"Настав час обмежити ціну на газ з російських газопроводів до Європи" — президентка Єврокомісії

"Настав час обмежити ціну на газ з російських газопроводів до Європи" — президентка Єврокомісії

"Настав час обмежити ціну на газ з російських газопроводів до Європи" — президентка Єврокомісії
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, 24 червня 2022 року в Брюсселі, Бельгія. (Фото: П'єр Марко Такка / Getty Images)

Країни Євросоюзу повинні встановити граничні ціни на російський газ, що надходить до Європи Північним потоком, щоб перешкодити спробам президента Росії Володимира Путіна маніпулювати енергетичним ринком.

Про це заявила президентка Європейської комісії (ЄК) Урсула фон дер Ляєн, 2 вересня, після зустрічі з керівництвом німецьких християнських демократів (ХДС), повідомляє Reuters.

"Я твердо вірю, що настав час для обмеження цін на російський трубопровідний газ до Європи", — заявила фон дер Ляєн журналістам.

"Обмеження цін на газ може бути запропоновано на європейському рівні, і на європейському рівні також існує правова основа для тимчасового обмеження прибутку в якості надзвичайного заходу під час кризи", — додала вона.

Вона також закликала вжити заходів щодо зняття частини непередбачених прибутків, які постачальники електроенергії отримали від газової кризи, використовуючи гроші для підтримки вразливих громадян і компаній.

Міністри енергетики Європейського Союзу зустрінуться 9 вересня, щоб обговорити свої дії у зв'язку з різким зростанням цін.

14 вересня фон дер Ляєн викладе ідеї комісії щодо надзвичайних заходів ЄС по боротьбі з різким зростанням цін, — про це виданню повідомив високопоставлений представник комісії.

Росія скоротила поставки газу в Європу після вторгнення на Україну, через що ціни на газ "стрибнули" вгору. Країни Європи намагаються знайти альтернативні джерела поставок, оскільки вони прагнуть заповнити сховища газу на зиму.

"Ми домовилися про спільні (газові, — ред.) сховища й досягли рівня заповнення в середньому на 80% до теперішнього часу, на два місяці раніше, ніж очікувалося", — сказала глава ЄК, зазначивши, що Норвегія зараз поставляє в блок більше газу, ніж Росія.

"Але всього цього недостатньо: ми бачимо, що ринок електроенергії більше не працює, тому що він сильно порушений через маніпуляції Путіна", — сказала фон дер Ляєн, додавши, що Росія тепер воліє спалювати газ на факелах, а не поставляти законтрактовані обсяги в Європу.

29 серпня президент України Володимир Зеленський закликав Європу використовувати українські газові сховища, він запевнив, що Україна може допомогти Європі подолати газову кризу.

Що відомо

  • 20 липня президент РФ Володимир Путін заявив, що пропускна спроможність газопроводу "Північний потік-1" може бути ще більше скорочена через повільний прогрес в обслуговуванні обладнання.
  • Із 11 по 21 липня "Північний потік-1" зупиняли на профілактику, яка включала тестування механічних компонентів та систем автоматизації.
  • 20 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн закликала країни ЄС зменшити споживання газу на 15% та запасати ним сховища у разі повного скасування постачання його з РФ.
  • 26 липня Країни-члени Європейського Союзу офіційно погодилися на добровільне скорочення попиту на природний газ на 15% у порівнянні з їхнім середнім споживанням за останні п’ять років. Скорочення попиту діятиме впродовж року, і Єврокомісія перегляне це рішення у травні 2023 року.

Читайте також

Росія організувала "газовий шантаж", щоб тиснути на ЄС — Подоляк

На початок