У Чернігівській міськраді відреагували на звинувачення у купівлі голосів щодо петиції на підтримку Атрошенка

У Чернігівській міськраді відреагували на звинувачення у купівлі голосів щодо петиції на підтримку Атрошенка

У Чернігівській міськраді відреагували на звинувачення у купівлі голосів щодо петиції на підтримку Атрошенка
ФОТО: gettyimages

Громада Чернігова не потребує адмінресурсу чи грошей, щоб зібрати 25 тисяч голосів. Так на звинувачення у купівлі голосів щодо петиції на підтримку міського голови Владислава Атрошенка відреагував автор петиції та секретар міськради Олександр Ломако на своїй Фейсбук-сторінці.

Нагадаємо, поліція почала розслідування ймовірного зловживання владою або службовим становищем під час збору підписів за петицію на сайті Президента України під назвою: "Черніговом має керувати обраний мер, а не призначений чиновник, — громада міста".

За словами Ломаки, підтримка міського голови з боку чернігівців викликала незадоволення у тих, хто нібито стоїть за політичними атаками на місто.

"Можу відповісти цим діячам просто: не міряйте усіх по собі. Чернігів живе дещо за іншими принципами. На відміну від вас, міський голова Чернігова, має понад 80% підтримки людей. Він не вступав до батальйону "Монако", як деякі його опоненти, а лишився з людьми під час блокади рашистами Чернігова. І сьогодні робить усе необхідне, щоб відновити місто та допомогти людям", — говорить Ломако.

Нагадаємо, що петицію оприлюднили 15 липня. В ній Ломако від імені громади Чернігова висловив Президенту України Володимиру Зеленському занепокоєння тим, що в місті можуть ввести військову адміністрацію, а міського голову Владислава Атрошенка відсторонити від управління містом.

Поліція Чернігівщини своєю чергою розпочала розслідування за фактом повідомлень про те, що нібито за підпис під петицією громадянам пропонували грошову винагороду та продуктові набори.

"Перевіряються повідомлення від громадян та виявлена в мережі Інтернет інформація. Тобто інформація, яка була в соцмережах щодо ймовірного зловживання під час збору голосів під петицією. На підставі цього відомості про подію внесли в ЄРДР та відкрили провадження", — каже речниця національної поліції в області Наталія Слабеняк.

Відомості про подію внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем).

На думку адвоката Сергія Вольфовського, для того, аби притягнути до кримінальної відповідальності по цій статті, необхідно встановити особу, яка пропонувала гроші чи іншу продукцію, спосіб, у який проводилась пропозиція (усно, телефоном, в месенжерах). Після цього треба допитати всіх, хто публікував повідомлення у соцмережах, на основі яких почали розслідування.

"Теоретично будь-яку статтю можна довести до суду, запхати її в суд, і нехай суд розбирається. Так іноді наші правоохоронні органи роблять. Я не хочу аналізувати цю ситуацію з політичної точки зору, бо я не є фахівцем, але, як адвокат, я бачу, що це кримінальне провадження буде дуже важке для того, аби комусь пред’явити обвинувачення", — зазначив адвокат.

Читайте також:

Стратегія викликала захоплення Пентагону: головне зі статті The Washington Post про бої за Чернігів

На початок