"Українці повинні повернути ЗАЕС під свій контроль": Джонсон прокоментував ситуацію в Енергодарі

"Українці повинні повернути ЗАЕС під свій контроль": Джонсон прокоментував ситуацію в Енергодарі

"Українці повинні повернути ЗАЕС під свій контроль": Джонсон прокоментував ситуацію в Енергодарі
Експрем'єр міністр Великої Британії Борис Джонсон. Фото: Associated Press

Росія намагається від’єднати Запорізьку атомну електростанцію від української електромережі, натомість Україна неодмінно має повернути ЗАЕС під свій контроль.

Про це під час пресконференції заявив прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон.

"Український уряд цілком законно бажає повернути ЗАЕС назад з-під російського контролю. Мета росіян чітка. Вона полягає в тому, що вони хочуть від’єднати її від української мережі та підключити до російської мережі", — зазначив він.

На переконання британського прем’єра, місія Міжнародного агентства з атомної енергії вкрай важлива, щоб запобігти можливій ядерній катастрофі.

"Я вважаю, що важливо, щоб пану Грассі та МАГАТЕ дозволили потрапити та провести інспекцію. Я вважаю, що українці повинні повернути ЗАЕС під свій контроль", — сказав Джонсон.

Читайте також: Місія МАГАТЕ прибула на Запорізьку АЕС. Що відомо

При цьому політик підкреслив, що українці вже досягли значних успіхів у військовій сфері.

"Не варто всім применшувати те, що вже зробили українці. Те, що вони зробили, вражає. Вони витіснили росіян із величезних масивів території, яку росіяни окупували. Що б не трапилося в Херсоні чи на Донбасі, життєво важливо, щоб ми, у Великій Британії чи в інших частинах Європи, залишалися непохитними у своїй підтримці українців", — підсумував прем’єр Великої Британії.

Раніше в НАЕК "Енергоатом" повідомили, що місія МАГАТЕ прибула на тимчасово окуповану Запорізьку АЕС.

Що відомо

  • 4 березня російські війська захопили Енергодар Запорізької області — місто, в якому розташована АЕС, саму станцію обстріляли. 21 липня стало відомо, що російські окупанти розмістили військову техніку, вибухівку та зброю вже в машинній залі енергоблока АЕС.
  • 3 серпня генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив, що Запорізька атомна електростанція повністю вийшла з-під контролю агенції, принципи ядерної безпеки на станції порушені. 11 серпня у Нью-Йорку відбулось засідання Ради Безпеки ООН, яке Росія скликала через обстріли ЗАЕС начебто з боку українських військових. Україна стверджувала протилежне — станцію обстрілювали росіяни.
  • 18 серпня Міноборони Росії повідомило про підготовку Україною "резонансної провокації" на Запорізькій АЕС під час візиту до України Генерального секретаря Організації Об'єднаних Націй Антоніу Гутерреша.
  • 23 серпня генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив, що представники місії Міжнародної агенції з атомної енергії планують відвідати Запорізьку АЕС найближчим часом, в разі якщо буде досягнуто успіху в переговорному процесі.
  • 27 серпня Росія заблокувала угоду в ООН, спрямовану на зміцнення договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ), оскільки Москва заперечила проти пункту про контроль України над Запорізькою електростанцією.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 190. Текстовий онлайн

На початок