Уряд збільшить розмір компенсації для тих, хто розмістив у себе переселенців — Верещук

Уряд збільшить розмір компенсації для тих, хто розмістив у себе переселенців — Верещук

Уряд збільшить розмір компенсації для тих, хто розмістив у себе переселенців — Верещук
Ірина Верещук. Фото: Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України

Уряд планує збільшити розмір компенсації за програмою "Прихисток" для громадян, які розмістили у себе вимушених переселенців.

Про це 28 серпня повідомила віцепрем'єрка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук під час спілкування з пресою в межах візиту до Миколаєва.

"Ми сьогодні побували в місцях компактного проживання наших внутрішньо переміщених осіб. Я побачила, що це задовільні умови проживання, це робота колективу, який допмагає людям не відчувати цей біль втрати свого рідного дому, свого майна", — зазначила посадовиця.

Попри це залишаються проблеми, які неможливо вирішити лише на регіональному рівні, зауважила Верещук.

"Це — проблеми пов’язані із внесенням змін до законодавства. Тут ми разом із народними депутатами напрацювали цілий перелік законодавчих актів, які необхідно буде розглянути найближчим часом, аби допомогти областям, які є прифронтовими, де ведуться бойові дії", — наголосила вона.

За словами віцепрем’єрки, уряд планує вдвічі збільшити компенсацію, яку надаватимуть за розміщення вимушених переселенців.

"Ми обговорили питання внесення змін до постанов, що є юрисдикцією Кабінету міністрів. Люди чекають, що програма "Прихисток" працюватиме настільки, що не 450, а 900 гривень будуть обов'язковими як компенсація від держави, рівно як і від міжнародних партнерів для того, щоб люди розмістили в себе чергових ВПО, яких, на жаль, ще буде багато, бо війна триває, обстріли не зменшуються, і ми розуміємо, що зима буде тяжкою", — сказала вона.

За її словами, приватні особи та юридичні компанії, які також взяли до себе внутрішньо переміщених осіб, теж можуть розраховувати на компенсацію від держави.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 186. Текстовий онлайн

Вибір редакції

На початок