ФСБ стверджує, що вбивство Дугіної влаштували українські спецслужби

ФСБ стверджує, що вбивство Дугіної влаштували українські спецслужби

ФСБ стверджує, що вбивство Дугіної влаштували українські спецслужби
Нібито підірваний автомобіль Олександра Дугіна, у якому їхала його дочка. Фото: Telegram / Baza

Вбивство доньки кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дар’ї готували та реалізували українські спецслужби, стверджує Федеральна служба безпеки Росії.

Про це повідомляє РБК.

Зокрема, у спецслужбі вважають, що виконавцем замаху є громадянка України Наталія Вовк, 1979 року народження.

"Вона прибула до Росії 23 липня 2022 року разом із дочкою Шабан Софією Михайлівною, 2010 року народження", — пише видання.

При цьому ФСБ стверджує, що після успішного замаху Вовк залишила територію Росії разом зі своєю донькою.

"У день вбивства Вовк і Шабан перебували на літературно-музичному фестивалі "Традиція", де Дугіна була присутня як почесний гість. Після здійснення керованого підриву автомашини Toyota Land Cruiser Prado, за кермом якої знаходилася Дугіна, 21 серпня Вовк разом із дочкою виїхала через Псковську область до Естонії", — йдеться у повідомленні.

Раніше радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк в ефірі телемарафону наголосив, що Україна не причетна до загибелі Дар’ї Дугіної.

"До підриву (Дугіної – ред.) Україна, безумовно, не має стосунку, тому що ми не кримінальна держава, якою є РФ, а тим паче не терористична держава", — зазначив він.

За словами Подоляка, росіяни нагнітають ситуацію, щоб організувати не приховану, а явну мобілізацію.

За іншою версією радника ОП, в Росії зараз різні політичні угруповання воюють між собою для перерозподілу внутрішнього ідеологічного простору в середині країни.

Що відомо

  • Увечері 20 серпня у Підмосков’ї на Можайському шосе в районі селища Великі Вяземи вибухнув автомобіль Land Cruiser Prado, в салоні якого перебувала донька кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дар'я. Жінка загинула на місці, повідомив її знайомий.
  • Соратник Дугіна Петро Лундстерм повідомив, що в автомобілі мав бути сам Дугін – вони збиралися разом повертатися із російського пропагандистського фестивалю.
  • Колишній депутат Держдуми РФ Ілля Пономарьов, якій після відмови у 2014 році визнати анексію Криму Росією виїхав за її межі, заявив, що замах Олександра Дугіна та на його доньку Дар’ю Платонову скоїв партизанський рух "Національна республіканська армія", що діє на території Росії.
  • Очільник "Росспівробітництва" Євген Примаков оголосив полювання на колишнього депутата Держдуми РФ Іллю Пономарьова після його заяви, що до загибелі доньки Дугіна причетний російський партизанський рух.
  • Дар'я Платонова була політичним оглядачем Міжнародного євразійського руху, який очолює її батько. В липні була внесена до санкційних списків Великої Британії.
  • Олександр Дугін – російський філософ і публіцист. Із початку 2000-х він обстоює ідеї неоєвразійства і крайнього російського етнічного націоналізму як ідеологічну платформу російської влади. Нібито має значний вплив на президента РФ Володимира Путіна.

На початок