Ми зробимо з України квітку. Про що говорили Зеленський та Джонсон у Києві

Ми зробимо з України квітку. Про що говорили Зеленський та Джонсон у Києві

Ми зробимо з України квітку. Про що говорили Зеленський та Джонсон у Києві
Президент Володимир Зеленський вручає Борису Джонсону Орден Свободи. Фото: УНІАН

Прем'єр-міністр Великобританії запевнив, що його країна надалі всіляко підтримуватиме Україну в боротьбі з агресором. Борис Джонсон під час брифінгу пообіцяв вилікувати українські міста та села від шрамів війни та зробити з нашої держави "квітку", помітну для усього світу.

За його словами, світ має заплатити високу ціну за те, що свого часу не зрозумів любов українців до землі та свободи. Зробити це потрібно через підтримку України. Він запевнив, що у Великобританії стане сили та терпіння пройти через ці випробування.

"Ми будемо зменшувати нашу залежність від російських вуглеводнів. Ми будемо займатися зеленою енергетикою, створювати вітрові електростанції, які будуть давати сотні мільйонів кВт/год. Ми зробимо все, щоб енергетичний шантаж Путіна не вдався", – сказав Джонсон.

Під час зустрічі із Зеленським вони обговорили оборонні потреби України, ситуацію навколо ЗАЕС та поводження з українськими військовополоненими. Джонсон не підтримує наразі будь-який "дрібний план" примирення з агресором.

"Не можна проводити переговори з тим, хто хоче напасти на вас на вулиці, забрати ваше життя разом з вашим гаманцем. Важливо зберегти й відновити територіальну цілісність. Україна переможе. І Великобританія завжди буде разом з вами", – підсумував Борис Джонсон.

Вилікуємо Україну від шрамів війни. Про що говорили Зе та Джонсон в Києві
Відкриття на Алеї Сміливості таблички на честь Бориса Джонсона, 24 серпня 2022 р. Фото: УНІАН

Президент вручив Джонсону найвищу нагороду України для іноземця – "Орден Свободи". Британець також отримав іменну табличку на Алеї сміливості.

Що відомо

  • Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон втретє приїхав до Києва від початку російського вторгнення. У День Незалежності він оголосив про новий пакет допомоги Україні на понад 50 мільйонів фунтів стерлінгів.
  • 23 серпня у Києві президент України Володимир Зеленський та президент Польщі Анджей Дуда відкрили Алею сміливості на площі Конституції. На цій Алеї вказуватимуть імена політиків та інших представників країн-партнерів, які надають Україні важливу підтримку у боротьбі з Російською Федерацією.

Читайте також

Британія може ускладнити візові умови для росіян

Норвегія і Британія передадуть Україні мікродрони-розвідники

На початок