про це відомо
AP

Клубам з Італії, Франції та Туреччини надали час для владнання власних коштів.

УЄФА покарала низку європейських клубів через порушення ними фінансових правил чесної гри. Про це йдеться на офіційному сайті континентального керівного органу.

У червні цього року УЄФА запровадив нові правила фінансової стабільності. Згідно з ними, межа допустимих збитків для європейських клубів збільшилася з 30 мільйонів до 60 мільйонів євро. Також правила регулюють межі витрат на зарплати й трансфери - відтеперь вони не мають перевищувати межу в 70 відсотків від показника клубних доходів.

Утім, нові санкції проти клубів-порушників датуються їхніми показниками за минулий сезон. Проти восьми клубів - італійських "Мілана", "Інтера", "Роми" та "Ювентуса", французьких ПСЖ, "Монако", "Марселя" та турецького "Бешикташа" - запровадили санкції у вигляді штрафу на 172 млн євро.

Здебільшого покарання є умовним. Тільки 26 млн євро є обов'язковими до виплати вже станом на зараз, решта суми - відкладені штрафи. Для клубів запровадили терміни, за які вони мають привести свої фінансові звітності у відповідність до правил УЄФА.

Найбільше мусить заплатити ПСЖ - 65 млн євро загального штрафу, з яких 10 млн наразі є обов'язковими до виплати. Другий найбільшій показник має "Рома" - 35 млн євро (з них 5 млн - обов'язкові виплати).

У клубів є час до закінчення сезону 2025-26 для приведення своїх бюджетів у відповідність правилам. В іншому випадку клуби будуть змушені виплатити свої відкладені штрафи у повному обсязі, а також можуть бути відсторонені від єврокубкових змагань у 2024-2026 роках. У італійських "Інтера" та "Роми" є на рік більше часу для владнання власних фінансів, аніж в інших клубів.

Ще 19 клубів, серед яких "Манчестер Сіті", "Челсі" та "Барселона", також розглядалися УЄФА в контексті порушення фінансових правил. Але уникли покарання через фінансові наслідки пандемії COVID-19 та позитивну звітність упродовж минулих років. За усіма 19 клубами в майбутньому буде встановлено посилений фінансовий контроль.

Що відомо

  • За підсумками літнього трансферного вікна клуби англійської Прем'єр-ліги встановили новий історичний рекорд за витратами на підписання нових гравців. Клуби елітного англійського дивізіону цього року витратили на трансфери більше, аніж усі клубі іспанської Ла Ліги, італійської Серії А та німецької Бундесліги разом.
Читайте також: Клуби АПЛ побили рекорд витрат упродовж літнього трансферного вікна: скільки вони витратили
  • Попри трансферу активність минулого літа, іспанська "Барселона" зуміла владнати своє фінансове становище на тлі мільярдного боргу за рахунок продажу власних активів. Це дозволило клубу витратити понад 150 мільйонів євро на нових гравців упродовж літнього трансферного вікна.
  • Зі свого боку, аудиторська компанія Deloitte у серпні оголосила, що європейські футбольні ліги збільшили свої доходи впродовж сезону 2020/21. Він проходив на тлі загострення пандемічної кризи, спричиненої COVID-19, та посилення карантинних заходів у більшості країн світу.
На початок