Український омбудсман звернувся до ООН через стендап росіянина з "черепом захисника "Азовсталі"

Український омбудсман звернувся до ООН через стендап росіянина з "черепом захисника "Азовсталі"

Український омбудсман звернувся до ООН через стендап росіянина з "черепом захисника "Азовсталі"
Дмитро Мангушев. Фото: Facebook

Російський пропагандист та найманець Ігор Мангушев влаштував публічний стендап-виступ, взявши із собою на сцену череп, який, за його словами, належить українському військовому з "Азовсталі". Виступ росіянина оприлюднили журналісти та користувачі соцмереж, повідомляє The Insider.

Ігор Мангушев є російським найманцем, який раніше заснував приватну військову компанію "Єнот". Під час виступу він закликав до геноциду українців, заявивши, що Росія "воює не з людьми, а з ідеєю" існування України.

"Ми ще живі, а цей чувак — вже ні. Нехай горить у пеклі. Йому не пощастило і з його черепа зроблять кубок, можливо. Наша війна – це не просто війна з людьми з крові та плоті. Наша війна — це війна з ідеєю. З ідеєю України як антиросійської держави. Чому не може бути жодного примирення? Україна має бути деукраїнізована. Російські землі "Малоросії" мають бути повернуті назад", — заявив Мангушев.

Він вважає, що всі носії цієї ідеї не заслуговують на життя.

"Всі, хто вважає себе українцями, будуть знищені", — додав найманець.

Журналіст та політичний оглядач Денис Казанський написав у своєму Twitter: "Російський найманець Ігор Мангушев (Берег) влаштував перформанс із черепом загиблого під "Азовсталлю" українського військового. У своєму виступі Мангушев сказав, що Росія воює з українською ідеєю, тому всіх українців треба вбити. Все ще вважаєте, що торгувати з Росією – це гарна ідея?".

Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець звернув увагу на виступ росіянина, зазначивши, що РФ продовжує спроби дегуманізувати народ України.

"Те, що Російська Федерація порушує міжнародне гуманітарне право щодо живих — не є секретом, але це ж стається і з мертвими. Через своїх пропагандистів росіяни продовжують дегуманізувати український народ, виправдовуючи масові вбивства цивільних і руйнування населених пунктів", — написав він на своїй сторінці у Facebook.

Лубінець зазначив, що попри влаштований росіянином виступ українці мають контролювати свої емоції та продовжувати фіксувати злочини РФ.

"Демонстрація "останків" загиблих захисників Маріуполя стала приводом для "стендапу на військову тематику". Єдиною метою таких дій Росії є чергове спричинення болю родичам загиблих і зниклих. Ми повинні бути свідомі того та не вдаватися до емоцій, а щоденно фіксувати факти воєнних злочинів та повідомляти міжнародну спільноту про порушення", — наголосив посадовець.

Він нагадав, що із тілами загиблих під час війни потрібно поводитися шанобливо та з гідністю, незалежно від того, чи загиблий є цивільною особою, чи військовослужбовцем.

"Останки невідомих осіб мають бути ідентифіковані. Повага до померлих — це не просто гуманізм і турбота про близьких загиблих. Це міжнародні стандарти, виконання яких гарантує, що люди не будуть поповнювати перелік зниклих безвісти", — підкреслив Лубінець.

Він додав, що як уповноважений Верховної ради України з прав людини вже повідомив про відео керівника групи із встановлення фактів Слідчої комісії ООН щодо України Оле Солванга, а також планує звернусь до Офісу генерального прокурора України.

Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 186. Текстовий онлайн

На початок