Кропивничани винні за опалення майже 150 мільйонів гривень. Як стягують борги?

Кропивничани винні за опалення майже 150 мільйонів гривень. Як стягують борги?

Кропивничани винні за опалення майже 150 мільйонів гривень. Як стягують борги?
фото Суспільне Кропивницький

Жителі Кропивницького винні за опалення 148 мільйонів гривень. 33 мільйони – це борги за минулий рік, розповів Суспільному директор комунального підприємства "Теплоенергетик" Олександр Чельник. За його словами, борги ускладнюють підготовку підприємства до опалювального сезону.

Повідомлення про заборгованість за опалення кропивничанам розносять працівники підприємства "Теплоенергетик". Нагадують, скільки мешканці винні і що борг можна заплатити частинами.

"Наприклад, у нас є сума боргу по одній із квартир – 53 тисячі 876 гривень, – сказала працівниця Наталія Кучаснська. – Коли нікого немає вдома, залишаємо повідомлення в дверях".

Кропивничани заборгували за тепло майже 150 мільйонів гривень
Працівники підприємства "Теплоенергетик" розносять кропивничанам повідомлення про заборгованість за опалення. Суспільне Кропивницький

Борг за теплопостачання ще однієї квартири – понад 32 тисячі гривень. Власник помешкання Костянтин Сіненко розповів, що не платив за тепло майже два роки: "Роботи нині немає. Якби за борги мені відрізали опалення, я був би не проти. Мене цілком задовольняє обігрів квартири електрикою".

Вирішити питання із заборгованістю можна прийшовши в абонвідділ підприємства та оформивши реструктуризацію.

"Нині у багатьох людей скрутна ситуація. В мене батько довго був без роботи, бо він лежав після операції вдома. Ми вже давно думаємо, щоб відрізатись від опалення, але не виходить, тому що у нас немає стільки грошей", – сказала кропивничанка Марина.

За словами Олександра Чельника, якщо люди не сплачують, звертаються в суд: "Коли ми закінчували опалювальний сезон, у нас було 15,5 тисяч абонентів. За рік маємо 500 звернень до суду по процедурі позовного провадження. Ми сплатили майже мільйон гривень лише судових зборів. Подали позовів на понад 14 мільйонів гривень. Більше ніж на дев'ять мільйонів задоволені судом, ще на п'ять мільйонів – на стадії розгляду".

Попри борги, підприємство готується до опалювального сезону, сказав керівник "Теплоенергетика": "В умовах війни не все працюватиме, як нове. Понад 75% нашого обладнання вичерпало більш ніж вдвічі термін своєї експлуатаційної придатності".

Зі слів директора, підприємство готове до опалювального сезону на 83%.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок