На Київщині дві дівчинки померли від отруєння грибами

На Київщині дві дівчинки померли від отруєння грибами

На Київщині дві дівчинки померли від отруєння грибами
Фото: Pexels

На Київщині троє людей отруїлися грибами. Після того, як самі зібрали їх і приготували, потрапили до лікарні. Медики не змогли врятувати 9-річну дівчинку та її 18-річну сестру.

Про це повідомив начальник ГУ Нацполіції у Київській області Андрій Нєбитов.

"Напередодні Катерина та її наречений зібрали гриби в лісосмузі, приготували вечерю, ще й пригостили маленьку сестричку. Згодом усіх трьох з гострим отруєнням госпіталізували",— каже Нєбитов.

Обережно гриби — на Київщині отруїлися двоє дівчат
Фото: ANDRII NEBYTOV/Telegram

Медики врятувати 18-річну Катерину не змогли. Вночі 1 вересня в столичній лікарні від отруєння грибами померла і її сестра, 9-річна Ліза.

Нєбитов закликає громадян бути особливо уважними під час збирання грибів. В разі появи нудоти, болю в животі та інших симптомів отруєння, одразу звертатися до лікарів.

Що відомо

  • Із середини серпня стартував сезон збору грибів. Це небезпечний продукт, тому їх необхідно правильно вибирати і готувати. Для запобігання отруєнню грибами, фахівці Держпродспоживслужби рекомендують купувати гриби тільки у відведених для цього місцях – у магазинах, теплицях, спеціалізованих кіосках. Збирати та купувати тільки ті гриби, в яких ви точно впевнені, що вони їстівні. Не куштувати сирі гриби на смак. Вдома гриби потрібно ретельно промити, у маслюків та мокрух – зняти з капелюшка слизьку плівку. Гриби підлягають кулінарній обробці в день збору, інакше в них утворюється трупна отрута

Читайте також

Як не отруїтися грибами. Пояснює МОЗ

Як правильно збирати та готувати гриби. Поради

Як вберегтися від отруєння грибами: в Тернополі медики провели лекцію

«Отруєння грибами найтяжчі серед інших харчових», – лікар-реаніматолог

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

На початок