На Миколаївщині майже 90 відсотків закладів професійно-технічної освіти готові до початку навчального року

На Миколаївщині майже 90 відсотків закладів професійно-технічної освіти готові до початку навчального року

На Миколаївщині майже 90 відсотків закладів професійно-технічної освіти готові до початку навчального року
Фото: Goodluz/Depositphotos

У Миколаївській області 21 заклад професійно-технічної освіти готовий до початку нового навчального року – це майже 90 відсотків від загальної кількості. До відкриття неготові Снігурівський професійний ліцей, який перебуває на тимчасово окупованій території, та ще два заклади, які розташовані в зоні активних бойових дій.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла заступниця директора департаменту освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації Людмила Комісарова.

За словами Людмили Комісарової, у зв’язку з воєнним станом та бойовими діями на території області Міністерство освіти рекомендує на вибір три форми навчання — онлайн, офлайн та змішану. Кожен заклад обиратиме форму навчання самостійно — на педагогічних радах.

"Зрозуміло, що, наприклад, не можна дистанційно коштувати тістечка. Так і навчити готувати можна тільки на практиці. Професійно-технічна освіта — це не та галузь, де можна навчатися виключно дистанційно", — розповіла Людмила Комісарова.

До 1 листопада в закладах ПТО триватиме набір студентів. Усі заклади, за словами Комісарової, набирають здобувачів освіти відповідно до регіонального замовлення від роботодавців.

"У нас є регіональне замовлення, яке працює під роботодавця. Тобто під кожного учня - робоче місце. Роботодавець підписує договір з навчальним закладом. А він вже повинен знати, скільки і яких робочих місць потребує", — розповіла Людмила Комісарова.

Станом на 27 серпня 2 758 абітурієнтів виявили бажання навчатися у закладах ПТО, це понад 60 відсотків регіонального замовлення, розповіла Людмила Комісарова.

Що відомо:

  • За інформацією департаменту освіти і науки, через бойові дії з Миколаєва та області виїхали 111 педагогів, які працюють в закладах ПТО. Ще 24 вчителі перебувають у лавах Збройних сил України та Тероборони. Також з території Миколаївщини виїхали 823 студенти.

Читайте також:

На одне вільне робоче місце претендує 39 людей. На Миколаївщині зростає відсоток безробітних

Миколаївський Національний університет кораблебудування. Вступна кампанія під час війни

Миколаївська філія Київського національного університету культури і мистецтв. Кількість абітурієнтів зменшилася

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок