"Хороший варіант для нас". Гравці збірної України - про жереб з Нідерландами на ЧС-2022 та перемогу над Пуерто-Рико

"Хороший варіант для нас". Гравці збірної України - про жереб з Нідерландами на ЧС-2022 та перемогу над Пуерто-Рико

Ексклюзивно
"Хороший варіант для нас". Гравці збірної України - про жереб з Нідерландами на ЧС-2022 та перемогу над Пуерто-Рико
FIVB

Ексклюзивні коментарі українських волейболістів для Суспільне Спорт.

Збірна України з волейболу закінчила виступи у груповому раунді чемпіонату світу-2022 перемогою над Пуерто-Рико. Завдяки цьому результату українці посіли друге місце в групі та вийшли до плей-оф.

Першим суперником України у плей-оф стане збірна Нідерландів - команда, яка стала переможцем групи F. Нідерландці здобули максимум перемог на груповій стадії турніру і посіли сьоме місце у загальній таблиці перед визначенням пар плей-оф.

Читайте також: Сформовані усі пари плей-оф чемпіонату світу з волейболу: сітка турніру

Лідери збірної України з волейболу Юрій Семенюк та Олег Плотницький прокоментували для Суспільне Спорт підсумковий результат команди проти Пуерто-Рико, вихід у плей-оф, а також оцінили майбутнього суперника - збірну Нідерландів.

Що сказали українські волейболісти?

Юрій Семенюк
  • Про перший сет у грі з Пуерто-Рико

"Ми почали спокійно. А коли в таких моментах гра суперника така сама – йому імпонує спокійний стиль… Ми ж [зазвичай] набагато швидше та агресивніше граємо, ризикуємо. А ми трошки вв’язались у їхню гру і тому, можливо, забули показати свої емоції. Ми мали закривати їх і в першому сеті".

"Коли ж побачили, що був однаковий рахунок, навіть пуерторіканці вели +1, то вони повірили у свої сили, а ми зіграли не так, як уміємо. Першу партію ми віддали, а далі агресивно вели свою гру, старались. Можливо, трошки на подачі "відтискались", але намагались менше помилятись, тож це зіграло з нами "непоганий жарт". Але нічого – ми досить непогано контролювали".

"Пуерторіканці не атакували дуже сильно. Коли вони бачили подвійний блок, то намагались обводити, десь відігратись і підстрахувати себе. Вони старались бити блокаути, не було аж занадто високих ударів, через силу вони не йшли – усе було "під руками", так би мовити".

  • Про матч з Нідерландами

"Із Нідерландами ми зустрічались кілька років тому. Думаю, що це хороший варіант для нас на наступний раунд. Усе нам по силах".

Олег Плотницький
  • Про старт у грі з Пуерто-Рико

"Традиційно – початок першого сету нервовий. Пізніше ми наздогнали [суперників], середину сету добре грали, подача пішла. Контрольну подачу я не зробив, хоча можна було б. Потім було ще кілька наших помилок, і ми програли [перший сет]. Суто через свої помилки, вони ж нічим не здивували, нічого такого не зробили. Ми самі програли цей сет".

  • Про жовту картку у матчі з Пуерто-Рико за розмову з суддею

"Так, це теж треба робити – їх потрібно пресингувати. Вони стоять, дві передачі – дві помилки, але суддя не свистить. Це ж чемпіонат світу, а не чемпіонат області. На чемпіонаті області в Хмельницькому вам «засвистять» усе – ви не зможете так пасувати. А тут – на тобі. Так не буває. Плюс – треба ж і час трошки потягнути. У них пішла гра, вони стали брейк-поінти брати. Пішов, поговорив, постояв, ти подихав, хлопці так само. Суддя дав ту жовту картку, але нічого від цього не станеться".

Читайте також: Тренер України з волейболу Крастіньш - про перемогу над Пуерто-Рико, вихід у плей-оф ЧС-2022 та наступного суперника
  • Про збірну Нідерландів

"Практично всіх знаю зі збірної Нідерландів. Діагональний в Італії грає, він 100% навіть довше за мене там грає. Догравальник їхній тер Хорст зі мною в «Перуджі» грав. Ми вже грали з ними, у них наче й нічого не змінилось – це та сама команда, хіба що зв’язуючий змінився".

"У них гарні перші темпи, у них є топовий діагональний – Німір Абдель-Азіз, що грає в Італії. Він може "вивозити" сам усю гру, йому все одно – там сто чи п’ятдесят передач від нас. Там усі гарні гравці, адже в топ-16 потрапляють не просто так. Та й загалом на чемпіонат світу. Думаю, у будь-якому разі будемо розбирати [Нідерланди]. У кожної команди є слабкі сторони. До сильних ми більш готові і знаємо їх, а от слабкі треба буде розібрати. Зокрема, як вони грали на цьому чемпіонаті світу – у них були тут матчі і з рахунком 3:2. Думаю, у нас буде багато інформації".

Що відомо

  • Збірна України вдруге виступає на чемпіонаті світу з волейболу. У 1998 році українці посіли 10-е місце.
  • Чинним чемпіоном світу з волейболу є Польща, яка у фіналі 2018 року перемогла Бразилію.
  • Наступний суперник України - Нідерланди - вдруге поспіль грає на чемпіонаті світу з волейболу. У 2018 році нідерландці посіли 9-12 місця.

Що далі

  • Понеділок, 5 вересня, 18:30. Україна - Нідерланди на ЧС-2022.
На початок