«Війна війною, а життя продовжується. І для дітей потрібно свято». Як у Хмельницькому відзначали день знань

«Війна війною, а життя продовжується. І для дітей потрібно свято». Як у Хмельницькому відзначали день знань

«Війна війною, а життя продовжується. І для дітей потрібно свято». Як у Хмельницькому відзначали день знань
Фото: Суспільне Хмельницький

У Хмельницькій громаді цьогоріч на 160 першачків менше ніж торік. Про це розповіла виконувачка обов’язків директора департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради Ольга Кшановська. За її словами, цьогоріч вони рекомендували змінити формат початку навчального року. А ще – розтягнути проведення Дня знань у часі: з 29 серпня по 5 вересня.

Суспільне дізнавалось деталі.

Хмельницький ліцей №17 День знань для першачків та одинадцятикласників проводив у театрі імені Старицького. Галина – прийшла на свято до своєї онучки Варвари.

«Вона в мене єдина. Я прийшла її привітати. Я ходила на кожен перший дзвінок, на кожен останній дзвінок, це було шикарне свято завжди. Я дуже рада, що зараз моя онучка йде в школу й організоване таке свято, не дивлячись ні на кого, не дивлячись на наших ворогів», - сказала Галина.

Мама першокласниці додала: «Війна війною, а життя продовжується. І для дітей потрібно свято. Їм треба комунікувати. Їм потрібно спілкування».

Вчителька 1-Б класу Оксана Колісник розповіла, що у її класі 28 учнів: «Всі прийшли, тільки одна дитина ще не прийшла. Ми готувалися до початку навчального року. Клас наш готовий. Діти підготовлені. Всі святкові. Всі в очікуванні свята. Ми в театрі. В театрі є сховище, куди на випадок тривоги ми зможемо спуститися в укриття».

За словами директора Хмельницького ліцею №17 Вадима Пірога, цьогоріч у них чотири перших класи, в яких навчатимуться 116 першачків і три 11 класи. Саме для них, вчителів та батьків влаштували урочистості з нагоди Дня знань.

«Решта проводить по класах, також по годинах. Проводять виховні години, присвячені дню знань. Ми всі розуміємо, яка зараз ситуація, але навіть наші військові, наші вчителі, які перебувають зараз там безпосередньо в зоні бойових дій, все одно вони просили, що захід треба провести, треба, щоб відчули першокласники, що таке день знань, що це за свято», - каже директор ліцею.

У Хмельницькій гімназії №1 імені Володимира Красицького урочистості та флешмоб, заплановані на перше вересня, у цілях безпеки, вирішили перенести, розповів директор гімназії Святослав Ратушняк: «Сьогодні передбачено два таких основних уроки у дітей. Це патріотичний урок – національно-патріотичний перший урок. І другий урок – безпековий, присвячений безпеці, безпеці в школі, безпеці на вулиці».

Учениця 7-В Анастасія Гончарук каже, що з нетерпінням чекала на зустріч з однокласниками.

«Я була то на дистанційному, то п’ять місяців в Іспанії. Можна і без урочистостей. Порадувало навіть те, що ти так довго не бачив всіх. Хотілось просто зустрітись, так що урочистості не потрібно», - говорить учениця.

У Хмельницькій громаді цьогоріч 3966 першачків, з них 194 – внутрішньо переміщені дитини, - розповідає виконувачка обов’язків директора департаменту освіти Хмельницької міської ради Ольга Кшановська: «Ми рекомендували адміністрації зробити трішечки акцент на першачках. Тому, що вони вперше приходять в заклад, вони абсолютно нічого не знають, необхідно провести таку мініекскурсію. Також ми орієнтувалися на випускників, тому що ми розуміємо, що випускники – це їхній останній щабель. Відповідно від кількості дітей, від мережі, від потужності закладу, адміністрація собі визначала в якій час, в якому форматі краще зробити ось цю зустріч».

Як розповіла начальниця обласного Департаменту освіти і науки Дарія Басюк, 3 тисячі 195 дітей з-поміж внутрішньопереміщених осіб сьогодні розпочали навчання в Хмельницькій області.

«Частина з тих, кого ми рахуємо внутрішньопереміщеними – це ті, хто долучився до дистанційного навчання в школах Хмельниччини, перебуваючи, по факту, на тимчасово окупованих територіях або на територіях, де йдуть військові дії. Ті учні, навіть в таких надскладних умовах, почали до нас звертатись у квітні, травні, червні для того, щоб ми їх зарахували до українських шкіл і вони отримали українські документи про освіту», - каже Дарія Басюк.

За її словами, навчальний рік має тривати 175 днів, виші мають академічну мобільність та виконуватимуть навчальну програму. Відповідно до цього в області плануватимуть і канікули.

«Тобто, це дає змогу, якщо ми будемо ефективно використовувати осінній теплий період, подовжити канікули. Можливо, канікули будуть перемежовуватися дистанційкою. Кожен заклад має право це визначати, погоджуючи з педагогічною радою, батьками та засновником», - пояснила Басюк.

Читайте також

  • «Мрію повернутися до своєї школи»: історія вчителя з Хмельниччини, який став танкістом.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок