Лікарі рятують від ампутації: у Львові лікується жінка з Бахмута

Лікарі рятують від ампутації: у Львові лікується жінка з Бахмута

Лікарі рятують від ампутації: у Львові лікується жінка з Бахмута
Перше ТМО Львова

У Львові проходить лікування 40-річна Оксана з Бахмута, що на Донеччині. Біля жінки вибухнула російська ракета. Оксана отримала уламкові поранення внутрішніх органів, перелом обох ніг та правої руки. Зараз лікарі намагаються не допустити ампутації нижньої кінцівки. Історію жінки розповіли у першому ТМО Львова.

1 липня Оксана поверталась з чоловіком додому від подруги. Біля подружжя впала російська ракета. Вибуховою хвилею Оксану та чоловіка відкинуло в різні боки. Жінку засипало землею.

"Страх та жах. Я не розуміла чи виберусь я, чи помру тут, під землею. Я була в свідомості. Я розуміла, що це приліт. Був повний рот землі, якось почистила та покликала на допомогу. Я не розуміла чують мене чи ні", — розповідає Оксана.

Жінку почув чоловік. Оксану госпіталізували в лікарню у Дніпрі з уламковими пораненнями правої легені, печінки, ранами лівого плеча, відкритими переломами обох ніг та правої руки. Жінка 11 днів провела у реанімації. Коли стан стабілізувався — евакуаційним потягом її транспортували до Львова для подальшого лікування.

Лікарі рятують від ампутації: у Львові лікується жінка з Бахмута
Оксана отримала мінно-вибухові травми від російської ракети. Перше ТМО Львова

"На сьогоднішній день загоєні рани на передній черевній стінці. Загоєні рани правого передпліччя, значно зменшилась в обсягах рана лівого плеча, очистились рани лівої гомілки і зменшились в розмірах рани верхньої третини правої гомілки. Зараз іде інтенсивне лікування", — каже ортопед-травматолог Олег Іванів.

Зараз лікарі намагаються врятувати ногу Оксани від ампутації, оскільки кістка сильно роздроблена. За словами ортопеда-травматолога Олега Іваніва, Оксані можливо зроблять кісткову пластику. Визначатись із подальшими діями львівські лікарі будуть разом зі спеціалістами США та Великої Британії.

Лікування та реабілітація Оксани відбувається в межах проєкту UNBKOKEN Ukraine.

Читайте також: Після лікування у Львові двоє братів вирушили на реабілітацію в Австрію

На початок