Компенсація з розміщення переселенців: Хто отримає подвоєні виплати

Компенсація з розміщення переселенців: Хто отримає подвоєні виплати

Компенсація з розміщення переселенців: Хто отримає подвоєні виплати
Фото: УНІАН

З 1 жовтня планується збільшити вдвічі компенсації від держави за програмою “Прихисток” для тих, хто розмістив у себе переселенців. Подвоєння виплат буде автоматичним для всіх учасників програми Прихисток.

Про це в етері Суспільного заявив заступник міністра з реінтеграції ТОТ, уповноважений з питань ВПО Павло Козирєв.

За його словами, станом на зараз в Україні тільки зареєстрованих ВПО 4 479 798 людей. З них — 1 063 489 дітей, і програма Прихисток — одна з ключових складових забезпечення житло ВПО.

"Трохи більше півмільйона людей скористалися цією програмою. Але зараз це максимально 450 грн на місяць на особу, яку безкоштовно взяли до себе додому люди. Але разом з наближенням зими наближається зовсім інший чек на комунальні послуги, особливо на опалення. Тому був такий потужний заклик на збільшення компенсації", — сказав уповноважений з питань ВПО.

За словами Козирєва, були проведені перемовини з Товариством Червоного Хреста України, Федерацією таких товариств, яка є основним інвестором цієї програми.

"Досягнуто домовленості, яка буде на початку наступного тижня зафіксована Меморандумом між Міністерством розвитку громад і територій і Товариством ЧХ. І потім фіналізовано у вигляді змін до Постанови, яка регулює правила та кількість цієї компенсації. Плануємо, що до кінця тижня (наступного, — ред.) повинна вийти Постанова Уряду, яка запровадить такі правила з 1 жовтня або з початку опалювального сезону", — сказав він.

За словами чиновника, поки що ніхто не знає, яка буде ситуація в країні, бо опалювальний сезон традиційно закінчується 15 квітня. В уряді домовилися повернутися наприкінці опалювального сезону до питання компенсацій і ухвалювати рішення щодо їхнього розміру зважаючи на ситуацію, наприклад курс гривні,

"Подвоєння виплат автоматично буде задіяно на всіх учасників програми Прихисток. Навіть розширили — вже неповнолітні можуть отримувати такі компенсації. Головне, що це є власник житла", — зазначив Козирєв.

Що відомо

Український уряд погодив збільшення розміру компенсації за програмою "Прихисток" для громадян, які розмістили у себе вимушених переселенців

Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 192. Текстовий онлайн

На початок