На Буковині для переселенців створили програму адаптації — вони зможуть податись на мінігрант

На Буковині для переселенців створили програму адаптації — вони зможуть податись на мінігрант

На Буковині для переселенців створили програму адаптації — вони зможуть податись на мінігрант
Вимушені переселенці. Фото: Суспільне Чернівці

У п'яти громадах Чернівецької області діятиме проєкт з адаптації переселенців. Для них проведуть екскурсії, тренінги та допоможуть з написанням грантової заявки. Загальна сума, виділена на гранти, складає десять тисяч євро.

Про це в етері Українського радіо Буковина розповіли голова громадської організації "Захист" Марія Нікітіна та менеджер проєкту Сергій Щербань.

Проєкт діятиме в Чернівецькій, Вижницькій, Сторожинецькій, Боянській та Хотинській громадах протягом шести місяців. Всього зможуть взяти участь 50 людей – по десять з кожної громади.

Зареєструватися можна заповнивши форму. Відбір триватиме орієнтовно до 11 вересня.

Для переселенців організують тренінги про пошук роботи та громадський активізм. Також в кожній громаді проводитимуть екскурсії, до проведення яких долучатимуть місцевих жителів. На завершальному етапі учасники розроблятимуть свої грантові заявки. Це можуть бути громадські простори, освітні чи екологічні заходи або інші ініціативи, повідомив Щербань.

"Ми хочемо, щоб вимушені переселенці для кращої адаптації в громадах відчули можливість підсилити громаду, в якій вони живуть, реалізувавши якийсь мініпроєкт. Адже ці гранти можуть бути спрямовані на вирішення якоїсь проблеми в громаді", – розповіла голова організації Марія Нікітіна.

Проєкт реалізує організація “Захист” за підтримки французької громадської організації Triangle Génération Humanitaire.

Читайте також

"Почала з нуля". Як підприємиця з Рубіжного відновила бізнес з виробництва гойдалок на Буковині

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок