"Уявіть таке за часів Другої світової". Костюк - про запрошення Азарєнки на благодійний захід на підтримку України

"Уявіть таке за часів Другої світової". Костюк - про запрошення Азарєнки на благодійний захід на підтримку України

"Уявіть таке за часів Другої світової". Костюк - про запрошення Азарєнки на благодійний захід на підтримку України
Jimmie48

Після заяв Марти організатори відмовилися від запрошення білоруски.

Третя ракетка України Марта Костюк пояснила свою реакцію на участь білоруської тенісистки Вікторії Азарєнки у благодійному US Open на користь України.

Азарєнка мала взяти участь у благодійних матчах та зборі коштів для України на тлі повномасштабного російського вторгнення в Нью-Йорку. Після відповідного анонсу Костюк публічно поскаржилася на те, що ніхто не обговорював потенційну участь в івенті з тенісистками з України, та відмовилася від власного запрошення.

Читайте також: "Що думають українці, не так цікаво?" Марта Костюк відмовилася від участі у благодійному заході US Open: у чому причина

Відтоді організатори відмовилися від участі Азарєнки. А благодійний захід за участю Рафаеля Надаля, першої ракетки світу Іги Швьонтек та інших зірок світового тенісу відбувся та зібрав понад мільйон доларів на користь України.

Попри це, Костюк після матчу з Азарєнкою в другому колі US Open відмовилася потиснути руку колишній лідерці світового рейтингу. Своє рішення Марта пояснила відсутністю в білоруської тенісистки чіткої позиції з приводу війни, яку її країна допомагає вести на території України.

Читайте також: "Неправильно за нинішніх обставин". Марта Костюк відмовилася потиснути руку тенісистці з Білорусі на US Open: відео

В іншому коментарі після матчу проти Азарєнки Костюк знову пригадала благодійний захід US Open. Та відзначила, що дворазова чемпіонка Australian Open могла б використати власну медійність для привертання уваги до повномасштабної війни в Україні.

Що сказала Костюк

"З деякими з [російських та білоруських тенісистів] у мене були особисті стосунки. Та вони зі мною не контактували [з приводу війни]. У деяких з них є величезні фанбази. Люди в усьому світі підтримують їх та слідкують за ними в усьому світі.

Це така важлива тема для світу. Мати таку фанбазу та не використовувати її належним чином, не поділяти правильну думку, що вони не підтримують вбивства, ґвалтування та геноцид, які відбуваються сьогодні... Я цього не підтримую і ніколи не буду підтримувати.

У мене ніколи не було особистого негативного ставлення [до Азарєнки]. Але враховуючи її велику роль поза грою, у Білорусі, у світі тенісу, її статус у Раді тенісисток WTA, мені здається, що вона могла б зробити більше принаймні щодо наших особистих стосунків у середовищі спортсменок.

Ми бачимося з нею щотижня. Це ж не так, що я згадую її в медіа десь на іншому кінці світу, де ми не перетинаємося. Ми могли б мати якісь персональні стосунки. Це велика та важлива тема. Це було б варто того, щоб атмосфера була не такою напруженою.

Уявіть, що за часів Другої світової війни німецький гравець хоче взяти участь у зборі коштів для євреїв. Безпосередньо під час війни, а не через 70 років після тих подій. Не думаю, що євреї порозумілися б з цим".

Що відомо

  • Від початку повномасштабного вторгнення Азарєнка виступала проти відсторонення тенісистів з Росії та Білорусі від участі в цьогорічному Вімблдоні.
  • У серпні потиснути руку Азарєнці після матчу відмовилася інша українська тенісистка Даяна Ястремська. Білоруска у двох сетах обіграла Даяну на турнірі WTA у Вашингтоні.
  • Костюк останньою з українок покинула одиночний жіночий турнір поточного US Open. Цього року Марта вдруге в кар'єрі дісталася другого кола американських змагань серії Грендслем.
Читайте також: "Слава Україні!" Емоційний коментар Дар'ї Снігур після сенсаційної перемоги над Сімоною Галеп на US Open
На початок