Маємо усвідомлювати, що завтра можливі огидні російські провокації та жорстокі удари — Зеленський

Маємо усвідомлювати, що завтра можливі огидні російські провокації та жорстокі удари — Зеленський

Маємо усвідомлювати, що завтра можливі огидні російські провокації та жорстокі удари — Зеленський
Київ, Україна — 23 серпня: Президент України Володимир Зеленський (Фото Олексія Фурмана / Getty Images)

Президент України Володимир Зеленський закликав усіх українців бути пильними та обережними 24 серпня у День Незалежності України. Він зазначив: варто дотримуватися режиму комендантської години та зважати на сигнали повітряної тривоги.

Про це гарант повідомив під час свого вечірнього звернення до українців.

"Завтра — важливий для всіх нас день. І саме тому цей день, на жаль, важливий і для нашого ворога. Ми маємо усвідомлювати, що завтра можливі огидні російські провокації та жорстокі удари. Будь ласка, завтра особливо дотримуйтеся правил безпеки. Будь ласка, дотримуйтеся режиму комендантської години. Зважайте на сигнали повітряної тривоги. Звертайте увагу на офіційні повідомлення. І пам’ятайте: ми маємо всі разом дійти до перемоги", — розповів Володимир Зеленський.

Володимир Зеленський привітав українців з Днем Державного Прапора та назвав його глобальним символом сміливості: "Де синьо-жовтий, там немає й не буде тиранії. Де синьо-жовтий, там немає й не буде нелюдів. Наш прапор є всюди — від передової, де наші воїни бʼють ворога, до столиць на всіх континентах, і він означає всюди одне  людяність", — заявив гарант.

Крім того, Володимир Зеленський закликав надавати пропозиції щодо нагородження на 24 серпня.

"Я запланував нагородження людей, які зробили свій внесок у нашу міцність. Це люди з різних сфер життя. Наші воїни, це всі, хто допомагає воїнам. Це зв'язківці, залізничники, рятувальники, медійники, ті, хто інформує наших людей, хто працює в національному марафоні "Єдині новини". Це комунальники, електрики, водії, волонтери, посадовці, спортсмени, артисти — ті артисти, кого знають на передовій, кому вдячні в армії, ті, хто зберігає й відновлює позитивні емоції наших воїнів", — наголосив президент.

Він додав, що попросив різні міністерства, обласні адміністрації, Збройні Сили України, представників ЗМІ надати свої пропозиції щодо того, хто заслуговує нагород у День Незалежності.

Крім того, президент наголосив на важливості проведення саміту Кримської платформи. За його словами, кількість та різноманіття учасників саміту, а саме 40 лідерів з майже 60 держав та міжнародних організацій, свідчать про масштабну підтримку України в питанні деокупації Криму.

"Те, що саміт проводимо вдруге саме зараз, із розширенням представництва, — це чітка відповідь світу на російську агресію. Чітка підтримка нашого суверенітету й територіальної цілісності в міжнародно визнаних кордонах. У Криму російська агресія почалася, у Криму й буде її фінал", — повідомив Зеленський.

Згадав Зеленський і про відкриття у Києві Алеї сміливості, на якому був присутній польський колега Зеленського — Анджей Дуда.

"Перше ім’я, яке ми представили на Алеї сміливості, це ім’я Анджея Дуди, президента Польщі. Він був сьогодні в Києві, брав участь у Кримській платформі. І жодного дня за ці півроку не збавляв сили в підтримці України. Я вдячний йому", — сказав президент.

Окремо Зеленський звернувся до жителів Харкова, які 23 серпня відзначають День міста: "Сьогодні День Харкова. Зараз нашому Харкову не до свята. Так, Харків пережив багато несправедливості й жорстокості. Але Харків ніколи не буде містом чорних спалених вікон і зруйнованих районів. Харків ніколи не підкориться цій нечисті, яка не має нічого, крім артилерії та ракет. Ми знайдемо спосіб гарантувати безпеку нашому Харкову. І ми зробимо все, щоб відновити місто. Я обіцяю", — підсумував президент.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 181. Текстовий онлайн

На початок