На Київщині керівник благодійного фонду продав гуманітарну допомогу для потреб ЗСУ

На Київщині керівник благодійного фонду продав гуманітарну допомогу для потреб ЗСУ

На Київщині керівник благодійного фонду продав гуманітарну допомогу для потреб ЗСУ
Фото: Київська обласна прокуратура/Telegram

Майже 600 тисяч гривень отримав очільник благодійного фонду за продаж гуманітарної допомоги, яку мали доставити Збройним силам України. Чоловіка затримали. Йому загрожує позбавлення волі до семи років.

Про це повідомляє Київська обласна прокуратура.

Зазначається, що підозрюваний реалізовував гуманітарну допомогу, отриману від підприємств та організацій через продовольчі магазини, заклади торгівлі, аптеки та фізичних осіб-підприємців.

"Як керівник благодійного фонду він отримав від товариства для потреб ЗСУ та геріатричного пансіонату молочну продукцію на 340 тис грн. У подальшому він реалізував її через заклад торгівлі. Крім того, встановлено факт привласнення чоловіком понад 245 тис грн благодійних внесків, перерахованих йому для потреб військової частини ЗСУ", — йдеться в повідомленні.

Для зберігання гуманітарної допомоги підозрюваний орендував приміщення у столиці.

Після обшуків правоохоронці вилучили засоби зв’язку, комп’ютерну техніку, понад 150 ящиків із медикаментами, військову амуніцію, аптечки, банківські картки та чорнову документацію, яка підтверджує протиправну діяльність.

За фактом продажу гуманітарної допомоги з метою отримання прибутку за ч. 3 ст. 201-2 Кримінального кодексу України йому загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до семи років.

Що відомо

  • Правоохоронці затримали київського підприємця, який продавав позашляховики, що гуманітарною допомогою були ввезені в Україну для потреб Збройних сил України
  • У Києві правоохоронці затримали підприємця, який продавав гуманітарну допомогу з Європейського Союзу та США і заробив на цьому понад 500 тисяч гривень.
  • У Києві правоохоронці викрили керівництво мережі військових магазинів на розкраданні захисного спорядження Національної гвардії на понад 8 мільйонів гривень. Ця амуніція ввозилася в Україну як гуманітарна допомога ЗСУ.
  • У Києві правоохоронці повідомили про підозру 19-річному місцевому жителю, який нажився на 42 тисячі гривень на продажі неіснуючої військової амуніції.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 188. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

На початок