Писанки розділили рівнян, або чому яйця в центрі міста з'явились у карантин

Писанки розділили рівнян, або чому яйця в центрі міста з'явились у карантин

Писанки розділили рівнян, або чому яйця в центрі міста з'явились у карантин

Писанковий сад, що встановили у четвер в центрі Рівного, викликав обурення серед частини рівнян. Частина інтернет-авдиторії не розуміє, для чого було виставляти пінопластові крашанки, якщо людей просять навпаки обмежити пересування та сидіти вдома.

Такої ж думки і керівник громадської ініціативи "За чесний тендер" Святослав Клічук. Саме він звернув увагу на те, що договір на виготовлення Писанкового саду був підписаний 26-го березня – тоді, коли карантин уже розпочався. Суспільне вирішило дізнатись про цю ситуацію більше.

Зазначимо, що на сторінці Суспільного у Facebook ми влаштували опитування щодо цієї теми серед підписників.

В чому питання

25 велетенських писанок за мотивами картин народної художниці України Марії Приймаченко. На створення цьогорічного Писанкового саду з бюджету Рівного виділили понад 92,5 тисячі гривень, йдеться у звіті про укладений договір на сайті публічних закупівель "ProZorro". Цей договір укладено 26 березня.

Писанковий сад на карантині: про договір та бюджет

Керівник громадської ініціативи "За чесний тендер" Святослав Клічук коментує:

Є питання раціональності використання коштів міського бюджету. Ніхто не може підходити до тих яєць, їх обгородили, кажуть, що будуть люди їхати і з машин дивитися – це нереально. Можливо, їх робили раніше, і їх вже зробили, і підприємець потратився, і була обіцянка йому проплатити, але це не зовсім правильно – спочатку заключається договір і починають виконувати ці умови.

Як це пояснює замовник

Начальник управління культури Тарас Максименко, який підписував цей договір, розповів Суспільному, що захід "Писанковий сад" був затверджений на початку формування міського бюджету, тобто у грудні 2019-го року. Нові писанки робили, бо попередні, зі слів пана Максименка, морально застаріли і фізично зносились.

Писанковий сад на карантині: про договір та бюджет

– Нові писанки – вони не одноразові і будуть експлуатуватись багато років. Попередні – своє відпрацювали. Роботу над писанками люди почали безпосередньо у лютому. Я нагадаю, як працює бюджет: виконуються роботи, підписується акт виконання і оплачуються кошти. Ми наперед не даємо, а оплачуємо по факту. Це було здійснено у березні.

У нас було 2 варіанти, що робити з писанками: поставити на складі і показати пізніше, або поставити, щоб рівняни побачили – хтось в інтернеті, хтось повз пройде і сфотографується. Ми їх знову виставимо в цьому році на День міста і День незалежності. Це для того, щоб ті, хто зараз не потрапить – потім могли це зробити.

Ми моніторили аналогічні писанки по Україні, де могли купити, я знайшов у Києві і на Сході України, там ціна від 7 тисяч за писанку без підставки. Тому те, що зробив наш місцевий підприємець – вийшло в рази дешевше, ніж могло бути куплене десь за межами міста. (згідно з договором, Рівному одне яйце обійшлось у 3,7 тисячі гривень).

Реакція мера

Суспільне також попросило прокоментувати ситуацію із Писанковим садом міського голову Рівного.

Писанковий сад на карантині: про договір та бюджет

Я Кульчинську (заступниця мера та натхненниця проєкту,-ред.) попереджав (посміхається,-ред.). Скажу таку річ – ці яйця зроблені не для одного року. Минулі сім років стояли, так само і ці будуть стояти. Вони були замовлені задовго до цього карантину і оплачені. Точно не можу сказати, але в планах було давним-давно. Вони могли простоти в гаражі, і ми б на наступний рік їх виставили. А ми все-таки поставили їх, хай стоять.

Пасху – ніхто не перенесе. Ми Поминальну можемо перенести, а Пасху ніяк не перенесеш. Ну хай хоч людина з машини побачить, що свято. Навіть, якщо й не побачить – то хай в місті буде свято.

Я ще додам. Повірте моєму великому досвіду: якщо б ми з вами заключили парі і сказали помалювати будинок навпроти в жовтий колір – була б маса коментарів, що треба було фарбувати в зелений. Що б ви не зробили – якась частина суспільства буде незадоволена, повірте мені.

Реакція мера на питання про Писанковий сад – на 6:11 хв.

Автори: Володимир Струс, Іван Марчук, Ольга Татаренко

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди