"Немає фермерів – немає їжі". Фермери влаштували протест під час багатоденної велогонки Вуельта: відео

"Немає фермерів – немає їжі". Фермери влаштували протест під час багатоденної велогонки Вуельта: відео

"Немає фермерів – немає їжі". Фермери влаштували протест під час багатоденної велогонки Вуельта: відео
twitter.com/BartKempEde

Після екопротестів на Тур де Франс активісти прийшли на Вуельту з вимогою, навпаки, знизити темпи екореформи.

Під час другого етапу останньої багатоденної велогонки гранд-туру-2022 – Вуельти – відбулися масові протести нідерландських фермерів. Про це повідомляє видання NL Times.

Попередній велосипедний мейджор – Тур де Франс – також відзначився протестами. Десятий етап французьких перегонів довелося призупинити через акцію екоактивістів, які з'єднали одне одного ланцюгами та запалили піротехніку.

На Вуельті, що розпочалася в Нідерландах, протестувальники вишикувалися вздовж траси у Вуденберзі. Обабіч дороги, по якій їхали велосипедисти, фермери розмістили трактори й іншу аграрну техніку, а також прапори (переважно нідерландські, але виднівся й прапор України) та плакати, зокрема зі слоганом "Врятуйте фермера" та "Немає фермерів – немає їжі".

Крім того, за допомогою прямокутних копиць сіна учасники акції виклали в полі напис: "SOS. Нідерландські фермери", а на одному з відрізків траси поблизу Гамерена дорогу перекрила вантажівка з написом: "РюттеМарк Рютте – прем'єр-міністр Нідерландів, дай "газу". Однак це не завадило проїзду велогонщиків – етап минув без зупинок.

Читайте також: "Останній шанс бути почутими". Етап Тур де Франс зупиняли через протест екоактивістів: що вони вимагали

Проти чого протестують фермери

Одними з ініціаторів акції стала організація нідерландських фермерів "Agractie", яка протестує проти планів уряду країни щодо скорочення викидів азоту. Деякі фермери вважають зміни, яких вимагає влада, надто різкими.

Згідно з планами Європейського Союзу, країна має знизити викиди азоту на 50% до 2030 року, а на територіях природних заповідників – до 75%. За підрахунками Міністерства фінансів Нідерландів, щоб виконати цей план, кількість ферм у країні має скоротитися на 11 200, а ще 17 600 мають зменшити кількість худоби.

Решта ж протестувальників, які перекривали дорогу вантажівкою, вимагають зниження цін на газ, адже вважають, що їхній ріст також ставить під загрозу роботу фермерів.

Що відомо

  • Цього року маршрут Вуельти проходить крізь три країни: Іспанію, Бельгію та Нідерланди. 19 серпня учасники розпочали перегони в нідерландському Утрехті, а завершиться багатоденка 11 вересня в іспанському Мадриді.
  • Після двох етапів у генеральній класифікації лідирує нідерландець Майк Теуніссен.
  • Учетверте в кар'єрі й уперше в складі команди EF Education – EasyPost участь у Вуельті бере українець Марк Падун. Наразі він посідає 87-ме місце в генеральній класифікації.
Читайте також: "Лишилося 1028 днів". Матч Ролан Гаррос перервала протестувальниця. Що взагалі відбулося: відео
Категорії
ФутболЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБоксКомандні види спортуГімнастикаПаралімпійський спортТенісДзюдоЛегка атлетикаФутзалЗбірна України з футболуУкраїнці за кордономБаскетболВолейболФехтуванняФормула-1БіатлонВодні види спортуХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022