"Не потрібно чекати декілька годин": полтавська експертка про алгоритм пошуку дитини

"Не потрібно чекати декілька годин": полтавська експертка про алгоритм пошуку дитини

"Не потрібно чекати декілька годин": полтавська експертка про алгоритм пошуку дитини
Суспільне Полтава

Від початку року поліцейським Полтавщини 400 разів повідомляли про зникнення дітей. Це більше, ніж за такий же період 2021-го, повідомила Суспільному начальниця відділу ювенальної превенції поліції Полтавщини Ірина Москаленко. Про алгоритм пошуку читайте у матеріалі.

Із 400 звернень про зникнення за добу розшукали 384 дітей, каже Ірина Москаленко. Це дані станом на кінець серпня. Торік за цей же період таких повідомлень поліцейські отримали 364. Кількість зросла тому, що у регіоні, зокрема, побільшало родин із дітьми за рахунок приїзду внутрішньо переміщених осіб, говорить начальниця відділу.

Якщо батьки, законні представники або адміністрація закладу, де навчається дитина, втратили з нею зв’язок або відсутня будь-яка інформація про місце її перебування, то варто одразу звертатися до поліції.

"Не потрібно чекати декілька годин, декілька днів, бо втрачається час і можливості щодо пошуку дитини та убезпечення її від надзвичайних подій, злочинів відносно неї. Звісно, ризики зростають. У такому випадку варто звертатися до органів поліції для того, щоб у нас було більше ресурсів для пошуку дитини".

При зверненні до правоохоронних органів слід зазначити:

  1. особисті дані дитини;
  2. описати зовнішній вигляд та одяг, якщо це відомо;
  3. мати при собі недавнє фото зниклого;
  4. назвати речі, які дитина могла мати при собі – рюкзак, велосипед, іграшка тощо.
"Всі ці дані нам необхідні для того, щоб оперативно підготувати орієнтування на цю дитину, розмістити у соціальних мережах і за допомогою засобів масової інформації якомога ширше поширити цю інформацію щодо пошуку дитини. Окрім того, залучаємо громадські організації".

Після звернення до пошуків долучають різні підрозділи правоохоронців, зокрема, патрульних та кінологів.

Батькам варто контролювати дозвілля та місце перебування дітей. Малечі слід розмістити у прихованому місці одязі напис із мобільним телефоном батьків, назвою навчального закладу тощо, куди можуть звернутися поліцейські, якщо знайшли дитину.

"Варто змалечку проговорювати маршрут один і той же з дому до школи, наприклад, або зворотний напрямок, або до секцій, які діти відвідують. Провести дитині інструктаж, що не потрібно боятися, треба зорієнтуватися, зібратися і підійти до дорослих осіб, наприклад, продавця у якомусь магазині чи поліцейського, чи охоронця, тобто до дорослої особи, яка може підказати чи викликати поліцію".

Із підлітками варто мати довірливі стосунки, говорить Ірина Москаленко. Слід цікавитися оточенням дитини, новими знайомими, можливим спілкуванням у соціальних мережах, інтересами тощо.

Читайте також:

На початок