Матч "Рух" - "Металіст" дограли попри три повітряні тривоги: відео

Матч "Рух" - "Металіст" дограли попри три повітряні тривоги: відео

Оновлено
Матч "Рух" - "Металіст" дограли попри три повітряні тривоги: відео
"Рух"

Під час перших двох тривог команди сумарно провели дві години в укритті.

Матч української Прем'єр-ліги було вперше призупинено через повітряну тривогу. Це сталося в матчі першого туру чемпіонату між "Рухом" та "Металістом", що проходив на львівському стадіоні "Україна".

Сезон 2022/23 в елітному українському дивізіоні розпочався у вівторок, 23 серпня. Протягом першого ігрового дня в чемпіонаті провели чотири матчі. Три з них проходили в межах Київської області, а "Зоря" в статусі номінального господаря приймала "Ворсклу".

Читайте також: Апсет "Шахтаря", матчі за порожніх трибун та перші лідери. Як розпочався сезон УПЛ під час війни

Другий ігровий день проходив на День Незалежності й включав у себе один матч - "Рух" у Львові мав приймати "Металіст". Команди підходили до перерви з рахунком 1:1, але на 43-й хвилині диктор на стадіоні сповістив учасників зустрічі про необхідність пройти до укриття.

Команди пройшли до укриття, що передбачені Положеннями про проведення футбольних змагань в Україні в умовах воєнного стану.

Команди повернулися на поле після відбою повітряної тривоги через 50 хвилин й дограли перший тайм. Після цього суперники пішли на традиційну 15-хвилинну перерву.

На початку другого тайму тривога пролунала знову. На 51-й хвилині команди були вимушені знову пройти до укриття. Команди повернулися на поле за годину й 11 хвилин та продовжили проведення матчу.

Після поновлення гри команди провели на полі 26 хвилин. Після чого були змушені втретє піти до укриття. На 77-й хвилині зустрічі пролунав черговий сигнал повітряної тривоги, що призвів до ще однієї зупинки у матчі.

Оновлено. Матч "Рух" - "Металіст" закінчено, харків'яни перемогли з рахунком 2:1

Як регулюються дії команд під час сигналу повітряної тривоги

Правила дії учасників футбольних матчів в Україні під час воєнного стану затвердили минулого тижня на зібранні керівництва Міністерства молоді й спорту, Асоціації футболу України та Професіональної футбольної ліги.

У Положеннях про проведення футбольних змагань в умовах воєнного стану йдеться про те, що:

  • Відстань до найближчого укриття має становити не більше 500 м. Схеми шляхів евакуації учасників матчу та офіційних осіб повинні бути розміщені в усіх доступних місцях на стадіоні, що приймає матч.
  • У випадку оголошення повітряної тривоги в регіоні учасників матчу мусить про це повідомити диктор на стадіоні. Відтак арбітр зупиняє зустріч, після чого команди прямують до укриття.
  • Кожен з присутніх на стадіоні під час матчу має пройти відповідний інструктаж щодо правил поводження при виникненні надзвичайної ситуації.
На початок