На Волині виявили два випадки хвороби, яка передається через укуси комарів

На Волині виявили два випадки хвороби, яка передається через укуси комарів

На Волині зафіксували два випадки дирофіляріозу. Це гельмінтозне захворювання собак і кішок, іноді людей. Зараження відбувається через укус комарів, які разом з кров’ю переносять личинкову стадію гельмінта, – повідомили в обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Наприкінці серпня сорокарічна волинянка звернулася у лікарню, бо відчула рух над правим оком. Офтальмологи жінку прооперували. З верхньої повіки правого ока пацієнтки видалили гельмінта. Під час досліджень у лабораторії гельмінт був підтверджений, як збудник дирофіляріозу. Наразі жінка почувається задовільно.

Ще один випадок хвороби зафіксували наприкінці березня, у 62-річної переселенки з Київської області. У жінки видалили паразита з кісти молочної залози. Пацієнтку пролікували та виписали з лікарні.

І перша і друга пацієнтка не знають, як і де могли заразитися. Коло осіб, з якими вони перебували у тісному контакті, теж пройшли обстеження. Всі здорові.

Вперше на Волині почали фіксувати випадки дирофіляріозу у 2005 році. На сьогодні вже зафіксовано 21 випадок.

Довідково: Личинки дирофілярії в тілі комара розвиваються від 10 до 21 днів залежно від температури навколишнього середовища. Інкубаційний період після укусу комара до появи дорослого паразиту під шкірою чи слизовими оболонками тіла людини триває від 1 місяця до 2 років. Прояви захворювання залежать від локалізації паразита, в більшості випадків з’являється болюча чи безболісна пухлина, пацієнти часто відчувають свербіння, відчуття руху чогось під шкірою чи слизовою оболонкою, та відмічають міграцію гельмінта

Читайте також: "44-річний волинянин захворів на ботулізм"

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок