Канада перекидає літаки з Близького Сходу для доставки військової допомоги Україні

Канада перекидає літаки з Близького Сходу для доставки військової допомоги Україні

Канада перекидає літаки з Близького Сходу для доставки військової допомоги Україні
Літак CP-140 "Aврора", Кувейт, 2015 рік. (Фото: Canadian Forces Combat Camera)

Керівництво Канади перекидає з Близького Сходу до Великої Британії два вантажних літаки С-130J для пришвидшення доставки військової допомоги Україні.

Про це повідомляє видання CBC News.

Авіаційний підрозділ збройних сил Канади на Близькому Сході, який підтримував антитерористичні операції та миротворчі місії ООН в Африці, переводиться до Сполученого Королівства. Відповідаючи на запитання CBC News, міністерство оборони описало розгортання двох вантажних літаків С-130J та відповідного обслуговуючого персоналу як необхідний крок на тлі зусиль із постачання до України зброї та боєприпасів", – ідеться у публікації.

Зазначається, що останні кілька років цей авіаційний транспортний підрозділ базувався у Кувейті, звідки здійснював регулярні вильоти в рамках місій НАТО та ООН.

Головний військовий командувач Канади, генерал Уейн Ейр підтвердив передислокацію літаків, пише видання.

"Те, що ми зробили — це консолідували в Шотландії наш тактичний авіаційний підрозділ, щоб мати можливість надавати цю підтримку Україні в Європі та епізодично надавати підтримку на Близькому Сході, а також епізодично надавати підтримку в Африці", — сказав Ейр.

Канадські військові вантажні літаки С-130J та C - 17s Globemasters працюють понаднормово з того часу, як Росія активізувала своє вторгнення в Україну в лютому. Вони перевозять гуманітарну допомогу, військову техніку та боєприпаси в пункти Східної Європи, звідки їх можна переправити через кордон в Україну.

Крім того, один з канадських військових літаків спостереження CP-140 Aurora, який був переданий НАТО в рамках посилення зусиль з відстеження ознак російської агресії, — також вилітав з північної Англії для патрулювання Північної Атлантики.

25 серпня Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг прибув до Канади, щоб зустрітися з прем'єр-міністром Джастіном Трюдо й оглянути оборонні об'єкти.

Уряд Трюдо нещодавно підписав угоду про військову місію під керівництвом Великої Британії, в рамках якої британські та канадські війська навчатимуть українських новобранців на базах у Великій Британії.

Що відомо

  • З 24 лютого по 9 серпня в Канаді в цілому було заморожено майна на 122,3 млн канадських доларів в еквіваленті і припинено транзакцій на 290,7 млн доларів, відповідно до заборон, визначених Актом про спеціальні економічні заходи щодо Росії.
  • 24 червня Сенат Канади схвалив законопроєкт, який передбачає можливість конфіскації і продажу активів осіб, відповідальних за повномасштабне вторгнення Росії в Україну. Канада стала першою країною, яка узаконила такий механізм.

Війна. Усі останні новини

Читайте також

Влада Канади оголосила про розширення санкцій проти Росії

Канада заморозила російських активів на $320 мільйонів

На початок